GULCH - Impenetrable Cerebral Fortress

GULCH - Impenetrable Cerebral Fortress

GULCH - Impenetrable Cerebral Fortress

GULCH - Impenetrable Cerebral Fortress

První pořádná velká deska californské harcorové naděje GULCH ze San Jose má sice jen čtvrt hodiny, ale vůbec mi to nevadí. Osm skladeb kolem vás proběhne jako stádo bizonů a nechá vás ležet podupaného a schouleného s podivným pocitem, že jste prožili něco velmi intenzivního. Základ tvoří punk-hardcorový buldozer, ze kterého teče olej na všech dostupných místech a rez mu už dávno prožrala většinu součástek. Přesto se ale nezastavitelně pohybuje vpřed. Nekompromisně. V riffech je primitivní síla, která je obalena hutnou vrstvou hrubozrnného zvuku. GULCH odkazují na první kapely, které v devadesátých létech začaly montovat dohromady hardocorovou energii a deathmetalovou přísnotu.

V tom, jak brutálně působí, se GLUCH přibližují až k hranici grindcore a power violence. Uštěkaný vokál má v sobě nesmlouvavost, jaká mi chybí u většiny nových kapel. Zkázonosná energie tu čiší z každé minuty. GULCH jsou jedna z těch kapel, které dokáží vytvořit pod scénou lítou řež, aniž by její členové museli předvádět nějaké artistické výkony po vzoru THE DILLINGER ESCAPE PLAN. Jediná bestie je tu ta s mikrofonem, ale to bohatě stačí. Z Elliotta Morrowa přoi kocnertu stříká maniakální zlovolný proud chaosu na všechny strany.

Jedinou výjimku v tom, jak neartikulovaně celek působí, nalézám v poslední skladbě „Sin In My Heart“. Tady GULCH dokazují, že dokáží i budovat atmosféru a expresivní zabarvení vokálu tomu dodává ještě větší grády.

GULCH

Celkem chápu, proč jejich krátké album vzbudilo tak silný ohlas. GULCH jsou kapelou, která navazuje na samotné základy extrémního hardcoru. Je z nich v každé sekundě cítit špína, obhroublost a syrovost, která je naprosto uvěřitelná. Navíc tomu dodávají jiskru svým nízkým věkem. Ta mladická upřímnost a zarputilost se nejvíce projeví samozřejmě na koncertech, GULCH se ale podařilo tento element přetavit i do studiové nahrávky.

 8

RIP
RIP

Verdikt

Špinavá hardcorová bomba.

Hodnocení

Autor
8 / 10
Redakce
-

Další informace

Skladby

  1. Impenetrable Cerebral Fortress
  2. Cries of Pleasure, Heavenly Pain
  3. Self-Inflicted Mental Terror
  4. Lie, Deny, Sanctify
  5. Fucking Towards Salvation
  6. All Fall Down The Well
  7. Shallow Reflective Pools of Guilt
  8. Sin In My Heart

Diskografie

Impenetrable Cerebral Fortress (2020)
Live on Axe to Grind (live) (2020)
Gulch (demo) (2019)
Burning Desire to Draw Last Breath (ep) (2018)
Demolition of Human Construct (demo) (2017)