ŽABÍ MAJER - Člověkomlejnek

ŽABÍ MAJER - Člověkomlejnek

ŽABÍ MAJER - Člověkomlejnek

ŽABÍ MAJER - Člověkomlejnek

Mladá punková kapela ŽABÍ MAJER míchá ostře punkový kytarový kvapík s občasnými vlivy ska a rozhodně to není na škodu, neboť album „Člověkomlejnek“ tak získává na větší různorodosti. Prakticky se tak jedná o zřídka pesimistický (to když si kapela postěžuje v skladbě „Divný věci“ na všeobecnou recesi v naší společnosti), avšak po většinu času optimistický teenagerský punk s nadhledem.

ŽABÍ MAJERSkladby na albu bych rozdělil do několika skupin. Tou první jsou rychlé úderné punkové songy s určitým pozitivním nábojem a vytaženým refrénem. Sem patří rozhodně první dva kusy „Dál jdu sám“ a „Máme co jsme chtěli“, které album velmi dobře nastartují. K nim bych přiřadil ještě experimentálně začínající „Technopárty“ popisující časté situace, ke kterým na takových akcích dochází, dál pak skladbu „Příšera“ se skoro až wohnoutovským frázováním a uspěchanou „Konec světa“. Druhou skupinou jsou písně začínající jako veselé skáčko, avšak ve své druhé půlce přidávají na důraze. Sem patří songy „O hajném, houbičkách a holčičkách“, „Škola“ a snad nejpovedenější položka na albu „Hijo de puta“, která ze slunečné atmosféry plynule přejde v nespoutaný nářez. Třetí skupinou jsou nepříliš povedené rýmující se odrhovačky jako „Divný věci“, „HC Dukla“ a Žabí Majer“. No a poslední skupinou jsou skladby obsahující velmi kýčovité nápěvy. Ty na jednu stranu působí při troše fantazie celkem povedeně a zábavně, tak jak je tomu v songu „Holky“ (v té podává zpěvák zřejmě životní výkon) hodícím se na maturitní besídky a na druhou stranu absolutně prázdně a bez vtipu, tak jak je tomu v případě pseudoslovenské „Keby bolo“.

Celkově však jde o lehce nadprůměrnou punkovou nahrávku, plnou svěžích skladeb, které se dá odpustit i velmi jednoduché zacházení s nástroji, zejména těmi rytmickými. Pořád lepší takové mladistvě znějící nahrávky plné emocí, než otupělou hospodskou šeď punkové pražské galérky stavějící už jen na dlouhověkosti.

 1

Stray

Verdikt

Pozitivní mladistvě znějící punkrock s častými vlivy slunečného ska.

Hodnocení

Autor
5 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 40:14

Produkce: ŽABÍ MAJER
Studio: B a B audio, Jámy u Žďáru nad Sázavou

zabi.majer.sf.cz

Sestava

Skladby

 1. Dál jdu sám
 2. Máme co jsme chtěli
 3. O hajném, houbičkách a holčičkách
 4. Divný věci
 5. Příšera
 6. Škola
 7. Technopárty
 8. Keby bolo
 9. Holky
 10. Hijo de puta
 11. HC Dukla
 12. Konec světa
 13. Stůj
 14. Žabí Majer

Diskografie

Člověkomlejnek (2005)
Par Taho Wat (2003)