NOVINKY

BRUTAL ASSAULT 2024

BRUTAL ASSAULT má ohlášeno 84 % line-upu, na josefovském pódiu znovu zahrají LAIBACH, přijedou i NEW MODEL ARMY a JULIE CHRISTMAS. Třicet let na pódiu oslaví HATEBREED a přidávají se i další kapely z core scény.

Do pevnosti se letos vrátí LAIBACH se speciálním Opus Dei + The Greatest Hymns setem, který zahrají k příležitosti remasteru a reedice ikonického alba "Opus Dei" (obsahující písně jako Life is Life, Leben heißt Leben a Geburt einer Nation), vydaného v roce 1987. Kromě toho tato slovinská kapela zahraje i další důležité skladby, které této desce předcházely, a přidá i několik nových překvapení. Jako vždy u LAIBACH očekávejte nečekané.

Poprvé také na pódiu Brutal Assaultu zahrají angličtí rebelové NEW MODEL ARMY a JULIE CHRISTMAS, bývalá zpěvačka Battle Of Mice/ Made Out Of Babies, známá zejména pro svou spolupráci s Cult of Luna. Zatímco "The Bad Wife" ji před více než deseti lety oddělilo od metalové scény, spolupráce s Cult of Luna na "Mariner" ji vrátila do postmetalového mainstreamu – a nenechala nikoho na pochybách, že její publikum potřebuje další rundu.

Třicet let své existence pak na Brutal Assaultu oslaví HATEBREED, nezlomná hardcorová síla založená v roce 1994 v Connecticutu. Kapela ze zámoří doveze svůj charakteristický agresivní zvuk a intenzivní živé vystoupení se směsicí hardcore punku a metalu.

Corový line-up se také rozšíří o francouzský grind BLOCKHEADS, core s westernovým twistem od SPIRITWORLD a o moderní postapokalyptiky HUMANITY’S LAST BREATH.

Nově oznámené kapely:

BLOCKHEADS, HATEBREED, HUMANITY’S LAST BREATH, JULIE CHRISTMAS, LAIBACH, NEW MODEL ARMY, SPIRITWORLD

Seznam všech aktuálně oznámených kapel:

ABBATH perf. IMMORTAL, ABORTED, AFTER THE BURIAL, AKHLYS, ARCHITECTS, ARMORED SAINT, BARONESS, BEHEMOTH, BLOCKHEADS, BODYSNATCHER, BORN OF OSIRIS, BROKEN HOPE, BRUTUS, CANCER BATS, CARCASS, CRYPTOPSY, CYNIC, CYTOTOXIN, ČAD, DARK TRANQUILLITY, DARKEST HOUR, DARVAZA, DEATHSTARS, DEICIDE, DEVIL MASTER, DØDHEIMSGARD/DHG, DOPELORD, DOPETHRONE, EMPEROR, ESCUELA GRIND, EVIL INVADERS, EXODUS, EXUMER, FORBIDDEN, GAUPA, GOD IS AN ASTRONAUT, GRAND MAGUS, GUILT TRIP, HATEBREED, HAVOK, HEATHEN, HEXVESSEL, HIRAX, HUMANITY’S LAST BREATH, IMPALED NAZARENE, INCANTATION, JINJER, JULIE CHRISTMAS, KALMAH, KAMPFAR, KHOLD, LAIBACH, LAID TO WASTE, LEFT TO DIE, LEGION OF THE DAMNED, LIK, MADBALL, MASTER BOOT RECORD, MENTAL CRUELTY, MISERY INDEX, MOTIONLESS IN WHITE, MY DYING BRIDE, NECROT, NEW MODEL ARMY, NIGHT VERSES, OBSCURA, PARTY CANNON, PIG DESTROYER, PLINI, PRIMORDIAL, RED FANG, RIVERSIDE, ROTTEN SOUND, SADUS, SATYRICON, SEVERE TORTURE, SHOW ME THE BODY, SKELETAL REMAINS, SNĚŤ, SOIL, SPIRITBOX, SPIRITWORLD, STONED JESUS, SVALBARD, TEN56., TERRORIZER, TESTAMENT, TEXTURES, THE AMITY AFFLICTION, THE BLACK DAHLIA MURDER, THE OBSESSED, THIS IS HELL, TOXIC HOLOCAUST, TRIUMPH OF DEATH perf. HELLHAMMER, TULUS, UADA, UFOMAMMUT, UNTO OTHERS, VED BUENS ENDE, VILLAGERS OF IOANNINA CITY, VLTIMAS, VOMITORY, WHITECHAPEL, YELLOW EYES


