EASTERN STAR - Get Ready To Ride Hard

EASTERN STAR - Get Ready To Ride Hard

EASTERN STAR - Get Ready To Ride Hard

EASTERN STAR - Get Ready To Ride Hard

Pražská rock´n´rollová formace EASTERN STAR na novince „Get Ready To Ride Hard“ jasně demonstruje svůj názor na rockovou hudbu. Jejich muzika se totiž pevně drží tradic garážového retra 70-tých let. EASTERN STAR vzhlíží k současným skandinávským vzorům jako jsou THE HELLACOPTERS, TURBONEGRO nebo snad i GLUECIFER, kteří stojí v čele tohoto žánru. S tímto nemám problém, neboť jsem přesvědčen, že EASTERN STAR, kteří se zde snaží být za každou cenu jasně definovatelní, hrají jejich mnohokráte obehraný motorkářský rock z úcty a lásky k vzorům, z úcty k zachování rockových tradic, nikoliv z potřeby pouze se navést na momentálně fungující styl.

EASTERN STARChlapácký rock´n´roll na „Get Ready To Ride Hard“ nepoleví z od začátku nastaveného tempa. Album odstartuje razantní vypalovačka „Not So Static“, která o celé kolekci řekne vše podstatné, jelikož skladby jsou si svou strukturou velmi podobné. Zhruba po čtvrté nebo páté písni vám vše splyne do neustále se opakujícího kolovrátku. Oproti třeba THE HELLACOPTERS, kteří na posledních deskách sice ubrali na intenzitě, zato se však stali více melodickými a kompozičně bohatšími, jsou EASTERN STAR pořád u monotónních kořenů. Jestli bych měl u pražských něco označit za slabší, pak by to byl rozhodně zpěv, který neoplývá ani zajímavou barvou (rozmanitostí) ani přílišným rozsahem. Nejpovedenějšími skladbami jsou tak silácké vyřvávačky „Gotta Hit The Bottle“, „Ride Hard“ a „Prague Rock City“.

Kapele nechci upírat zapálení pro rockové tradice, ale přece jen zde mohlo být několik zpestření a ozvláštnění, kterými by EASTERN STAR získali vlastní tvář. Takhle jsou pro mne i jako pro fanouška rock´n´rollu kapelou, která neoslní ani neurazí.

 1

Stray

Verdikt

Třeskutý garážový rock'n'roll s menšími ambicemi, než skandinávští obdivovatelé KISS a MOTORHEAD.

Hodnocení

Autor
5 / 10
Redakce
5,5 / 10

Další informace

Stopáž: 33:40

Produkce: Pavel Hejč a Eastern Star

www.easternstar.com

Sestava

Skladby

  1. Not So Static
  2. Damned Criminals
  3. The Drug I´ve Found
  4. Thunder Boogie
  5. Gotta Hit The Bottle
  6. Sonic Rendezvous
  7. Ride Hard
  8. Prague Rock City
  9. Go! Go! Stereo!
  10. Silly Questions

Diskografie

Get Ready To Ride Hard (2004)

Jiné pohledy

5,5 / 10
Rock'n'rollové garážové retro s typickým drzounským fílingem. Slušně zahrané, produkčně dobře ošetřené a úpřimně podané. Nepochybuji o tom, že v živém provedení tato muzika funguje nejlépe. Poslechem studiové nahrávky jsem se však po čase díky jednotvárnosti jednotlivých písni začal nudit. Přesto si však myslím, že ve svém žánru jsou EASTERN STAR v našich končinách, hlavně díky téměř nulové konkurenci, na špičce pelotonu.
Dalas | 27. dubna 2005