VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

SEPULTURA - Quadra - zpět na článek

Louis Louis | 8.12.2023 23:40

Viděl bych v tom jednoduše scénář ala KISS… “ale já opravdu odejdu…?”

Meresz Meresz | 8.12.2023 16:52

Podľa všetkého Sepultura končí, čaká nás celosvetové rozlúčkové turné. Celkom šok, prečo?

https://blabbermouth.net/news/sepultura-announces-farewell-tour-to-mark-bands-40th-anniversary

Lubakus Lubakus | Machine/Quadra | 22.8.2023 19:24

Za mě o půl bodu vede Machine. Quadra to občas trochu ztrácí přeprodukovaností (moc huslí atd.). Imho obě instrumentálky jsou totální pecky. Se pánové vytáhli.

Simon | Comeback alive | 17.2.2022 22:27

Páni odporúčam pozrieť prvý koncert Sepultury z Circo Voador! Z Quadry šesť zárezov plus Slaves of Pain, Infected Voice, Arise...

Rudi Rudi | 13.5.2020 19:29

Milí priatelia,

musím sa pridať k váženému moravskému kolegovi.

„Machine Messiah“ je výborná nahrávka, pre mňa osobne prvá od „Against“, ktorú som si od SEPULTURY kúpil na originálnom nosiči. Ale „Quadra“ naozaj o kúsok vyhráva.

Shnoff Shnoff | 13.5.2020 18:48

Vážení kovoví přátelé,

pod vlivem konstruktivní diskuse jsem si připomněl "Machine Messiah" a musím se přiklonit na stranu "Quadry", která je o ten bodík (když už teda číselně) lepší.

Podotýkám, že se tady neignoruje nic, leč u těch nevybočujících věcí to nikomu nestálo za větší psaní.
Ovšem teď je tady revoluční "shoutbox" a díky tomu Metalopolisu.net nejenže neunikne ani myš (to platí stále) a hlavně nebudete ochuzeni o zmínku o tom. A to platí i o méně podařených věcech, o kterých se málokdo chce více rozepisovat.

Držme se kovu jak při bouřce krovu!

knight | 8.5.2020 19:36

Kým Sabaton/Powerwolf vypredávajú v CZ najväčšie arény - reagoval jsem na tuto tvou větu, takže klídek, chlapče.:-)Drtivá většina se dostavila kvůli Kreator, včetně mě. Dimmu jsou za zenitem, Hatebreed mně nestojí za řeč. V Majesticu byli Kreator někdy v roce 2012, pokud se nepletu, od té doby na Slovači samostatný koncert, myslím, neměli(snad nějakej fesťák, tuším). Během posledních let šla jejich popularita rozhodně nahoru, což se projevilo i tím, že koncertují v kapacitně větších prostorách. Nejsem fanda Sabaton/Powerwolf, Accept coby předkapelu prvně psaných jsem též těžko skousával, ale co naděláš... Poslední Sepa výborná, možná Kisserova nejlepší kytarová práce vůbec.

Demonick | 8.5.2020 18:07

Len či by Kreator hrali vo FK, aj keby tam neboli Dimmu, Hatebreed. Tuším bežne hrávajú aj v MOR Cafe či bratislavskom Majesticu, čo ROZHODNE kluby do cca 1000 ludi sú :-) Ale beriem, nájdu sa aj výnimky. A to, že sračky ako Powerwolf ešte nehrali v O2 neznamená, že tam možno raz neskončia (hoc nechápem, prečo zrovna ťaháš O2 - úplne tú najväčšiu arénu u vás...), hoci v CZ je možné všetko - viď SABATON :-)
Sinlover:
Dá sa s tebou v mnohom súhlasiť - rozkol v Sepulture proste nemohol nikomu, do velkej miery ani v predajnosti, popularite a ani v kvalite albumov. U mna osobne je to tak, že Soulfly žeriem najmä prvú polovicu discografie (páčil sa mi ako tak aj Enslaved), u Sepultury je to naopak - čím novšia, tým lepšia (až na Kairos, ten bol veru slabší u mňa). Ale častokrát to treba brat i z tej pozitívnej stránky - nebyť rozkolu v Metallice, tak nemame Megadeth, nebyť rozkolu u Black Sabbath nemáme úžasné sólovky Ozzyho, atď...

knight | 8.5.2020 13:56

Powerwolf nikdy nebyli headlinery v O2 areně, vždy pouze v objektu zvaném Forum Karlín, jehož kapacita je násobně nižší. Kreator poslední dobou rozhodně nehrají v klubech s kapacitou do 1000 návštěvníků, zde naposledy právě v onom FK, tedy zhruba před třemi a půl tisícovkami lidí.

