AUTHOR & PUNISHER - Beastland

AUTHOR & PUNISHER - Beastland

AUTHOR & PUNISHER - Beastland

AUTHOR & PUNISHER - Beastland

Nejlepší žánrová industriální deska minulého roku. Když jsem AUTHOR & PUNISHER kdysi poprvé slyšel, přišlo mi celkem logické, že bude mít jen dva autory. Možná víc. Zdání ale klame. Za hudebním subjektem totiž stojí člověk jen jeden. Ale nebojte se. Přístup k živému hraní i tvorba Tristana Shona ze San Dieaga rozhodně stojí za to. Pro živé koncerty si sestrojil speciální kombinovaný nástroj – přezdívám mu "Peklostroj" – prostřednictvím kterého dokáže dělat všechen ten geniální kravál, jenž produkuje bez další pomoci. Vypadá jako něco mezi mučícím zařízením, velmi komplikovaným multifunkčním posilovacím strojem a ovládáním vesmírné lodi.

Žánrově se od počátku pohybuje v industriálu a důkladně zkoumá jednotlivé jeho záhyby. Stává se tak, že někdy má blíže death-industriální poloze, jindy k doom metalu a ambientnějším plochám nebo i melodickým rockovějším vlnám, které připomínají počátky MARILYNA MANSONA. S trochou nadsázky lze říci, že to místy zní jako MANSON, který uchopil industriál za ten správný konec.

AUTHOR & PUNISHER

Ačkoliv pro mnohé to stále bude trochu složitější sousto, na nové desce je AUTHOR & PUNISHER mnohem stravitelnější než v minulosti. Pokud se to dá vůbec říci, je mnohem písničkovější a hudebně bohatší. Základy stále stojí na masivně zbustrovaných mechanických beatech, jiným způsobem se tu ale pracuje s vokály, kytarovými samply a dalšími rejstříky zvuků, které jsou pestřejší, než na minulých nahrávkách. „Beastland“ je zkrátka otevřenější světu, nic to ale nemění na tom, že si i tady AUTHOR & PUNISHER zachovává svůj nezaměnitelný rukopis.

AUTHOR & PUNISHER

 

 Přidejte svůj názor

RIP
RIP

Verdikt

Kdyby MARILYN MANSON uchopil industriál za správný konec a vyházel veškerou maškarádu, mohlo by to znít nějak takhle.

Hodnocení

Autor
7,5 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 36:44

www.tristanshone.com

Sestava

Skladby

  1. Pharmacide
  2. Nihil Strength
  3. Ode to Bedlam
  4. The Speaker is Systematically Blown
  5. Nazarene
  6. Apparition
  7. Night Terror
  8. Beastland

Diskografie

Krüller (2022)
Beastland (2018)
Pressure Mine (2017)
Melk En Honing (2015)
Women & Children (2013)
Ursus Americanus (2012)
Drone Machines (2010)
Warcry (2007)
The Painted Army (2005)