EKTOMORF - Outcast

EKTOMORF - Outcast

EKTOMORF - Outcast

EKTOMORF - Outcast

Čas: Podzim 2006
Místo: někde v České republice
Osoby, obsazení, zápletka: Jeden fanoušek metalu (říkejme mu Tomáš, je mu 20 let) přišel navštívit druhého fanouška metalu (říkejme mu Petr, je mu 27 let) a při té příležitosti přinesl i nějaká nová CD...

Tomáš: Zdar, hele mám tady pro tebe to nový cédo těch EKTOMORF, jaks to po mně minule chtěl.
Petr: Jo to jsou ti Maďaři, co vydávají u Nuclear Blast? Hmm, to jsem zvědavej, co je to za zázrak, když jim tam tak věřej.
Tomáš: Hele, a to ani nevíš, že v Německu jsou dost populární a celkem tam frčej!
Petr: Hmmm, tam taky frčí kdejaká (pííííííííp) …na.
Tomáš: Ale di někam, už seš jak ti blbci z Metalopolis, co známý kapely pomluví, jen aby byli zajímaví a pak tam vychvalují nějaký hovadiny, co nikdo nezná.
Petr: Tak to dej sem… Hele, co to jako je? Na obalu je sice napsaný EKTOMORF, ale to CD… Nejsou to nějací SOULFLY, které jsem ještě neslyšel? Hmm, to asi těžko, když mám všechny doma. Ty kytary, ty riffy, ten nástup do první skladby, ten vokál, ty rytmy… Dyť to všechno zní jako Maxova kapelka. Jo a taky mě napadají třebas MACHINE HEAD, něco z „Burn My Eyes“, něco pak zase z „Burning Red“. No to jsou věci.
EKTOMORFTomáš: Co zas kecáš, ty vole, dyť je to výborný!
Petr: No já nevím. Tak tohle mě teda fakt nasralo. Čekal jsem kdoví co a ona se z toho vyklube totální kopírka věcí, který poslouchám už léta. K čemu je to jako dobrý? Počkej počkej, ten refrén zase není špatný a tahle hoblovačka se taky povedla. Jo a ten riff je taky takovej chytlavej, na to se musí dobře pařit. Sakra, nezní to zas tak špatně. Chlapi to mají hlavně zmáknutý po zvukový stránce a ty nástroje taky nedrží v rukou poprvé. No jo, tohle si už v Nuclear Blast pohlídají. Říkáš už jejich sedmé album? No jestli na těch předchozích hráli to samé, tak to potěš.
Tomáš: No co znám ty starší, tak hráli, ale to nevadí, hlavně, že to šlape!
Petr: No šlape, šlape. Sakra, plagiátoři to jsou dobří. Fakt je to jako dělaný pro ty koncerty, kde se hlavně skáče a paří a řvou se refrény. No jo, už chápu, že to ti Němčouři tak žerou. Ale tak jako jó, v zásadě je to v pohodě. Dobře zahraný, zvukově vymakaný, chytlavý a z tohoto pohledu tomu asi nic nechybí, ale já ti človeče nevím, tohle fakt nebude pro mě. Já si radši pustím starej „Chaos A.D.“, „Roots“, „Burn My Eyes“ anebo cokoliv vod SOULFLY, páč tam je to samý a je to alespoň originál. Zkrátka jsem na tom vyrost a těžko teď budu velebit nějaký totální kopírky.
Tomáš: Jo v pohodě chlape. Já ty starší věci, cos říkal, moc neznám, ale tohle se mi fakt hodně líbí. Přesně ten metálek, kterej můžu. Akorát mi na tom vadí, že je to až moc dlouhý.
Petr: No to je fakt. Tak o dva, tři vály to mohlo být kratší a byl bych spokojenější i já. Ale jinak s tím až na to, co sem říkal, nemám problém. Pak dej vědět, až tady budou hrát. Zapaříme.
Tomáš: No hráli tady loni tuším v Abáči, ale moc lidí na ně nepřišlo. Docela blbý.
Petr: Hmmm, my holt nejsme Němci. Co tam máš dalšího?

Spokojenej Tomáš: 8 / 10
Přísnej Petr: 5 / 10

 15

Dalas

Verdikt

EKTOMORF i nadále pokračují v plagiátorství věcí spojených s osobou Maxe Cavalery. Jiní už nebudou, a proč taky, když jsou tolik úspěšní? Navíc jim to šlape pořád dobře a formálně lze nahrávce vytknout jen máloco. Prostě další deska EKTOMORF.

Hodnocení

Autor
6,5 / 10
Redakce
-
Čtenáři
6,8 / 10

Další informace

Stopáž: 38:53

www.ektomorf.com

Sestava

Skladby

 1. Outcast
 2. I Choke
 3. Ambush In The Night
 4. I’m Against
 5. We Rise
 6. Red I
 7. Who Can I Trust (Prayer)
 8. Leave Me Alone
 9. Fuel My Fire
 10. I Confront My Enemy
 11. Hell Is Here
 12. Chamunda

Diskografie

What Doesn't Kill Me... (2009)
Outcast (2006)
Live and Raw - You Get What You Give (2005)
Instinct (2005)
Destroy (2004)
I Scream Up To The Sky (2002)
Kalyi Jag (2000)
Ektomorf (1998)
Hangok (1995)