HIRS - We're Still Here

HIRS - We're Still Here

HIRS - We're Still Here

HIRS - We're Still Here

Kdybych měl jmenovat všechny lidi, kteří tu mají hostování na nějaké písničce, bude to hodně dlouhý seznam. Od členů kapel GARBAGE, CONVERGE, MELT BANANA, MY CHEMICAL ROMANCE, FULL OF HELL přes THOU, THE BODY nebo SOUL GLO. Na každé jedné skladě se podílí většinou hned několik lidí „zvenku“. Nabídka je pestrá. Víc než pestrá a tomu odpovídá i hudba. Ta si v každém případě uchovává velmi radikální ráz extrémního hardcoru. Smrdí to tu grindcorem, punkem, powerviolence, crustem i digitální špínou. Chvílemi album spadne do hrubozrnného hiphopu, aby se následně zase vrátilo do technicky orientovaného hardcorového náletu.

HIRS

HIRS mě baví jako už máloco. Každá skladba má svůj ráz, který do značné míry utváří hostovačky. Math-metalové zauzlované eskapády si tu podávají ruku s těžkotonážními dronovýmy riffy a Chip Kingovým vytím v pozadí. A nějakou záhadou to nepůsobí, jako by pejsek s kočičkou pekli dort ze všech ingrediencí, které miluju. Bez výjimky.

Už otevírák vás znejistí. Je to typický měňavec z pera HIRS. Počátek je klasickým grindovým výplachem, následně přichází zatloukací lomcující riffáž, nad kterou se po chvíli rozevře sytý tón čistého vokálu Shirley Manson z GARBAGE. To je kapela, kterou jsem měl jedno období v uších nepřetržitě. „Push It“ je pro mě stále jeden z nejlepších videoklipů vše dob. Tady právě došlo ke spojení velmi nepravděpodobných dimenzí a výsledek je naprosto parádní. Kapely, které normálně hrají na festivalech typu Obscene Extreme, si tu podávají ruku s poprockovými hvězdami a nepůsobí to nijak nepatřičně. A o písničku vedle hraje na ságo Jessica Mills.

Philadelpští HIRS jsou prostě takový hrubě grind-hardcorový kaleidoskop. Dají vám všechny barvy v různých tvarech. Je to organizovaný estetický chaos, který je radost sledovat. Někdy víc powerviolence jízda, jindy zase pomalejší válec nebo noiserock. Ale tady je jedno, jestli to jede pomalu nebo rychle. V každém případě vás to řeže na malý kousky. Možná jste si všimli, že tady není sestava. Není. Přijde mi právě u tohoto projektu zbytečná. THE HIRS COLLECTIV není úplně klasická kapela. Je to rotující sdružení lidí, kteří se účastní. Hromadná kolaborace. Místo setkávání. Seznam hostujících hudebníků je jen počátkem. Většina se toho točí kolem pár lidí, jako je například Jenna Pup, ale nic není příliš dané. Z celého projektu možná i díky tomu srší úplně jiná energie. Ačkoliv je to vlastně velmi intenzivní a hrubá deska, vše je tak nějak přirozeně uvolněné. Rozhodně výjimečná záležitost.

 Přidejte svůj názor

RIP
RIP

Verdikt

Hrubě grind-hardcoreový kaleidoskop. Dá vám všechny barvy v různých tvarech, organizovaný estetický chaos, který je radost sledovat.

Hodnocení

Autor
8,5 / 10
Redakce
-

Další informace

Skladby

 1. We’re Still Here ft. Shirley Manson and AC Sapphire
 2. Sweet Like Candy ft. No Man, Thou, and Jessica Joy Mills
 3. Burn Your House Down ft. Jessica G.Z. and Gouge Away
 4. N.O. S.I.R. ft. Justin Pearson and Nevada Nieves
 5. Waste Not Want Not ft. Soul Glo and Escuela Grind
 6. Public Service Announcement ft. Dan Yemin and Dark Thoughts
 7. Judgement Night ft. Ghösh and Jessica Joy Mills
 8. Trust the Process ft. Frank Iero and Rosie Richeson/Night Witch
 9. XOXOXOXOXOX ft. Melt-Banana
 10. You Are Not Alone ft. Lora Mathis and The Body
 11. Apoptosis and Proliferation ft. Nate Newton and Full of Hell
 12. So, Anyway… ft. Geoff Rickley and Kayla Phillips
 13. A Different Kind of Bed Death ft. Anthony Green and Pain Chain
 14. Neila Forever ft. Jeremy Bolm and Jordan Dreyer
 15. Last King Meets Last Priest ft. Chris #2 and Derek Zanetti
 16. Unicorn Tapestry Woven in Fire ft. Marissa Paternoster, Damian Abraham, and Pinkwash
 17. Bringing Light and Replenishments ft. The Punk Cellist and Sunrot

Diskografie

We're Still Here (2023)
Friends Lovers Favorites (2018)
Remixxxes (2014)
Nunmilk (2012)
Worship (2011)