FORGOTTEN SILENCE, CHIASMATIC - Tumulus/Temptament

FORGOTTEN SILENCE, CHIASMATIC - Tumulus/Temptament

FORGOTTEN SILENCE, CHIASMATIC - Tumulus/Temptament

FORGOTTEN SILENCE, CHIASMATIC - Tumulus/Temptament

Nikdy jsem nebyl příznivcem malých gramodesek. I v době, kdy na nich vycházely všechny ty „Posloucháte Větrníky“ a byla to jediná možnost poslechnout si studiové nahrávky oblíbených kapel, mě na nich štvalo, že ve chvíli, kdy to člověka začalo bavit a dostal se do obrátek, byl konec. A jinak tomu pochopitelně není ani na společném splitku FORGOTTEN SILENCE a CHIASMATIC.

Starší má přednost. A Zapomenuté ticho moji nechuť k malým plackám evidentně nesdílí, neboť se podobných radovánek účastní často a zřejmě i rádi. „Tumulus“ je představuje s povedeným Krustyho skřehotáním do mikrofonu, zastřeným zvukem a podivně nazvučenou bicí soupravou. Hammondovské rejstříky tentokráte překrývá spousta pokroucených klávesových šlehanců, skladba má slušný rozptyl, od recitací, klidnějších poloh až po rychlé rubanice, osobně ale žádné velké nadšení nesdílím. Je to takové normální.

„Mladá krev“ až tak mladou krví není, neb se za ní ukrývá zkušené PALADRAN-í duo Hyenik/Pedro, posílené členským příspěvkem uskupení Musica Folklorica a kdoví kým ještě. Jejich „Temptament“ je ten očekávaný „Folkloreček“ nejen s bicíma, ale i s tradičně výstavní sólovou kytarou, která od cimbálového úvodu přebírá štafetu, chvíli se vzájemně štajgrují, chvíli vzorně spolupracují, dojde i na housličky, zkrátka příjemné melodické číslo. Jen ty tři a půl minutky jsou... no, jako prd. A nějaké pokračování v nedohlednu...

Pro příznivce závodění v muzice snad jen dodám, že v mých uších vítězí cimbálový spurt, ale body za podobné „kraťasy“ nečekejte.

 

www.forgottensilence.net

www.bandzone.cz/chiasmatic

 7

Darkmoor

Hodnocení

Autor
-
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 11:28