BLEEDING THROUGH - This Is Love, This Is Murderous

BLEEDING THROUGH - This Is Love, This Is Murderous

BLEEDING THROUGH - This Is Love, This Is Murderous

BLEEDING THROUGH - This Is Love, This Is Murderous

Zase jeden prípad kapely tvoriacej s istými výhradami pestrú a zaujímavú muziku. Ameriku samozrejme okrem žánrov majúcich tam dlhoročnú tradíciu, ako HC, thrash a stále mimoriadne obľúbený death metal a jeho extrémne výrastky, neobišli ani niektoré moderné (alebo módne?) vlny tvrdej muziky v podobe svojho času unikátneho ostrovného exportu CRADLE OF FILTH alebo závan všeobecne populárnych severských melodických formácií majúcich korene v zlatom období göteborského death metalu, medzičasom odrastených detí hrajúcich sa dnes už viac na vlastnom piesočku – IN FLAMES (predovšetkým), konzervatívnejší DARK TRANQUILLITY a vplyv určite zanechalo aj koncertné pôsobenie legendárnych AT THE GATES v štátoch na sklonku kariéry, vtedy už pod záštitou labelu Earache.

BLEEDING THROUGHMáme tu teda novú generáciu kapiel, odchovanú na štýlovo rôznorodých a kvalitných veličinách. Máme tu BLEEDING THROUGH. Ich hudba odráža okrem iných aj vplyvy vyššie spomínaných veličín. Nič lepšie ako označenie crossover (rozumej crossover naprieč tvrdším spektrom metalového žánru – metalcore, thrash, death, black) človeka nemôže napadnúť, pretože BLEEDING THROUGH jednoducho majú dobre zlúčenú metalcorovú súčasnosť, deathmetalovú hutnosť, thrashovú údernosť s všadeprítomnými symfonizujúcimi klávesami (nie nepodobné prvým štyrom albumom CRADLE OF FILTH) a zábleskami emotívnej naliehavosti kultových AT THE GATES. Príťažlivosti celého materiálu pridáva aj neustávajúci ťah a napätie charakteristické pre najlepšie skladby prvých dvoch dlhohrajúcich počinov SLIPKNOT. Brendanov prejav a rozsah zahŕňajúci aj občasný melodický spev nie je nepodobný práve Coreyho výlevom. Medzi absolútne tutovky radím hneď úvodný nášup s celkom vydareným a hlavne uveriteľným textom „Love Lost In A Hail Of Gun Fire“, neo-thrashový vypaľovák „What I Bleed Without You“, niektoré „melodické“ vyhrávky pripomínajúce CANNIBAL CORPSE (album „Bleeding“) v „Shadow Walker“, sypačka v úvode i samotná „Dead Like Me“. Niečo kľudnejšie na záver? Nie, nedajte sa oklamať chorálom počas intra k sekanej „Revenge I Seek“. Úplný záver albumu obstaráva práve koncertná podoba spomínanej „Revenge I Seek“, dokazujúca, že BLEEDING THROUGH to na pódiu tiež vedia, a tiež live verzie prvých skladieb z predchodcu „Portrait Of The Goddess“ (písal som už niečo o CRADLE OF FILTH...) – „Rise“ a „Our Enemies“. Na CD ešte nájdete čo do obsahu menej prínosné klipy k už vychvaľovanej „Love Lost...“ a „On Wings Of Lead“.

Teraz k tým niekoľkým mínusom. Je trochu paradoxné, že kapela pokúšajúca sa o chladný atmosférický metal pochádza práve zo slnečnej Kalifornie. Možno aj preto zvolili k svojej hudbe podľa mňa nie práve šťastný image – akože gotické šminky na spôsob tvrdo pózujúcich ale teenagerský punk rock produkujúcich GOOD CHARLOTTE. Medzi tie naozaj podstatné mínusy patrí napriek všetkej pestrosti a ťahu neprimeraná dĺžka albumu. AT THE GATES a ďalšie vzory sa v minulosti dokázali efektívne vyjadriť na kratších počinoch. A to najpodstatnejšie – nedostatok vlastnej tváre a absencia dostatočne osobitého zvuku. Tvoriť pod vplyvom určite kvalitných kapiel jednoducho nestačí. Škoda aj fotky klávesáčky Marty v nohaviciach, krátka sukňa by zvýšila hodnotenie o pol bodu.

 8

Radicalcut

Verdikt

Medzi tie naozaj podstatné mínusy patrí napriek všetkej pestrosti a ťahu neprimeraná dĺžka albumu. AT THE GATES a ďalšie vzory sa v minulosti dokázali efektívne vyjadriť na kratších počinoch. A to najpodstatnejšie – nedostatok vlastnej tváre a absencia dostatočne osobitého zvuku. Tvoriť pod vplyvom určite kvalitných kapiel jednoducho nestačí.

Hodnocení

Autor
7 / 10
Redakce
6,5 / 10

Další informace

Stopáž: 55:07

www.bleedingthrough.com

Sestava

Skladby

 1. Love Lost In A Hale Of Gunfire
 2. Sweet Vampirous
 3. Number Seven With A Bullet
 4. On Wings Of Lead
 5. What I Bleed Without You
 6. This Is Love, This Is Murderous
 7. City Of The Condemned
 8. Mutilation
 9. Murder By Numbers
 10. Dead Like Me
 11. Shadow Walker
 12. Revenge I Seek
 13. Revenge I Seek (live)
 14. Rise (live)
 15. Our Enemies (live)

Diskografie

The Great Fire (2012)
Bleeding Through (2010)
Declaration (2008)
The Truth (2006)
Wolves Among The Sheep (DVD) (2005)
This Is Love, This Is Murderous (2003)
Portrait Of The Goddess (2002)
Dust To Ashes (2001)

Jiné pohledy

6,5 / 10
Pokus o skĺbenie tradičných amerických HC/punkových postupov s atmosférou európskeho Severu. Pokus zatiaľ tak trochu kostrbatý, miestami priam blackmetalové klávesy pôsobia často ako päsť na oko. Pokus to však na druhú stranu rozhodne nie je nezaujímavý. Okrem muziky prekvapia interesantné texty plné bolesti a zúfalstva z rozchodov, rovnako tak prepracovaný imidž kapely či krvavé nechutnosti v detailnom prevedení, ktoré zdobia booklet.
BLEEDING THROUGH majú budúcnosť!
Rudi | 18. listopadu 2004