VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

ALBOVÁ NADÍLKA - #12/23 Prosinec - zpět na článek

Noisy Noisy | 29.3.2024 17:08

nojo, už neumím počítat, to stáří :-) v článku opravím, ať to neplete ostatní

Mayak Mayak | PALLAS | 29.3.2024 14:59

... "Nejinak je tomu i s novinkou "The Messenger", kterou Skotové po devatenácti letech od předchozí řadovky celkem v tichosti poslali do světa ... "
Tk je to "iba" po deviatich rokoch, predošlý album (siedmy štúdiový "Wearewhoweare") vyšiel v roku 2014 ...

https://www.progarchives.com/artist.asp?id=283

Ale všetka česť, PALLAS rulezzz ..., jedna z najzásadnejších skupín "neo progu" z 90.rokov (Marillion, I.Q., Pendragon, Pallas a Twelfth Night)

Patex Patex | 27.3.2024 10:39

Slaby mesiac, viac ma zaujali dva albumy:

Unprocessed - ...And Everything In Between
Ringarë - Of Momentous Endless Night

Noisy Noisy | 27.3.2024 07:31

Ta složitá dostupnost jejich (PALLAS) hudby (legálně) je opravdu až zarážející, dá se sice objednat i na některých eshopech, ale bez konkrétního termínu dodání. Zdá se, že tito pánové si prostě dělají hudbu jen sami pro sebe :-) Ale mě tahle deska hodně sedla, takže to prostě člověk musí vzít jako smutnou realitu.

subeer subeer | 27.3.2024 05:33

Ad. PALLAS „The Messenger“ – hodně povedené album, které se prima poslouchá a až se bojím abych se ho nepřežral, a proto ho dávkuji jako švédské kapky proti kašli. Není to pře-košatělý jako někteří předchůdci. Stopáž kolem 50 min. tak akorát, zkrátka žádný progový post-baroko.
Občas je tam slyšet i ladění kytary Alexe Lifesona, a i to mě baví.
Na jejich Bandcampu jsem poručil Hardback CD, i díky nádherné rozšířené grafice (ta šla možná přes AI), a která je komplet dodaná i v soft-verzi stažené společně Mp3,či Flac při koupi CD.
K té děsné nezávislosti, teď i při obchodní části. „předpokládané datum odeslání 1.3., předpokládané datum dodaní NE později než 12.4.2024 + trochu už provařená poznámka, o EU a jejich změnách v DPH, a tedy možný značných zpožděních při dodání. Když jsem se jich někdy na MDŽ ptal, jestli to odeslali a jestli je možnost to nějak identifikovat (to, kdyby skřípalo do DPH na vstupu do EU). No, zde zatím bez nezávislé odpovědi. Jsem tedy pořád v očekávaní, dle nezávislých instrukcí. Poslední dobou nabývám pocitu, že jsme tu na sebe v jistých věcech až příliš nároční.
Jinak díky za tato pravidelná shrnutí, která jsou při rozšiřovaní posluchačských obzorů, inspirující.