NOVINKY

Wacken Metal Battle na Slovensku

Na Slovensko sa vracia obľúbená súťaž kapiel, víťaz si zahrá na legendárnom Wackene!

Wacken Metal Battle sa bude na Slovensku konať po 4 rokoch. Po štvorročnej pauze sa do našej krajiny opäť vracia súťaž Wacken Metal Battle Slovakia, ktorej víťaz si zahrá v lete 2024 práve na spomínanom gigantickom festivale. Organizátorskú taktovku nad celou súťažou prevzala agentúra ProMusic.sk, ktorá má za sebou stovky vydarených podujatí. „Chceme pokračovať v tejto tradícii, lebo v tom vidíme príležitosti pre naše skupiny. Javí sa nám to aj ako dobrá možnosť spojiť slovenskú metalovú scénu,“ povedal za nový organizátorský tím Michal Očovan.

V semifinále sa kapely predstavia porotcom a fanúšikom počas 30-minútového koncertu. Na základe toho porota vyberie z oboch kôl po 3 kapely, ktoré postúpia do veľkého finále. Prvé semifinálové kolo - divízia Východ sa uskutoční v piatok 1.marca v košickom klube Collosseum. Druhé semifinálové kolo - divízia Západ o deň neskôr 2.marca v bratislavskom klube Majestic.
Finálový večer kam postúpia tri najlepšie kapely z oboch divízií sa následne uskutoční 30.apríla vo Zvolene.

Kapela musí dokázať odohrať 30-minútové vystúpenie naživo, počas ktorého môže prezentovať len vlastnú tvorbu. Kapela súhlasí, že na živé semifinálové a finálové vystúpenia pricestuje na vlastné náklady – takisto aj na WACKEN OPEN AIR. Kapela nesmie mať uzatvorenú platnú zmluvu pre ďalšie nahrávky so žiadnym zahraničným vydavateľstvom, organizátori súťaže akceptujú len lokálne vydavateľstvá. Samozrejmosťou je, že sa nemôže prihlásiť kapela, ktorá už v minulosti WACKEN METAL BATTLE vyhrala.

Sledujte sociálne siete ProMusic.sk, Valhalla.sk, Metalosaurus a neuniknú vám žiadne novinky o tejto súťaži.

Dátum a čas akcie: 01.03.2024 - 17:00
Vstupné: ticketlive.sk 10€
Facebook udalosť: https://collosseum.sk/2024/01/30/wacken-metal-battle/

 

 

RIP

Zveřejněno: Čtvrtek, 29. února 2024