ZOZOBRA - Savage Masters

ZOZOBRA - Savage Masters

ZOZOBRA - Savage Masters

ZOZOBRA - Savage Masters

Znatelný posun v hudebním směřování neznamená v případě amerických ZOZOBRA příklon k větší originalitě. Zatímco 5 let staré album „Birds Of Prey“ bylo typickým vyznáním se z obdivu k žánrům, které v počátku devadesátých let nastartovali jejich krajané NEUROSIS, letošní EP se ještě více kloní k nespoutané obhroublosti.

Podobných záležitostí je v posledních letech ke slyšení více než dost a lze tvrdit, že i kvalitnějších. Ne, že by to těmto chlapcům v jejich současné poloze nesedělo, ale tak nějak se po několikanásobném poslechu „Savage Masters“ vytrácí pocit si nahrávku pustit znovu.

Šlape to však slušně, kytary neurvale válcují a rytmika do toho mlátí vskutku razantně a jako celek to i solidně drží pohromadě, tudíž nepostrádá hlavu a patu. Pozitiva této nahrávky tak lze hledat hlavně ve zkušeném, skoro bych řekl až rutinním přístupu, který naštěstí neznamená absenci drive a energie.

Na druhou stranu tato šestice skladeb nenabídne více, než jen standardní sérii metalových úderů, kterou zkušený posluchač hravě vykryje. Otázkou jeho osobních preferencí pak zůstává, jak intenzivně se jí bude bránit.

 Přidejte svůj názor

Dalas

Hodnocení

Autor
6 / 10
Redakce
-

Další informace

Diskografie

Savage Masters (2013)
Bird Of Prey (2008)
Harmonic Tremors (2007)