NOVINKY

HELL PASO

"Ač se může nad Hell Paso vznášet oblak zdánlivého klidu, je tomu přesně naopak. V těchto končinách se nespí.

Toto tříčlenné noiserockové seskupení přichází s aktuální novinkou v podobě tří nových songů. Forma prezentace je však jiná než byla doposud. Jedná se o live video session, ve kterém chce trio v plné parádě předvést nasazení a energii, která mu vždy byla více než vlastní.

Tento minisetík se odehrál loni na přelomu jara a léta a až takřka do konce podzimu se intenzívně pracovalo na postprodukci zvuku a obrazu. O to první se postaral velezkušený zvukový bard Amák ze studia Golden Hive, obrazové stránky věci se ujal mladý nadějný filmař Jáchym Kachlík. Scéna byla zasazena do bývalé továrny/papírny ve Vraném nad Vltavou a cíleně dokresluje temnější, surovější atmosféru, která je právě stavebním kamenem i hudební tvorby kapely.

Trojice nových skladeb by měla lehce předznamenávat pomalu se blížící příchod natáčení nového alba-LP vinylu, které by svým způsobem i mohlo zastřešit první dvacetiletku této party v dosud nezměněnné setavě. Území Hell Paso spravují totiž stále stejní neúplatní šerifové ( Vošta, Závodský, Krutošík ).

Video počin s názvem " Hell Paso - Live From Papermill 2023" je k vidění a slyšení volně na youTube: https://www.youtube.com/watch?v=DZA1U9ykG9M&list=PL3ELQfTRu2y6NfDSMpUW_6qBfyBxmyZAl

Skutečně naživo, tedy z masa a kostí lze tuto sebranku vidět samosebou i na koncertech, povětšinou na klubové scéně. Veškeré termíny jsou zveřejněny a budou aktualizovány na oficiálních kapelních profilech a sociálních sítích."

RIP

Zveřejněno: Čtvrtek, 22. února 2024