VSTUPENKY: https://brutalassault.cz

FB EVENT: https://fb.me/e/4vumy0d7V

YouTube Movie: https://youtu.be/A3wQ8-PNu2s

Spotify: https://open.spotify.com/playlist/2gPj5boPDxS2wMDe9ReP5v

[před 3 dny]

BASINFIRE FEST 2024

BASINFIRE HLÁSÍ DALŠÍHO HEADLINERA, PŘIDÁVÁ SE I ŘECKÝ BLACK/DEATH A ORECHSTRÁLNÍ DEATH Z ITÁLIE

Z mrazivého Finska dorazí na BASIN heavy-power-syphonic metaloví BATTLE BEAST, z jihu pak řečtí ROTTING CHRIST se svou jedinečnou směsí black a melodic death metalu a doplní je italští hudební géniové a průkopníci orchestrálního death metalu FLESHGOD APOCALYPSE.

Finští BATTLE BEAST, známí svou energickou show, chytlavými refrény a svérázným smyslem pro humor, se proslavili svou charakteristickou směsí drtivých kytar, symfonických kláves a velitelského vokálu zpěvačky Noory Louhimo.

Jejich hudba, ovlivněná tradičním heavy, power a symfonickým metalem, vykazuje rovnováhu mezi agresivitou a melodií, hymnickými refrény a složitými hudebními aranžemi. Za alba "Bringer of Pain" (2017) a "No More Hollywood Endings" (2019) kapela získala uznání kritiky a ocenění, včetně titulu Metalové album roku na festivalu Emma Gaala. A se svým zatím posledním albem přivezou svůj "Cirkus zkázy" na do Spáleného Poříčí!

Dlouhá kariéra ROTTING CHRIST trvá již přes 35 let. Řekové se stálou základní sestavou (kytarista a zpěvák Sakis Tolis se svým bratrem Themisem za bicími) obstáli ve zkoušce času a stali se jednou z předních (melodických) dark/blackmetalových kapel. Podařilo se jim dosáhnout dokonalé rovnováhy při spojování jejich klasického a jedinečného stylu riffování a rytmiky s novými prvky, které přisypávají, aby jejich materiál zůstal zajímavý a svěží. Na svých čtyřech posledních albech se stále dokázali vyvíjet. Nyní ohlásili novou desku s názvem "PRO XRISTOY" (což v překladu znamená před Kristem), a lákají na ní novým singlem "Like Father, Like Son".

Symfonické muziky na našich pódiích pohledáte. O to spíš to bude stát za to, že na BASIN dorazí kdysi striktně deathmetaloví FLESHGOD APOCALYPSE, italští hudební géniové a průkopníci orchestrálního death metalu, v jejichž podání se snoubí deathmetal s Paganinim, Bachem a Mozartem.

26. – 29. 6. 2024 // SPÁLENÉ POŘÍČÍ

Nově oznámené kapely:
BATTLE BEAST, FLESHGOD APOCALYPSE, ROTTING CHRIST

 

 

 

 

 

Aktuální sestava:
BATTLE BEAST, BLIND GUARDIAN, BRAND OF SACRIFICE, CRADLE OF FILTH, DESTRUCTION, FEAR FACTORY, FLESHGOD APOCALYPSE, GUTALAX, HALOCENE, HULDER, IN EXTREMO, INSOMNIUM, KATAKLYSM, PANZERFAUST, ROTTING CHRIST, SKÁLMÖLD, SUFFOCATION, SUICIDAL ANGELS

VÍCE NA: https://basin.cz/cs

 

[před 3 dny]

NOMURA

"Olomoucký djent NOMURA vydává pátý singl. 
Nadějný progresivní djent kvintet NOMURA vydává pátý singl z chystaného EP „The Silent Whisper“, tentokrát pod názvem „Malefice: The Poisoned Lake“.
https://youtu.be/-TTqu9ydyg8

Muzika kapely NOMURA míří přímo solar, tlak zjemňuje ambiencí i jemnou kytarou. Nakažlivý lámaný rytmus táhne dopředu. Pětice talentů se ponořila do vod moderního progresivního metalu založeného na specifickém groovu a sekání typického pro djent, přičemž laškují s core žánry. Na chystaném EP kapela koncentruje svou hudební vizi a ve spolupráci se zahraničním producentem a nadaným muzikantem v jedné osobě Ryanem Woodem ji dotahuje k dokonalosti.
Ačkoli došlo mezi nahráním a vydáním EP k obměnám v sestavě, kvintet pohotově zmobilizoval své hudební přátele a vzniklou díru – prozatím dočasně – úspěšně zalepil. Plánované koncerty kapela tedy nebude odsouvat."

