SLAYER - Decade Of Aggression

SLAYER - Decade Of Aggression

SLAYER - Decade Of Aggression

SLAYER - Decade Of Aggression

Klenot v diskografii SLAYER. Poklad medzi koncertnými, nielen metalovými nahrávkami. Album „Decade Of Aggression“ oslavuje o pár týždňov dvadsiate výročie svojho vydania a stále znie čertovsky dobre. Živo, zdravo, dynamicky, vskutku agresívne.

SLAYERDva disky, nahrávky z troch koncertov, jedno z najdôležitejších mien metalovej histórie vo svojich umelecky, kreatívne a zrejme aj komerčne najsilnejších časoch. Pre old school fanúšikov SLAYER sa práve týmto živákom končí najzaujímavejšia éra kapely. Zázračná trojica štúdiových albumov „Reign In Blood“ – „South Of Heaven“ – „Seasons In The Abyss“ dostala krvavú čerešničku na riadne mäsitú tortu.

Nazvať prvú polovicu albumu reprezentatívnou by bolo bohapustým zľahčovaním skutkového stavu veci. Veď sa tu pyšne predvádzajú zlaté tehly vytiahnuté priamo zo základov katedrály metalového umenia. Pri prechodoch medzi skladbami ako “South Of Heaven” a “Raining Blood”, “Dead Skin Mask” a “Seasons In The Abyss” či “Mandatory Suicide” a “Angel Of Death” dosahuje poslucháčska rozkoš dlhoročného fanúšika SLAYER obludné rozmery. Potešia dobové perličky – tradične úsporne konferujúci Tom Araya venuje práve “Mandatory Suicide” americkým vojakom z vojny v Perzskom zálive takým spôsobom, až z toho mrazí.

Hoci sú skladby z druhého disku nahrávané na dvoch rôznych miestach (v londýnskom Wembley hrali SLAYER iba pár dní po vydaní „Seasons In The Abyss“), tím štúdiových majstrov okolo Ricka Rubina dokázal parádnym spôsobom docieliť zvukovú ucelenosť celého diela. Rovnako ako kultový živák-neživák „Live Undead“ aj „Decade Of Aggression“ dokonale zachytáva vtedajší status kapely. Z klubovej atrakcie sa stala ťahákom pre štadióny a veľké športové haly.

Budem sa mierne opakovať, použil som to už v inej recenzii staršej nahrávky kalifornských vrahúňov, ale platí to v plnej miere aj v tomto prípade – ak nepoznáte „Decade Of Aggression“ od SLAYER, viete o metale veľké... nič.

SLAYER

 23

Rudi

Verdikt

Poklad medzi koncertnými, nielen metalovými nahrávkami.

Hodnocení

Autor
-
Redakce
-
Čtenáři
9,5 / 10

Další informace

Stopáž: 85:28

Produkce: Rick Rubin

www.slayer.net

Sestava

Skladby

 1. Hell Awaits
 2. The Anti-Christ
 3. War Ensemble
 4. South Of Heaven
 5. Raining Blood
 6. Altar Of Sacrifice
 7. Jesus Saves
 8. Dead Skin Mask
 9. Seasons In The Abyss
 10. Mandatory Suicide
 11. Angel Of Death
 12. Hallowed Point
 13. Blood Red
 14. Die By The Sword
 15. Black Magic
 16. Captor Of Sin
 17. Born Of Fire
 18. Postmortem
 19. Spirit In Black
 20. Expendable Youth
 21. Chemical Warfare