THE RODEO IDIOT ENGINE - Consequences

THE RODEO IDIOT ENGINE - Consequences

THE RODEO IDIOT ENGINE - Consequences

THE RODEO IDIOT ENGINE - Consequences

Hudba těchto baskických týpků je granátem, jehož šrapnely mám hluboce vryté do paměti ještě z prvního setkání na Fluff festu 2012. V mnoha ohledech mi připomínají u nás dobře zavedené krajany ZUBROWSKA, ovšem stylově to tihle kluci mají více hozené směrem k ikonám typu CONVERGE, což se projevuje hlavně na intenzitě sdělení.

Základem je jednoznačně starý dobrý chaotický hardcore, do kterého hoši šroubují mathcoreové uzly a akordové kytarové hradby s ubrečeným vokálem, tolik typické pro screamo scénu. Současně tak THE RODEO IDIOT ENGINE zachovávají ve své tvorbě tři elementy, na kterých staví. Prvním je neurotická emoční rozervanost, která dodává hudbě silný citový náboj, druhou pak epileptický pulz, který byl příznačným v počátcích například takových THE DILLINGER ESCAPE PLAN, a pak samozřejmě zubatá agresivita a nasupenost, která žene celé album nelítostně kupředu.

Oproti minulé nahrávce „Fools Will Crush The Crown“ je novinka méně přímočará a v mnohých ohledem volí složitější a komplikovanější cesty ke stejnému cíli. Směr se však nemění. Ten byl THE RODEO IDIOT ENGINE byl nastolen již dávno. Poslední album pouze poskytuje stále preciznější a hlubší cestu k jádru uřvaného kytarového extrému.

 2

RIP
RIP

Hodnocení

Autor
7,5 / 10
Redakce
-

Další informace