BODY COUNT - Merciless
David Gilmour popri melancholickom novom albume stíha aj trochu aktivizmu. V nepravdepodobnej spolupráci s BODY COUNT sa na gitare riadne odviazal do šesťminútového sóla. Skvelé!
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Představte si brutální technický death metal, kde baskytarista máchá desetistrunným pádlem, které živí hlavně ultrarychlými tappingy a kapela za ním technicky balancuje na hranici vytyčenou profesory z PSYOPUS, ORIGIN, NECROPHAGIST nebo BRAIN DRILL. Že si podobnou zhovadilost představit dokážete jen stěží? Tak si poslechněte VIRAEMIA. Pokud jsem tu před nedávnou dobou pěl ódy na úchylnou přetechnizovanou brusku BRAIN DRILL, pak musím konstatovat, že tito řízci z Arizony jsou naspeedovaní naprosto totožným materiálem. Vyvýškované tappované kytary i basa se předhánějí v krkolomných pražcových dostizích a nad tím vším se vznáší přehlídka r;znorodých extrémních metalových hlasových poloh. Oproti BRAIN DRILL je VIRAEMIA přístupnější v melodice, která je komponována s větším citem a variabilitou, ale současně je naprosto stejně šílená a patologická jako u jejich soukmenovců ze slunné Kalifornie. Na ploše necelých dvaceti minut máte na tomto EP neuvěřitelnou sbírku technických libůstek, které si ničím nezadají s kapelami na špičce scény. Baskytaristům vřele doporučuji shlédnout videa od desetistrunného cvoka Scotta Plummera. Osmičku dávám jen proto, že si tvořím rezervu pro regulérní desku, která na sebe snad nenechá dlouho čekat.
8 / 10
Silné EP, ale s podobným masakrom to na plnohodnotný album asi bude príliš málo.
David Gilmour popri melancholickom novom albume stíha aj trochu aktivizmu. V nepravdepodobnej spolupráci s BODY COUNT sa na gitare riadne odviazal do šesťminútového sóla. Skvelé!
Velmi solidní album, jak se to snad od arizonských veteránů už tak nějak dá i očekávat. Power s thrashem si na něm intenzivně a přátelsky ve známých pózách potřásají rukama a místy je to skutečně intenzivní, zejména tedy v první půli celé nahrávky.
Nová americká skupina poskládaná ze zkušených hudebníků na svém debutu hezky kombinuje svižný progresivní death s trochou té blackové černoty, notnou dávkou melodiky, chmurné atmosféry i nějaké té lehčí hitovosti. Šlape to po čertech dobře.
Už tady byly různé pokusy (i velmi úspěšné) propojit death metal s jinými žánry, ale nevzpomínám si, že by někdo až takto mohutně zfůzoval smrtící kov se sedmdesátkovým art rockem. Deska, která chce svůj čas a deska, o které se bude hodně mluvit.
Redakčný Schrödingerov paradox. Ak je Manatar sklamaný, môže to byť dobré. Rudi chváli - treba byť opatrný. Mari nehlási album roka. Fajn, že Aaron skúsil projekt mimo MDB – doposiaľ premárnená príležitosť. Výsledok ako tvrdší „One Second“ neurazí.
Další emoční zkrachovalec, co tíhu světa ventiluje skrze black metalový one-man projekt. Rockový základ, na který je nabaleno blackové vřeštění. Depresivní, chvílemi podivné, ale zajímavé. Jde o poněkud garážovou nahrávku, ale ty emoce jsou autentické.
Při prvním poslechu mi to sice připadalo jako když pejsek s kočičkou vařili dort, ale nakonec si to sedlo a je z toho opravdu příjemná krmě, sice hodně kořeněná všemožnými extrémy, ale chutná to skvěle.