SHOUTBOX

BEGOTTEN - To The Dreary End

BEGOTTEN - To The Dreary End

Moji DSBM oblíbenci upletli novou oprátku. Konopný provaz nepříjemně škrtí, ale nemá takovou nosnost jako "If All You Have Known Is Winter" (tam se navíc hodně sypalo, tady vůbec). Nicméně i tak zvrhávám stoličku, už je "Far Too Late" v životě něco měnit.

Reaper | včera

AUTUMNBLAZE - Auf Zerfetzten Schwingen

AUTUMNBLAZE - Auf Zerfetzten Schwingen

Čas od času je třeba odlehčit. Snad po deseti, možná i více letech, zkouším AUTUMNBLAZE. Gothic rock/metal s light doomovým dotekem funguje tak napůl. Občas narazíte na bolestivý kýč a občas zase na hezký, příjemně melancholický refrének či melodii.

Reaper | před 2 dny

MAYFIRE - Cloudscapes & Silhouettes

MAYFIRE - Cloudscapes & Silhouettes

Norská parta se halí do dnes již zprofanované anonymity a zkouší to na city s melodickou verzí rock/metalové pompy. Je to příjemně plynoucí hudba s trochou progrese a nebýt dávky produkčních klišé, jež snesou srovnání se SLEEP TOKEN, byl by to fajn počin.

Noisy | před 2 dny

BULL OF APIS BULL OF BRONZE - The Fractal Ouroboros

BULL OF APIS BULL OF BRONZE - The Fractal Ouroboros

Tohle je hodně jiný démon. Hypnotický, pomalý, ponurý i agresivní rituál, který posluchače vtahuje do svých tenat především prvotřídní atmosférou a jiným přístupem k BM konstantám. Pro tohle trio je to nástroj k vyjádření úzkosti a vzteku ze stavu světa.

Marigold | před 3 dny

MONKEY3 - Welcome To The Machine

MONKEY3 - Welcome To The Machine

Příjemná a mysticky klenutá pocta rokům, kdy rock odemykal vesmír a LSD mysl. Švýcaři mají pod čepicí dost fištrónu, aby homage velkým jménům zabalili do hutnějšího, moderního progového kabátku a vyslali člověka na hvězdoplavbu, na které se necítí stár!

Marigold | před 3 dny

ORO - Vid Vägs Ände

ORO - Vid Vägs Ände

Temnotu nabízí Švédové ORO na svém druhém albu. Silový post metal, hutné sludge polohy a nekompromisní přístup překlápí doomové postupy do razantních zvukových stěn. Trocha odlehčujících postrockových vyhrávek a je tu emotivní dílo plné agrese i smutku.

Noisy | před 3 dny

NEW MODEL ARMY - Unbroken

NEW MODEL ARMY - Unbroken

Ani 40 rokov neobrúsilo ostrie vzdoru NMA, ba naopak. "Unbroken" je od začiatku do konca nekompromisná nálož, plná aktuálnej sociálnej kritiky, kulminujúca vo valivej "Reload", nasledovanej beznádejnou "I Did Nothing Wrong". Zatiaľ kandidát na album roku.

Thorn | před 4 dny

JOB FOR A COWBOY - Moon Healer

JOB FOR A COWBOY - Moon Healer

Pohříchu se s tvorbou této kapely potkávám poprvé až letos. A to je celkem s podivem, protože tato progresem načichlá death metalová pumelenice mi celkem šmakuje. V určitých aspektech mi to připomene RIVERS OF NIHIL, ale to myslím hlavně jako pochvalu!

Dalas | před 5 dny

DARKEST HOUR - Perpetual Terminal

DARKEST HOUR - Perpetual Terminal

Pořád to tam je! Americká metalcore legenda dokazuje, že její pohled na mixturu hardcore se severskou metalovou melodikou zafunguje i po x-té a bez toho, abychom ji nutně museli obviňovat ze sebevykrádání. Sice nic nového, ale kvalitní songy určitě ano!

