NOVINKY

SEPULTURA

Kapelu před jejím finálním turné "The Celebrating Life through Death tour" opustil bubeník Eloy Casagrande. Náhradou se stal Greyson Nekrutman. 

[před 3 dny]

APOCALYPTICA

APOCALYPTICA vydá 7. června druhé pokračování jejich úspěšného přehrávání METALLICY, album "Plays Metallica Vol. 2" (Throwdown Entertainment). Níže ukázka v podobě singlu "The Four Horsemen", v němž hostuje Rob Trujillo:

[před 3 dny]

ACCEPT

Klip k titulní skladbě nového alba "Humanoid", již oznámenému na 26. dubna u Napalm Records:

[před 3 dny]

Wacken Metal Battle na Slovensku

Na Slovensko sa vracia obľúbená súťaž kapiel, víťaz si zahrá na legendárnom Wackene!

Wacken Metal Battle sa bude na Slovensku konať po 4 rokoch. Po štvorročnej pauze sa do našej krajiny opäť vracia súťaž Wacken Metal Battle Slovakia, ktorej víťaz si zahrá v lete 2024 práve na spomínanom gigantickom festivale. Organizátorskú taktovku nad celou súťažou prevzala agentúra ProMusic.sk, ktorá má za sebou stovky vydarených podujatí. „Chceme pokračovať v tejto tradícii, lebo v tom vidíme príležitosti pre naše skupiny. Javí sa nám to aj ako dobrá možnosť spojiť slovenskú metalovú scénu,“ povedal za nový organizátorský tím Michal Očovan.

V semifinále sa kapely predstavia porotcom a fanúšikom počas 30-minútového koncertu. Na základe toho porota vyberie z oboch kôl po 3 kapely, ktoré postúpia do veľkého finále. Prvé semifinálové kolo - divízia Východ sa uskutoční v piatok 1.marca v košickom klube Collosseum. Druhé semifinálové kolo - divízia Západ o deň neskôr 2.marca v bratislavskom klube Majestic.
Finálový večer kam postúpia tri najlepšie kapely z oboch divízií sa následne uskutoční 30.apríla vo Zvolene.

Kapela musí dokázať odohrať 30-minútové vystúpenie naživo, počas ktorého môže prezentovať len vlastnú tvorbu. Kapela súhlasí, že na živé semifinálové a finálové vystúpenia pricestuje na vlastné náklady – takisto aj na WACKEN OPEN AIR. Kapela nesmie mať uzatvorenú platnú zmluvu pre ďalšie nahrávky so žiadnym zahraničným vydavateľstvom, organizátori súťaže akceptujú len lokálne vydavateľstvá. Samozrejmosťou je, že sa nemôže prihlásiť kapela, ktorá už v minulosti WACKEN METAL BATTLE vyhrala.

Sledujte sociálne siete ProMusic.sk, Valhalla.sk, Metalosaurus a neuniknú vám žiadne novinky o tejto súťaži.

Dátum a čas akcie: 01.03.2024 - 17:00
Vstupné: ticketlive.sk 10€
Facebook udalosť: https://collosseum.sk/2024/01/30/wacken-metal-battle/

 

 

[před 3 dny]

UMBRA CONSCIENTIA, HÄXENZIJRKELL, ULTIMA NECAT...

Skryté klenoty současné black metalové scény míří do Prahy

Není pochybností o tom, že Praha patří mezi oblíbené destinace black metalových kapel a umělců. V sobotu 23. března 2024 přivezou do černého srdce Evropy své temné rituály následující kapely – UMBRA CONSCIENTIA, HÄXENZIJRKELL a ULTIMA NECAT, za podpory místních VOLUPTAS. Koncert se uskuteční v pražském klubu Underdogs’.

UMBRA CONSCIENTIA, původem z Kostariky, patří mezi hrdé nosiče loučí s černým plamenem Luciferovým. Jejich okultní black metal zaujal kultovní norský label Terratur Possessions (známý jako jeden z pilířů Nidrosiánské black metalové scény), který UMBRA CONSCIENTIA vydal dvě alba – což mluví samo za sebe. Co se týče hudby samotné, pokud posloucháte FUNERAL MIST nebo KATHARSIS, pak víte, co čekat v tomto případě.

HÄXENZIJRKELL jsou nejlepší kapelou, kterou německá black metalová scéna vyvrhla za poslední roky. Jejich specifický sonický projev hraničí s hypnotickým doom metalem a klaustrofobickým ambientem, nicméně jádro jejich hudby je černočerné. Fanoušci SORTILEGIA, MARE nebo starých URFAUST naleznou podobnou esenci i na studiových nahrávkách HÄXENZIJRKELL (vydávají Amor Fati Productions), stejně jako v mlhou zahalených živých vystoupeních. Pokud se vyplatí sledovat jednu black metalovou kapelu, pak je to tahle.

ULTIMA NECAT patří mezi další zástupce současného německého black metalu, nicméně jde o entitu zahalenou v temnotě, čekající na objevení.

Začátek večera bude patřit pražským black metalovým avantgardistům VOLUPTAS, kteří si stihli za dobu své existence vybudovat více než slušné renomé. I když jejich studiová tvorba má tendence se rozbíhat do netušených směrů a má místy téměř psychedelické vyznění, na tomto koncertě se kapela zaměří na své ortodoxnější black metalové kusy. Ovšem ruchů a hlukových ataků nebudete ušetřeni ani tentokrát.