[před 3 dny]

APOCALYPTICA

připravují k vydání své druhé album coverů METALLICY. Zřejmě by rádi navázali na již v minulosti zapadlé dílo "Plays Metallica With Four Cellos" z roku 1996. Pro svou verzi skladby "The Four Horsemen" naverbovali současného basáka METALLICY Roberta Trujilla. "Plays Metallica Vol. 2" vyjde 7. června 2024 a kromě zmíněné skladby bude obsahovat například i slavné fláky "Ride the Lightning" a "One".

[před 4 dny]

ETEF 2024

"oznamuje DORDEDUH, BLODHEMN, STÍNY PLAMENŮ, RADIATION, IMPURITUM a POTHEAD

Pošesté zdravíme všechny fanoušky UG metalu a přinášíme poslední přehled nových kapel! Doufáme, že se, stejně jako my, všichni těšíte na devátý ročník ETEF – Enter The Eternal Fire festivalu! Ten se uskuteční 19.-20. 7. 2024 ve Volyni v areálu koupaliště v jižních Čechách. Naváže na předchozí ročníky z let 2015-2020 a 2022-2023.

Aktuálně je v prodeji třetí edice vstupenek za 1500 Kč (+ transakční poplatek). V ceně vstupného je zahrnuto bezplatné parkování v okolí areálu nebo ve městě a stanování zdarma přímo v areálu.
Děti do 15 let (0-14,99) za doprovodu zákonného zástupce mají vstup zdarma.
ZTP mohou zakoupit vstupenky s 50% slevou.
Vstupenky jsou k dispozici u Fox Ticket:
https://foxticket.cz/akce/etef-2024

Oznamujeme poslední šestici kapely:

DORDEDUH
Další milník v historii ETEF! Rumunský DORDEDUH vytvořil se svým druhým plnohodnotným albem „Har“ (2021) ojedinělou a jedinečnou metalovou nahrávku, která posouvá hranice a nabízí něco nového a dosud neslyšeného. Bez nadsázky možná jedno z nejlepších a nejosobitějších metalových alb vůbec! Už na základě předchozích zkušeností se očekávalo, že kytaristé a zakladatelé Edmond „Hupogrammos“ Karban a Cristian Popescu aka Sol Faur přinesou album oscilující v hudebním prostoru mezi dark folkem a black metalem. A i když z těchto zdrojů skutečně čerpali, také nebojácně začlenili elektronické, gotické, rockové, psychedelické, prog a dokonce i popové prvky bez předsudků.
Není to poprvé, co se Hupogrammos a Sol Faur podíleli na tvorbě ikonického alba. Oba měli hlavní role ve skládání mistrovského díla NEGURĂ BUNGET „Om“, které v podstatě dostalo Rumunsko na mapu heavy music. Toto duo založilo v roce 2009 DORDEDUH a brzy potěšilo kritiky i fanoušky EP „Valea omului“ (2010) a debutovým plnohodnotným albem „Dar de duh“ (2012). DORDEDUH na ETEF 2024 je velikou poctou!

BLODHEMN
Black metal rovná se Norsko, Bergen rovná se Norsko, BLODHEMN rovná se black metal horda z norského Bergenu. Od svého vzniku v roce 2004 BLODHEMN neúnavně pracují na tom, aby svůj black metal projev stále více podporovali výrazným zvukem a agresivním přístupem. Po EP „Brenn Alle Bruer“ (2010) vyšlo v roce 2012 debutové album „Holmengraa“, v roce 2014 druhé album „H7“ a na jeho podporu BLODHEMN vyjeli na turné po Evropě s MAYHEM. Následovalo třetí album „Mot Ein Evig Ruin“ (2019) a zatím poslední „Sverger Hemn“ (2022). BLODHEMN se již stali jedním z undergroundových fenoménů a poprvé je přivítáme na ETEF.

STÍNY PLAMENŮ
Haló! Speciální hlášení z Plzně pro celou komunitu ETEF. Blackmetalový bojový stroj STÍNY PLAMENŮ již 26 let vynáší z podzemí na zem příběhy rodu Čistírenských. Ty nejagresivnější skladby z bohaté diskografie zazní právě na tomto vystoupení. Nebude to však všechno, rozšířený speciální koncert vyvrcholí několika podobně laděnými písněmi z repertoáru kapely UMBRTKA. Na ETEF 2024 se tedy bude uctívat i Pán!

