BODY COUNT - Merciless
David Gilmour popri melancholickom novom albume stíha aj trochu aktivizmu. V nepravdepodobnej spolupráci s BODY COUNT sa na gitare riadne odviazal do šesťminútového sóla. Skvelé!
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Švédští CHILDREN OF FALL jsou jedněmi z těch, kteří v našich končinách často koncertují. Bodejť by také ne, když jejich aktuální album "Bonjour Tristesse" vyšlo u českého labelu Day After. Na tradičním místě, strahovské sedmičce, vystoupili spolu s Belgičany OFFICER JONES a prachatickou stálicí GRIDE.
První se ke slovu dostali Belgičané, aby se předvedli se svým technickým pojetím hardcore ponejvíce připomínající americkou odnož tohoto žánru. Nechybělo tomu nasazení, rytmická pestrost, agresivita a kvalitní instrumentace. Jako oživující prvek pak působily různé samply a policejní image této pětice. Osobně jsem však postrádal kvalitnější vokál, jenž mi přišel poměrně stereotypní. Celkově však OFFICER JONES zanechali pozitivní dojmy.
Na Jihočechy GRIDE je radost pohledět, resp. zaposlouchat se do jejich koncertního vystoupení. Viděl jsem je poprvé s novým kytaristou a dle mých pocitů, se prachatičtí se změnou na tomto postu vyspořádali na výbornou. K tomu připočteme doslova smrtící nasazení, ke kterému koneckonců jejich našlapané a hlavně nasypané skladby přímo svádějí a instrumentálně výtečně zvládnutá rychlá smršť zničujících riffů a nadzvukově rychlých bicích. Na poli extrémního grindcore/hardcore u nás v současnosti GRIDE nemají konkurenci (no, možná, že jeden konkurent by se našel v nedalekém Písku) a to navíc nejen dle mého názoru jsou jejich vystoupení čím dál tím lepší.
Na úplně jinou vlnu nás však naladili CHILDREN OF FALL. Jejich hudba by se dala zařadit do v současnosti poměrně oblíbené škatulky emocore, o čemž jasně svědčí důraz kladen hlavně na náladovost jednotlivých kompozic. Tyto obsahují slušné množství zajímavých melodických nápadů a linek, majících schopnost své posluchače ihned zaujmout. Tu se objeví zvolňující, místy až poloakustická pasáž, tu se zase přitlačí na pilu a hudba těchto Švédů se ubírá směrem k hardcoreové údernosti a přímočarosti. Právě díky těmto častým změnám nálad a kvalitní kompoziční práci působí hudba CHILDREN OF FALL komplexním a pestrým dojmem. Narozdíl od hudební složky, s jejíž pohodovým vstřebáním jsem němel nejmenší problémy, mi příliš neseděla barva vokalistova hlasu. Tento zevrubně popsal text téměř každé odehrané skladby této politicky angažované skupiny a několikrát si pohověl i na rukou fanoušků, kterých se podle mého odhadu sešlo něco málo přes stovku.
Závěr tentokráte nemá cenu nikterak natahovat. Stačí se spokojit s konstatováním, že to byla další pohodová sedmičkovská akcička a pro ty, které to zajímá, uvedu, že chystáme i recenzi nové desky CHILDREN OF FALL.
David Gilmour popri melancholickom novom albume stíha aj trochu aktivizmu. V nepravdepodobnej spolupráci s BODY COUNT sa na gitare riadne odviazal do šesťminútového sóla. Skvelé!
Velmi solidní album, jak se to snad od arizonských veteránů už tak nějak dá i očekávat. Power s thrashem si na něm intenzivně a přátelsky ve známých pózách potřásají rukama a místy je to skutečně intenzivní, zejména tedy v první půli celé nahrávky.
Nová americká skupina poskládaná ze zkušených hudebníků na svém debutu hezky kombinuje svižný progresivní death s trochou té blackové černoty, notnou dávkou melodiky, chmurné atmosféry i nějaké té lehčí hitovosti. Šlape to po čertech dobře.
Už tady byly různé pokusy (i velmi úspěšné) propojit death metal s jinými žánry, ale nevzpomínám si, že by někdo až takto mohutně zfůzoval smrtící kov se sedmdesátkovým art rockem. Deska, která chce svůj čas a deska, o které se bude hodně mluvit.
Redakčný Schrödingerov paradox. Ak je Manatar sklamaný, môže to byť dobré. Rudi chváli - treba byť opatrný. Mari nehlási album roka. Fajn, že Aaron skúsil projekt mimo MDB – doposiaľ premárnená príležitosť. Výsledok ako tvrdší „One Second“ neurazí.
Další emoční zkrachovalec, co tíhu světa ventiluje skrze black metalový one-man projekt. Rockový základ, na který je nabaleno blackové vřeštění. Depresivní, chvílemi podivné, ale zajímavé. Jde o poněkud garážovou nahrávku, ale ty emoce jsou autentické.
Při prvním poslechu mi to sice připadalo jako když pejsek s kočičkou vařili dort, ale nakonec si to sedlo a je z toho opravdu příjemná krmě, sice hodně kořeněná všemožnými extrémy, ale chutná to skvěle.