METAL CAMP - Metalový bes pred vypuknutím

METAL CAMP - Metalový bes pred vypuknutím

Slovinský festival Metal Camp je stále ešte pomerne novým pojmom na pomyselnej mape európskych festivalov. Jeho druhý ročník odštartuje v piatok 24.6.2005 a počas troch dní naň zavítajú kapely ako SLAYER, ANTHRAX a SOULFLY, pričom tieto predstavujú iba zlomok z veľkého množstva účinkujúcich. Niečo viac o festivale i ambíciách organizátorov nám prezradí Ana Lipec, ktorá má na starosti promotion festivalu.

METAL CAMP

Predtým, ako sa dostaneme k Metal Campu 2005, buď taká láskavá a skús v skratke zrekapitulovať minulý ročník.

Sme veľmi spokojní s výsledkom. Každý deň sme pritiahli 4000 divákov a to bol obrovský úspech pre slovinských metalistov, pretože nikdy predtým sa nezhromaždilo toľko fanúšikov na jednom mieste. DANZIG, APOCALYPTICA, SENTENCED, DESTRUCTION... na prvýkrát to bolo naozaj veľké obsadenie, ale vždy sme chceli našim návštevníkom ponúknuť čo najväčšiu kvalitu v oblasti extrémnej muziky a tak každý rok budeme pracovať na kvalitnom obsadení.

V súčasnosti je Európa doslova zahltená metalovými festivalmi. Prečo by mali ľudia navštíviť práve váš Metal Camp? Čo ponúkate naviac v porovnaní s inými fesťákmi?

Vieš, my všetci v tíme sme metaloví fanúšikovia, ktorí veľakrát cestovali veľa kilometrov na mnohé festivaly v Európe. S mojimi spolupracovníkmi sme dlhý čas snívali o skutočnom metalovom festivale, ktorý by sa konal na našom území v prírode, na ktorom by hrali kapely pred najbláznivejším publikom v Európe a samozrejme, ktorý by spájal veľkú skupinu ľudí raz do roka na inom mieste, než na akom sa konajú normálne metalové festy. Tolmin je skvelé miesto na heavy metalový festival a sme presvedčení, že európski fanúšikovia sú už chorí z rovnakých každoročných festivalov. Ale nie je to len príroda. Ako som hovorila predtým, sme metaloví fanúšikovia, ktorí sledujú scénu a snažíme sa ponúknuť to najlepšie možné obsadenie. Vieš, je to naozaj ťažké, pretože naša krajina nebola istý čas pre niektorých umelcov dôležitá, ale našťastie veci sa zmenili, keď sme sa stali súčasťou Európskej únie.

METAL CAMPNapriek tomu, že všetky kapely môžeme nájsť na vašej stránke, bolo by zaujímavé vedieť o najväčších headlineroch.

SLAYER je snom každého promotéra na svete (smiech). Nemôžem Ti ani povedať, akí sme šťastní, keď sa pozrieme na plagát a povieme: „Prekliaty bože, aká skvelá zostava“. Je skutočne super vidieť všetky tieto veľké kapely na jednom podujatí. SLAYER hrali v Slovinsku v roku 1994 a toto bude pre mnohých prvýkrát, čo uvidia SLAYER naživo. Potom tam máme ANTHRAX v zostave s Belladonom (Joey Belladona, - pozn. aut.). Budú tu hrať poprvýkrát a vieme, že old school thrasheri sa zbláznia! Max (Cavalera, - pozn. aut.) tu bol naposledy v roku 1993 a domnievam sa, že je tu veľa ľudí, ktorí čakajú na to, aby videli SOULFLY. CHILDREN OF BODOM, OBITUARY a HAMMERFALL hrajú v Slovinsku tiež prvýkrát. Bude tu Yngwie, THERION, EXCITER a takisto chcem vidieť najsľubnejšie kapely NOCTIFERIA a PROSPECT, ktoré budú hrať na veľkom pódiu.

Ktorú kapelu by si si Ty osobne nenechala v žiadnom prípade ujsť?

Je obrovský zoznam kapiel, ktoré by sme jedného dňa radi videli vystupovať na Metal Campe a cítili by sme sa fajn, keby sme dali príležitosť UG kapelám a skupinám bez nahrávacej zmluvy, aby si zahrali pred obrovským publikom. Keby si sa ma opýtala, kto mi chýba najviac tento rok, myslím, že tu je málo death a black metalových kapiel. Tento rok sme s niektorými, ktorých sme chceli, nemali šťastie, buď neboli k dispozícii, alebo neboli v Európe.

Trojdňová vstupenka stojí 69 euro. Je to konečná suma, alebo budú ešte nejaké zvláštne poplatky?

Nie, nie sú žiadne. Cena zahŕňa trojdňový lístok a kempovanie. Parkovné sa musí platiť zvlášť, myslím, že to bude okolo 5 euro. Myslím, že je to dobrá cena za všetky kapely. Nižšia byť nemôže vzhľadom na zabijácke výdavky za produkciu a promotion.

Na koľkých pódiách sa bude hrať a ako ďaleko sa nachádza kemp?

Máme dve pódiá. Druhé pódium nazývame Beach stage, je blízo pláže a budeme na ňom hostiť UG kapely. Tento rok je to až 52 kapiel. Získali sme kapely z celého okolia. Talianska a rakúska scéna je veľmi silná, máme tam aj zopár nemeckých a švajčiarskych kapiel. THUNDERSTORM, jedna z najlepších európskych doomových kapiel, bude uzatvárať nedeľu na Beach stage. Osviežujúca prechádzka medzi pódiami zaberie desať minút.

METAL CAMPMohla by si upresniť, kde presne sa nachádza Tolmin? Počula som, že Metal Camp sa nachádza v jednom z najkrajších prírodných areálov. Aké aktivity tento areál ešte ponúka?

Tolmin je z geografického hľadiska veľmi vhodný pre naše susedné krajiny. Je to zhruba 40 minút od talianskych hraníc a dobrú hodinu jazdy autom z rakúskej strany. Najbližšie veľké mesto je Nova Gorica. Príroda je naozaj prekrásna a miesto festivalu je situované v prírodnom parku, cez ktorý pretekajú dve rieky... je to úžasné. Bolo bežné, že na iných festivaloch som sa nemohla skryť pred slnkom, v Tolmine je kopa stromov a môžeš si tam naozaj odpočinúť po dlhej party. Je možné si vybrať medzi rôznymi športovými a historickými aktivitami.

Organizujete v rámci Metal Campu nejaké špeciálne akcie?

Ako som už povedala, je tam veľa príležitostí na športové aktivity, ale priamo na festivale organizujeme hod bibliou, súťaž v pití piva...

Pripravujete nejaké inovácie? Napríklad na základe reakcií a návrhov návštevníkov.

Aj v budúcnosti sa budeme snažiť uspokojiť fanúšikov všetkých žánrov a mať odlišné exkluzívne kapely než druhé festivaly. Určite budeme hosťovať veľké mená, pretože je to jediná možnosť ako si dopriať underground, ktorý budeme vždy podporovať.

S akými cenami za jedlo a nápoje môžeme počítať?

Ceny sú primerané - napr. pivo bude stáť zhruba 2 až 2,5 euro.

Vstupenky na festival u nás nie je možné kúpiť. Ako by si ich mohli ľudia zadovážiť?

Môžete si ich kúpiť cez Eventim (www.eventim.sk).

 Přidejte svůj názor

Petra

Další informace