LEFT CROSS - Upon Desecrated Altars

LEFT CROSS - Upon Desecrated Altars

LEFT CROSS - Upon Desecrated Altars

LEFT CROSS - Upon Desecrated Altars

LEFT CROSS jsou další v řadě zámořských partiček, rochnících si v ortodoxním pojetí starosvětského death metalu. Tyto spolky symbolizuje především zcela nekompromisní přístup a záliba v obhroublých formách už tak dosti neotaseného hudebního zaměření. Už jen z této definice musí tedy celkem jasně vyplynout, že podobná muzika je tady hlavně pro oddané fanoušky hrubozrnného metalu, neohlížícího se na aktuální trendy.

Tedy pokud za aktuální trend nebudeme považovat právě zvýšený výskyt podobných kapel, kterých se v posledních letech solidně urodilo. V takovýchto případech je pak ta zásadní otázka celkem jasná: Dokáží si LEFT CROSS vynutit pozornost v záplavě podobně znějících kapel? Svým způsobem nepochybně ano. Když už ne ničím jiným, tak svým vskutku nelítostním provedením dřevního death metalu rozhodně ano. Příjemně vyvážená kombinace čitelného zvuku a totálně hrubé hudební produkce dá uchu lačnému po historizující kovové muzice dostatek vítaných podnětů.

LEFT CROSS

Skupina z amerického Jihu na to jde vskutku bez jakýchkoliv kompromisů a naprosto přímočaře. Její hudba je jedna velká cesta proti proudu času, a to navíc hodně daleko. Možná někam na Floridu osmdesátých let. Obhrouble znějící kytary a maximálně nahallovaný growling jsou prostě jasnou reminiscencí dávných death metalových let. Že to u fanoušků zagunguje i o více než 30 let později, je vcelku jasné při pohledu na množství neustále vycházejících podobně pojatých alb.

Co se dá v tomto případě rozhodně ocenit, je až živočišná bestialita, s jakou se na vás jednotlivé skladby valí. Téměř veškerý hrací čas tak vyplňují neurvalé kytarové riffy a kvílivá chorobná sóla. Vokál působí jako ozvěna z hlubokého podsvětí a přesně stylově tak dotváří dokonalý dojem hudební anihilace jako ze „starých dobrých“ časů. V takto pojatém soukolí pak ale lze jen docela těžko hledat nějakou osobitost, pokud tedy za ni nutně nebudeme považovat nasazení, s jakým je to celé odehráno.

Hodnocení podobných nahrávek se pak zcela logicky vždy odvíjí od aktuálního rozpoložení a ochoty nechat se zválcovat takto provedenou muzikou. Tam, kde LEFT CROSS vítězí nasazením, sveřepě ortodoxním přístupem a schopností důkladně zpracovat neotesanou (death) metalovou muziku, však zároveň dostávají i pár laciných gólů díky menší osobitosti a časem i úpadkem do stereotypu.

 Přidejte svůj názor

Dalas

Verdikt

Old school death jako poleno! Solidně provedená nelítostná rubanice, které však chybí více osobitosti a pestrosti.

Hodnocení

Autor
6,5 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 34:39

Sestava

Skladby

  1. Debellation
  2. The Blood of Mars
  3. Deity of Molten Iron
  4. Burning Raids
  5. Upon Desecrated Altars
  6. Unbinding the Covenant
  7. Inexorable March
  8. Unhallowed Oaths
  9. Pyramid of Conquered Skulls
  10. Celestial Wound

Diskografie

Upon Desecrated Altars (2023)
Chaos Ascension (2017)