RADIATION
Nuclear deaththrash terror! RADIATION je další unikátní uskupení na ETEF. Tato slovenská sebranka
byla rekrutovaná v roce 2007 z kapely STONE LIVER a má za sebou například koncert s TANKARD. Album „The Gift of Doom“ (2017) je zatím jejich posledním počinem. Jedna recenze: „Zachycení syrovosti staré školy. Má to intenzitu a tempo. Opravdu jsem si to užil.“ A užijí si to i všichni ETEF fanoušci.

IMPURITUM
Slyšíte o IMPURITUM poprvé? Nějaký další obyčejný death metal z jižních Čech, říkáte si? Ale omyl, ne nějaký, ale extrémně vydařený! Poctivý death s příměsí thrashe a prvky blackmetalové temnoty, který si mnohdy nezadá ani s takovými velikány, jako jsou BOLT THROWER. V českých kotlinách nemají příliš mnoho konkurence a o muzikantských kvalitách už vůbec nepochybujte. Kapela, jenž po cca šestileté hibernaci povstala loni z nečistého popela, vám ve staronové sestavě s novým zpěvákem zatluče rezavé hřeby hodně hluboko do těla. Jedinečná příležitost si tuhle sebranku vychutnat právě na ETEF ve Volyni!!!

POTHEAD
POTHEAD intro: V hlubokých temných lesích Potštejnsko-Litického panství tyčí se hrad opředen neuvěřitelným tajemstvím. Záhadná sekta stráží jeho brány hlava nehlava. Pod vedením barona Mikuláše z Potštejna dnem i nocí potají šlechtí nové odrůdy konopí, navzdory Lucemburským mocipánům. Na nově připravované desce vzdává žižkovské uskupení POTHEAD hold tajemné historii hradu Potštejna. Vše zabalené do temného, černotou silně načichlého goregrindového hávu, který se však neštítí žádných vlivů, ani těch elektronických. Premiérové vystoupení černé tváře POTHEAD proběhne právě na našem ETEF festivalu.

Kompletní seznam kapel:
MEMORIAM (death, Anglie)
HATE (death black, Polsko)
DOLD VORDE ENS NAVN (avantgarde black, Norsko)
MASTER (death, USA/Česko)
KOLDBRANN (black, Norsko)
DORDEDUH (folk black, Rumunsko)
BLODHEMN (black, Norsko)
NOCTURNAL (thrash, Německo)
OKKULTIST (death, Portugalsko)
FLESHLESS (death, Česko)
STÍNY PLAMENŮ (black, Česko)
BOHEMYST (dark, Česko)
RAMCHAT (pagan black, Slovensko)
HEIDNIR (black, Rakousko)
ALTARS ABLAZE (death black, Česko)
1000BOMBS (thrash, Česko)
RADIATION (thrash, Slovensko)
POTHEAD (black gore, Česko)
IMPURITUM (death, Česko)
DEADROOTS (thrash groove, Česko)

Z osobních důvodů se omluvili dříve oznámení REFORE.

Další informace budou postupně zveřejňovány na FB a webu akce, sledujte tedy naše informační kanály pro nejčerstvější informace!

https://www.facebook.com/eteffest/

http://etef.cz/

Děkujeme za přízeň!

ETEF Team

ETEF = (old school metal + přívětivé prostředí prvorepublikového koupaliště + rodinná přátelská atmosféra + levné občerstvení + stanování zdarma přímo v areálu + parkování zdarma max. pět minut pěšky) = zábava pro metalové tradicionalisty!"

[před 4 dny]

PESTILENCE

znovu nahráli dvanáct svých největších pecek, aby je 26. dubna mohli u Agonia Records vydat jako "Best Of" album s názvem "Levels Of Perception".

"Levels Of Perception" track listing:

01. Horror Detox (re-recording)
02. Mvlti Dimensional (re-recording)
03. Mobvs Propagationem (re-recording)
04. Sinister (re-recording)
05. Dehydrated (re-recording)
06. Dominatvi Svbmissa (re-recording)
07. Land Of Tears (re-recording)
08. Necromorph (re-recording)
09. Deificvs (re-recording)
10. Twisted Truth (re-recording)
11. Sempiternvs (re-recording)
12. Ovt of the Body (re-recording)

[před 5 dny]

SLAYER

Ta stále ohranější písnička je zpět i v případě amerických titánů. Přestože definitivní konec ohlásili už před pěti léty, oznámili aktuálně návrat na koncertní pódia v sestavě Tom Araya, Kerry King, Gary Holt a Paul Bostaph, konkrétně (a prozatím) v případě dvou zářijových amerických festivalů. Navíc v roce, kdy Kerry King vyjíždí se svým dlouho očekávaným sólovým projektem... zvláštní, že? 

[před 5 dny]