Dalas | před 5 dny

SÂVER - From Ember And Rust

SÂVER - From Ember And Rust

Skupina vzniklá na troskách norské stoner doom skupiny TOMBSTONES to logicky táhne podobným stylem. Sludge doom načechraný post metalem se hrne jako riffující buldozer a trochu připomíná kombinaci NEUROSIS a GOJIRA.

Noisy | před 5 dny

ENTERPRISE EARTH - Death: An Anthology

ENTERPRISE EARTH - Death: An Anthology

Po nadějném singlu "Casket of Rust" zklamání. Bohatá a košatá skladba s příjemnými sóly ční nad zbytkem alba jako Eifelovka nad Paříží. Ostatní skladby se utápí v deathcore stereotypu, ducavé plochosti a album jako celek působí značně klišovitě. Škoda.

Noisy | před týdnem

ONE OF NINE - Eternal Sorcery

ONE OF NINE - Eternal Sorcery

ONE OF NINE skládají povedenou poklonu švédské melodické blackmetalové škole. Naostřené BM polohy DISSECTION (čtvrtá skladba "Mother Of Shadows" bije do uší), zaregistrujete vlivy THE LEGION a nebo dokonce stopu zapomenutého kultu BLOT MINE.

Reaper | Pondělí, 19. února 2024

XARKOV7 – Xarkov7

Pár domácích pokusů o odpověď na vlnu chainpunku tu bylo. A teď je už čas na to začít střílet ostrýma. Klasická variance na příběh, “lidi z kapel si udělali další kapelu, která ostatním nakopala zadky".

RIP | Pondělí, 19. února 2024

THE NEOLOGIST - Between The Darkness And The Fade

THE NEOLOGIST - Between The Darkness And The Fade

One man projekt vracející se do éry melodického death metalu, kdy vládl severský svěží vítr. Dnes už lehce zvětralé, ale milovníky starých SOILWORK potěší. Občas se najde i ostrá nota ve stylu DARKANE, ale hlavně jsou to melodie a vzletné refrény.

Noisy | Pondělí, 19. února 2024

THERION - Leviathan III

THERION - Leviathan III

Často trpíme za vás, aby vy jste nemuseli. Jako Luděk Staněk.

Shnoff | Neděle, 18. února 2024

EXOCRINE - Legend

EXOCRINE - Legend

Francouzi tentokrát vynechali zjemňující ženské vokály a jejich progresivní death metal nabral ještě důraznější a živelnější podobu. A jelikož je to i technicky bravurně provedené dílo, nezbývá mi než spokojeně pomlaskávat.

Noisy | Sobota, 17. února 2024

FAZI - Folding Story

FAZI - Folding Story

Zajímavý experiment z čínského Si-anu, který balancuje na hranách postpunku, psychedelie a mnoha dalších žánrů. K celé desce vydávané na Pelagic Records vznikl i pod taktovou režiséra Jina Shiena experimentální film, který je k vidění na YT.

RIP | Pátek, 16. února 2024

GAMMA RAY

HELLOWEEN i s Kaiem Hansenem podepsali smlouvu na nové album, což v součtu se všemi doprovodnými aktivitami znamená, že šance na nějaký ten návrat (studiový či alespoň koncertní) GAMMA RAY se zase odkládá, a bůhví, jestli už ne definitivně. Ach jo.

Louis | Pátek, 16. února 2024

EINAR SOLBERG - The Congregation Acoustic (Live)

EINAR SOLBERG - The Congregation Acoustic (Live)

Živá klavírní prezentace alba LEPROUS proběhla již v roce 2022 ve streamu a nyní máme možnost ji slyšet i my ostatní. Je to syrové, Einar preluduje a do toho často nelidsky vyje. Obdivovatelky budou nadšeny, pro nás ostatní je to však spíše za trest.

Darkmoor | Pátek, 16. února 2024

SOARS - Repeater

SOARS - Repeater

Instrumentální projekt Kristiana Karlssona (syntezátory u CULT OF LUNA plus baskytarista a zpěvák v PG.LOST) je zasněnou, ale též často trochu unylou procházkou po náladové pustině. Zanechává poněkud rozpačité pocity.

Noisy | Středa, 14. února 2024