SHOUTBOX

PEARL JAM - Dark Matter

PEARL JAM - Dark Matter

Zostup do kategórie "rádiový rock pre vodičov kamiónov" je asi dokonaný. Na rozdiel od "Gigaton" na "Dark Matter" nezostal priestor na kreativitu a Eddie Vedder tiež vyzerá, že má všetkého dosť. Ešte raz si ich naživo pozrieť pôjdem; no zrejme naposledy.

Thorn | před 5 hodinami

TERAMAZE - Eli: A Wonderful Fall from Grace

TERAMAZE - Eli: A Wonderful Fall from Grace

Završení koncepční trilogie a klasický prog plný melodií a ladných i kudrnatých struktur. Slušné, ale už by možná stálo za to, aby Australané v chrlení desek trochu polevili a nějakou pořádně dotáhli k dokonalosti. Schopnosti na to mají.

Noisy | včera

RIOT V - Mean Streets

RIOT V - Mean Streets

O kloudné nápady je na tradiční heavymetalové scéně poněkud nouze a nepomůže ani, když si kapela nesporných kvalit typu RIOT V vezme šest let nahrávací volno. Bohužel, ale pár voňavějších chvilek (třeba "High Noon") album "Mean Streets" prostě nespasí.

Louis | včera

VÖGEL - Kalli?

VÖGEL - Kalli?

Slušný post metal kombinující lehké progresivní hrátky se silovější death metalovou hrubostí. Je z toho hodně cítit vliv starších OPETH, takže originalitou ani vlastním ksichtem tihle Islanďané příliš neohromí, ale provedení je náležitě vymazlené.

Noisy | před 2 dny

ROTTING CHRIST - Pro Xristou

ROTTING CHRIST - Pro Xristou

Kto čaká starých hnilokristov, bude sklamaný. Opäť je tu stredné tempo ako na The Heretics, a zároveň pokračujeme v melodike Sakisovej sólovky Among the Fires of Hell. Novinka je však hutnejšia a s chorálmi a symfonikmi znie riadne epicky.

Ďuro Červenák | před 3 dny

BLACK PYRAMID - The Paths Of Time Are Vast

BLACK PYRAMID - The Paths Of Time Are Vast

Ťažkotonážny a skvele poskladaný stoner/doom s masívne chorobným zvukom je najlepším albumom kapely. BLACK PYRAMID sú dôkaz, že aj v tak skamenelom žánri sa dá prísť so silne inovatívnym materiálom. Včerajší súkromný koncert v Košiciach potvrdí.

Arrow | před 3 dny

A BURIAL AT SEA - Close to Home

A BURIAL AT SEA - Close to Home

Post rock těchto Irů je tradiční a zdánlivě fádní. Skvělý jako zvuková kulisa, ale když sedne do nálady, dokáže i příjemně unést na vlnách melancholie, vláčných melodií i burcujících rytmů. Je to jakýsi stylový rituální tanec, jenž dokáže odpoutat vědomí.

Noisy | před 4 dny

TRAIL OF TEARS - Winds of Disdain

TRAIL OF TEARS - Winds of Disdain

TRAIL OF TEARS jsou zpět! Jako ochutnávku poskytli čtveřici skladeb, ve kterých je patrná stopa časů minulých, kouzlo norského gothic metalu ve své největší slávě zabalené do moderního kabátu a zvuku.

Manatar | před 5 dny

GRIDE - Vyzobat

Alternativnější, experimentálnější a žánrově otevřenější. Bicí vás přímo fackují protože jsou vytažený do ksichtu tak moc, že to víc už nejde. Vokál taktéž. Jen kytary jsou lehce dole. I přesto nekompromisní a s každým poslechem rostoucí deska.

RIP | před týdnem

SHIVERED - Existential Mourning

SHIVERED - Existential Mourning

Íránec Mohammad Maki vydal druhé album SHIVERED plně jako one man projekt a byť už je tahle forma trochu zprofanovaná, jeho pojetí gothic doom metalu je svěží a barevné ve výrazech. Hodně příjemná směska něžných nálad a doomových depresí.

