F.O.B. - The Dice - Seventh Dot For Certain Victory

F.O.B. - The Dice - Seventh Dot For Certain Victory

F.O.B. - The Dice - Seventh Dot For Certain Victory

F.O.B. - The Dice - Seventh Dot For Certain Victory

Noví F.O.B., nová sestava, nový vokalista, nová deska a i nový aranžérský rukopis. Od death metalu, jehož zástavy táborští bojovníci nesli od svého počátku, je na novince trendový vítr zavál více směrem k metalcore. Přibylo melodických vokálů, vícebarevných poloh hlasu a corovějších rifů. Nicméně nic to příliš neudělalo s největší slabinou kapely, kterou je absence opravdu zajímavých a silných aranžmá. To vždy byla a stále je ta největší překážka ambiciózních táboritů ke vstupu do první ligy tuzemské metalové scény, která se může směle vyrovnat do jedné řady se zahraniční elitou.

Novinka je i tak nejdotáhnutějším materiálem, který kdy F.O.B. vytvořili. Zvukový kabátec, propracovanost materiálu i žánrová barevnost jsou v porovnání s minulostí zdaleka nejdále. Největší problém současné tváře F.O.B. spatřuji ve vokálu, kde se sice střídá celá řada poloh, nicméně zdaleka ne u všech lze naměřit stejné kvalitativní hodnoty. Zvláště pokusy o melodické vložky trpí neuvěřitelnou vágností a nejistotou a silové řevy nemají potřebnou šťavnatost. Oproti nim ty nejextrémnější zákoutí hrdla nového vokalisty kapely jsou na velmi solidní úrovni.

F.O.B.

„The Dice - Seventh Dot For Certain Victory“ je vystavěno na soutoku thrashe, death metalu a metalcore. To vše v jakémsi oldschoolovém balení. Rozhodně nehledejte ve spojení deathu a metalcore deathcorovou současnost, breakdowny nebo tapované úlety. Elektronické dobarvovátka mají pouze úlohu nepříliš pikantního koření na pozadí, které zbytečně neruší a pouze lehce obzvláštňuje výsledný dojem. Prozatím  nejsilnější desce táborských deatherů však stále chybí jisté množství pro ucho atraktivních a dostatečně invenčních míst, které by mě donutily se k této desce stále vracet a to je škoda. Instrumentální předpoklady k natočení zajímavého materiálu v intencích žánru tu totiž rozhodně jsou.

 7

RIP
RIP

Verdikt

Prozatím nejdotaženější deska táborského bratrstva je stále poněkud chudá na opravdu zajímavá místa a místy nejistá ve vokálech.

Hodnocení

Autor
6,5 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 44:18

Produkce: FOB
Studio: Kocis sound & records

www.fob.cz

Sestava

Skladby

 1. The Dice
 2. Frozen
 3. Shape Edge
 4. Dead Eyes Mirror
 5. Growing
 6. Spam Exported
 7. Untreatable Bastard
 8. The Obligation
 9. Just Falls
 10. Time
 11. The Obligation
 12. Growing

Diskografie

The Dice (2008)
Default (2005)
Follow The Instructions (2003)
Blame? (MC demo) (2000)
Fobia (MC demo) (1997)
Only Dead Can Survive (MC demo) (1996)