ORIGIN - Echoes Of Decimation

ORIGIN - Echoes Of Decimation

ORIGIN - Echoes Of Decimation

ORIGIN - Echoes Of Decimation

Tak se zdá, že americká brutal death metalová scéna ještě ani zdaleka neřekla své poslední slovo. Reminiscenci zlatých časů s pořádnou dávkou agresivní progrese, jdoucí ruku v ruce s výtečnou instrumentalitou, nám nyní předkládají zámořští ORIGIN. Tříletá pauza od vydání posledního alba předznamenala návrat vskutku ve velkém stylu.

Agresivní, brutální a rychlá death metalová nahrávka v dnešní době zřejmě už nikoho jen tak neohromí. Hranice smrtonošské brutality jsou už dávno tak daleko, že se jim mnozí ani jen nepřibližují. O to více uznání si však zaslouží ti, kterým se to podaří a hlavně ti, jenž ji svojí tvorbou dokonce překračují. V případě „Echoes Of Decimation“ se jedná o zcela anihilační hudební kolotoč, který dle mého ORIGIN katapultuje do popředí pelotonu těch nejagresivnějších kapel současné US brutal scény.

ORIGINPochopitelně, že s prvoplánovou brutalitou se už dnes může jít každý bodnout. O kvalitě nahrávky, krom zničujícího nasazení, rozhodují hlavně přidané hodnoty, jakými jsou její instrumentální provedení a schopnosti kapely sladit tento chaos v jeden organický kompoziční celek. Obojího nám ORIGIN nabízejí přehršle. Jejich skladby jsou strhující hlavně díky schopnosti kapely zahrát své party ve skutečně vysoké rychlosti. Jednotlivé riffy se valí s intenzitou meteorického roje, na jehož konci je jen zkáza a pustota. Není žádné zpomalení, žádné vydechnutí, nic, jen chaos, nespoutanost, agresivita a nepředvídatelnost. I chaos však má svůj řád, což v tomto případě znamená velice čitelné vyznění nástrojů, včetně výtečných bicích a skvělého srozumitelného vokálu Jamese Leeho, střídajícího hned několik hrdelních poloh. Fakt, že poslech podobně laděné muziky může velmi lehce sklouznout do posluchačského stereotypu si očividně uvědomovali i samotní ORIGIN. Stopáž nahrávky kolem 27 minut a hlavně snaha o co nejvariabilnější zvukové dřevorubectví, kdy každá skladba je doslova prošpikovaná různými sypačkami, klepačkami a změnami temp, vám nedovolí, abyste se během poslechu nudili.

Po předloňské nahrávce DECREPIT BIRTH máme opět co dělat s po všech stránkách skvělou death metalovou nahrávkou americké školy, která snese ty nejpřísnější měřítka. Kompozičně výborně zvládnutá hudební brutalita s maximální intenzitou a výtečnými instrumentálními výkony. Popravdě, očekává snad někdo více?

CD k recenzi poskytli Day After records
Day After records

 13

Dalas

Verdikt

Americká death metalová brutalita v plné síle. Moderní, natlakovaná, rychlá a zničující kolekce od mistrů svého oboru.

Hodnocení

Autor
8,5 / 10
Redakce
-
Čtenáři
8,9 / 10

Další informace

Stopáž: 26:29

Produkce: ORIGIN, Clinton Appelhanz & Robert Rebeck
Studio: Black Lodge Recording Studio

www.origin-site.com

Sestava

Skladby

  1. Reciprocal
  2. Endless Cure
  3. The Burner
  4. Designed To Expire
  5. Cloning The Stillborn
  6. Staring From The Abyss
  7. Amoeba
  8. Debased Humanity
  9. Echoes Of Decimation

Diskografie

Chaosmos (2022)
Unparalelled Universe (2017)
Omnipresent (2014)
Entity (2011)
Antithesis (2008)
Echoes Of Decimation (2005)
Informis Infinitas Inhumanitas (2002)
Origin (2000)
A Coming Into Existence (demo) (1998)