Noisy | před týdnem

COUCH SLUT - You Could Do It Tonight

COUCH SLUT - You Could Do It Tonight

Disonantní extrémní a uskřípaná noiserocková deska z newyorské scény. Texty, znervózňující, temné a dekadentní si v ničem nezadají s formou a hlavně hlasoým restříkem zpěvačky Megan Osztrosits.

RIP | před týdnem

ZNOUZECTNOST - The End...?

ZNOUZECTNOST - The End...?

Deset roků! Trvaly! Jak praví Déma, čtyři akordy naprosto stačí. Lemmy, AC/DC a další si s nima vystačili celou kariéru. Oduševnělé texty, fajně napasované do huby, skočný lehký punk... Jako dycky. Křest v Mahence byl nádherný. Dejme si maso na špejli!

Shnoff | Úterý, 21. května 2024

PAIN - I Am

PAIN - I Am

"Party In My Head" je pecka, ale tu už známe hodně dlouho. Zbytek alba je pak příjemný, na nebi střídavě oblačno, tu se podaří z kolovrátkových rytmů a rejstříků kláves vyskočit až nad obláček, onde se spíše podlézají bouřková mračna. Klasika.

Darkmoor | Úterý, 21. května 2024

LUCIDITY - Escherian

LUCIDITY - Escherian

Třetí album finských LUCIDITY je opět velmi podařená melancholická až depresivní záležitost; pestrá kolekce pochmurných nálad. V základu zní jako učedníci KATATONIA, ale mají širší přesahy do extrémnějších i poklidnějších vod.

Manatar | Úterý, 21. května 2024

ZNOUZECTNOST - The End...?

ZNOUZECTNOST - The End...?

Jak praví klasik, krása střídá nádheru. Plzeňští poetici vydávají nové album po desetileté pauze a jejich bigbít je znovu půvabný, vzletný i snivý... a to jeden ještě ani nestačil otevřít booklet a prolistovat přiložený, bohatě ilustrovaný sešítek.

Louis | Úterý, 21. května 2024

RIPLEY (TV seriál, Netflix)

Veľká štýlovka, noir ako remeň a vizuálna lahôdka - odohráva sa to v Taliansku v 60. rokoch a nielenže to má dokonalú dobovú atmosféru, ale navyše je to aj natočené ako talianske filmy zo 60. rokov. Herecky je to bezchybné, Andrew Scott je desivý.

Ďuro Červenák | Pondělí, 20. května 2024

COGNITIVE - Abhorrence

COGNITIVE - Abhorrence

Technický death metal, ale i s prvky deathcoru, melodickými vlivy a jistou dávkou progrese. Na jedné straně až brutal forma, na druhou stranu s citelnou snahou o přímočarou údernost až hitovost. První poslech fajn, ale trvanlivost je otázka.

Noisy | Pondělí, 20. května 2024

THE LAST OF LUCY - Godform

THE LAST OF LUCY - Godform

Že tahle skupina dříve mastila mathcore je stále poznat, ale jejich třetí deska už je mnohem komplexnější a především barevnější ve výrazech. Technický death metal, progres i téměř jazzové výstřelky. Ale dominuje agresivně útočné tempo. Velmi slušné.

Noisy | Sobota, 18. května 2024

BIG|BRAVE - A Chaos Of Flowers

BIG|BRAVE - A Chaos Of Flowers

Montrealská trojice nachází recept na to, jak propojit dronové, doomové a ambientní principy s mnohem popovější vyzněním. Skvěle se tu pracuje s kontrastem, kdy vedle syrově znějících rezavých hlomozících kytar napasujete čistý vokál.

RIP | Sobota, 18. května 2024

GATECREEPER - Dark Superstition

GATECREEPER - Dark Superstition

Tak za old school bahno už je po této desce považovat rozhodně nemůžeme. Američané načichli severskou melodikou, provzdušnili sound a přitom stále zní dost heavy a old school. Říkejme tomu vývoj anebo nechuť stát na místě, ale určitě si nelze stěžovat.

Dalas | Pátek, 17. května 2024