Sinlover Sinlover | 8.5.2020 13:15

S těmi starými alby patřilo spíš Simonovi, který se divil, že je Sepultura stále srovnávaná s minulostí. Pokud někdo nahraje mnou tři uvedená alba, bude je mít holt už nadosmrti na talíři :-) S tím se nedá nic dělat. V polovině devadesátých let poslouchali Sepulturu lidi, co poslouchali punk, HC apod. I nemetaláci. Desky od Sepultury prostě znali všichni příznivci tvrdší hudby. A to se o tvorbě po Maxovi prostě říct nedá (dlužno podotknout, že Soulfly je naprostá zoufalost, proto ten citát s celkem, co je víc než součet částí). Ani Max, ani Andreas prostě a jednoduše sami nedosáhli toho, co společně (to není volání po reunionu, jen konstatování). Současná Sepultura jde vlastní cestou a má na to samozřejmě plné právo a já bych byl ten poslední, kdo by to kritizoval (jen se mi to nemusí líbit). A uznávám, že třeba zde zmíněný Machine Messiah je výborná deska. Vyprodaný stadion se samozřejmě nerovná umělecky kvalitní soubor, ale ukaž mi kapelu, která by ten stadion nechtěla vyprodat :-) Mám pocit, že přechod do klubu nebyl u Sepultury zas tak moc dobrovolný, spíš z toho chlapci dělají trošku znouzectnost :-)

Demonick Demonick | 8.5.2020 13:03

Sinlover: ohľadom popularity a kvality starých albumov sa hádam netreba baviť, iba máloktorá kapela z ´80 rokov má dnes rovnakú/väčšiu fanbase ako vtedy (výnimky sa samozrejme nájdu - možno Metallica, Slayer, Kreator..., na Maiden tiež nechodilo vždy 30 000 ľudí ako dnes...), a to sa týka aj štúdiovej tvorby. Veľa kapiel prešlo z veľkých hál do klubov, čo rozhodne nieje žiadna hanba... Kým Sabaton/Powerwolf vypredávajú v CZ najväčšie arény, Sepultura či Kreator hrajú v kluboch do 1000 ľudi. Metal Church ci Queensryche niekedy hviezdy/dnes škoda slov.... Je azda význam Sabaton väčší? No NIE!
Btw, Simon: s tou ALI musim rozhodne súhlasiť. Žiaľ najslabšia vec na albume, a pritom to stačilo iba prevzdušniť/prestrihať... :-(

Meresz Meresz | 8.5.2020 12:02

Machine Messiah je rozhodne lepší album ako Quadra. Takých odignorovaných albumov na MP sú na desiatky, čo už :)

Simon | Oprava | 8.5.2020 11:52

To s tým Alim a Fear ... samozrejme nepatrilo Rudimu... No nedá mi poznamenať, že už to že tu máme recenziu je znamenie, že ide o výnimočný album Sepultury, lebo som mal dlhšie obdobie pocit o prehliadaní tvorby zo strany Metalopolisu a zase mi nedá, že aj Machine Messiah je výnimočný album a stojí za zhodnotenie nech je akékoľvek.

Sinlover Sinlover | 8.5.2020 11:31

Neposerú. Problém je jednoduše v tom, že Sepultura už složila daleko lepší věci. Ať si samozřejmě jdou vlastní cestou, to je v pořádku, jenže Quadra jednoduše nedosahuje kvalit ani Arise, ani Chaos A.D., ani Roots. A nerad to říkám, ale návštěvnost a význam té kapely ve své době byl úplně jiný než dnes. Přestože je hudební vkus záležitostí čistě subjektivní, o tomto asi nebude sporu.

Simon | Jednoducho krása... | 8.5.2020 10:58

Album je proste skvelý a plne súhlasím s Rudim až na to, že aj Ali má skvelé pasáže z ktorých by mohli byť dve samostatné skladby, lebo spolu je to dosť komplikované. So záverom Fear... však nemám žiadny problém ten ženský hlas je svojou farbou skutočne podmanivý a výnimočný. Musím bohužiaľ konštatovať, že len obyčajný ignorant a odporca Sepultury bez Maxa nepočuje to čo drvivá väčšina ľudí na celom svete... Aj tak takmer všetky recenzie na albumy od roku 1998 začínajú pripomínaním si starých časov, teda aj po vyše 20 rokoch, čomu vôbec nerozumiem ako keby sa každý článok o Česku alebo Slovensku začínal porovnávaním čo bolo pred rozdelením... Sepultura si ide vlastnou cestou a vždy išla, až dnes došla ku Quadre, ktorá je perfektná a keby to nahral niekto úplne neznámy tak sa všetci z toho poserú a velebili to do nebies. Lenže mnohí sa na Sepulturu pozerajú ako na nevernú manželku, ktorá podviedla úžasného mužíka a dostala sa do zatratenia a už nikdy nedostane žiadnu šancu a môže robiť čo chce... je mi ľúto týchto obmedzencov. Sepultura si zaslúži obdiv zato ako sa neustále snaží posúvať ďalej a nikdy to nehrá na istotu... Len tak ďalej.