Pražský rituál je součást evropského turné, organizovaného Katharsis Agency.

23. 3. 2024 // PRAHA – UNDERDOGS’

VSTUPENKY: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/677

FB UDÁLOST: https://fb.me/e/TJPdZF8X

[před 3 dny]

Headbanger_FM

954. vydání pořadu Rudiho Ruse a tešenie sa z jarných koncertov, ktoré sa na nás nezadržateľne valia.

[před 4 dny]

BRUTAL ASSAULT 2024

BRUTAL ASSAULT má ohlášeno 84 % line-upu, na josefovském pódiu znovu zahrají LAIBACH, přijedou i NEW MODEL ARMY a JULIE CHRISTMAS. Třicet let na pódiu oslaví HATEBREED a přidávají se i další kapely z core scény.

Do pevnosti se letos vrátí LAIBACH se speciálním Opus Dei + The Greatest Hymns setem, který zahrají k příležitosti remasteru a reedice ikonického alba "Opus Dei" (obsahující písně jako Life is Life, Leben heißt Leben a Geburt einer Nation), vydaného v roce 1987. Kromě toho tato slovinská kapela zahraje i další důležité skladby, které této desce předcházely, a přidá i několik nových překvapení. Jako vždy u LAIBACH očekávejte nečekané.

Poprvé také na pódiu Brutal Assaultu zahrají angličtí rebelové NEW MODEL ARMY a JULIE CHRISTMAS, bývalá zpěvačka Battle Of Mice/ Made Out Of Babies, známá zejména pro svou spolupráci s Cult of Luna. Zatímco "The Bad Wife" ji před více než deseti lety oddělilo od metalové scény, spolupráce s Cult of Luna na "Mariner" ji vrátila do postmetalového mainstreamu – a nenechala nikoho na pochybách, že její publikum potřebuje další rundu.

Třicet let své existence pak na Brutal Assaultu oslaví HATEBREED, nezlomná hardcorová síla založená v roce 1994 v Connecticutu. Kapela ze zámoří doveze svůj charakteristický agresivní zvuk a intenzivní živé vystoupení se směsicí hardcore punku a metalu.

Corový line-up se také rozšíří o francouzský grind BLOCKHEADS, core s westernovým twistem od SPIRITWORLD a o moderní postapokalyptiky HUMANITY’S LAST BREATH.

Nově oznámené kapely:

BLOCKHEADS, HATEBREED, HUMANITY’S LAST BREATH, JULIE CHRISTMAS, LAIBACH, NEW MODEL ARMY, SPIRITWORLD

Seznam všech aktuálně oznámených kapel:

ABBATH perf. IMMORTAL, ABORTED, AFTER THE BURIAL, AKHLYS, ARCHITECTS, ARMORED SAINT, BARONESS, BEHEMOTH, BLOCKHEADS, BODYSNATCHER, BORN OF OSIRIS, BROKEN HOPE, BRUTUS, CANCER BATS, CARCASS, CRYPTOPSY, CYNIC, CYTOTOXIN, ČAD, DARK TRANQUILLITY, DARKEST HOUR, DARVAZA, DEATHSTARS, DEICIDE, DEVIL MASTER, DØDHEIMSGARD/DHG, DOPELORD, DOPETHRONE, EMPEROR, ESCUELA GRIND, EVIL INVADERS, EXODUS, EXUMER, FORBIDDEN, GAUPA, GOD IS AN ASTRONAUT, GRAND MAGUS, GUILT TRIP, HATEBREED, HAVOK, HEATHEN, HEXVESSEL, HIRAX, HUMANITY’S LAST BREATH, IMPALED NAZARENE, INCANTATION, JINJER, JULIE CHRISTMAS, KALMAH, KAMPFAR, KHOLD, LAIBACH, LAID TO WASTE, LEFT TO DIE, LEGION OF THE DAMNED, LIK, MADBALL, MASTER BOOT RECORD, MENTAL CRUELTY, MISERY INDEX, MOTIONLESS IN WHITE, MY DYING BRIDE, NECROT, NEW MODEL ARMY, NIGHT VERSES, OBSCURA, PARTY CANNON, PIG DESTROYER, PLINI, PRIMORDIAL, RED FANG, RIVERSIDE, ROTTEN SOUND, SADUS, SATYRICON, SEVERE TORTURE, SHOW ME THE BODY, SKELETAL REMAINS, SNĚŤ, SOIL, SPIRITBOX, SPIRITWORLD, STONED JESUS, SVALBARD, TEN56., TERRORIZER, TESTAMENT, TEXTURES, THE AMITY AFFLICTION, THE BLACK DAHLIA MURDER, THE OBSESSED, THIS IS HELL, TOXIC HOLOCAUST, TRIUMPH OF DEATH perf. HELLHAMMER, TULUS, UADA, UFOMAMMUT, UNTO OTHERS, VED BUENS ENDE, VILLAGERS OF IOANNINA CITY, VLTIMAS, VOMITORY, WHITECHAPEL, YELLOW EYES


VSTUPENKY: https://brutalassault.cz

FB EVENT: https://fb.me/e/4vumy0d7V

YouTube Movie: https://youtu.be/A3wQ8-PNu2s

Spotify: https://open.spotify.com/playlist/2gPj5boPDxS2wMDe9ReP5v

[před týdnem]