VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

JUDAS PRIEST - Invincible Shield - zpět na článek

patras patras | 5.4.2024 11:05

On je ale trolling vtipný jen když se umí a není to pořád to samé dokola. na vypisování oslavných ód je jistě spousta fór fanoušků JP.

Ferino | 5.4.2024 11:03

Sak ho nechajte na pokoji. Ak sa vam jeho hudobny vkus/trolling nepaci, tak preskocte jeho prispevky. Myslim ze kazdy tu uz ma citatelov/redaktorov ktorych prispevky necita.

NoizzMaker | 4.4.2024 23:08

DRŽ!
UŽ!!
PIČU!!!

judášskypomstiteľ | Mirec | 4.4.2024 14:00

Mirec budem slušný bez invektív. Prečítaj si aspoň prvý odsek o hodnoteniach.
Nespomenul si ako som ohodnotil iné albumy Death a najmä Spiritual. .. a teraz takto:
Metallica Master of Puppets je album, ktorý je každým hodnotený ako top 1 a predstav si, že u mňa je tento album slabý a o And Justice for All ani nehovorím to je strašné. A teraz ako je možné, že album Ride the Lightning je u mňa geniálny. Ako je možné, že skladba Escape, ktorú Hetfield nemusí a ani fanúškovia je u mňa klenot albumu. Je to tak. Mám také rozdiely v rámci aj jednej skupiny, jeden album prepadák, druhý výborný. Dokázal som zdrbať Demolition od Judasov, Halfordovu Two. Ak si myslíš, že Senjutsu a vlastne všetko od Iron Maiden od A Matter of Life and Death hodnotím ako hrôzu len, aby som provokoval, ako je možné, že Powerslave považujem za top album heavy metalu a zbožňujem aj Brave New World a chcem, aby konečne Maiden nahrali album, kde im dám 8-9 bodov, ale nebudem umelo dávať Senjutsu 8 alebo 10. Idem ďalej "You've Got Another Thing Comin'" veľký hit, číslo 1 a u mňa jedna zo slabších piesní na Screaming for vengeance (nemyslím na koncerte) Starý Megadeth, Sepultura - slabota, podpriemer. Countdown to Extinction, Youthanasia, Chaos A.D? Výborné albumy. Takže toľko k hodnoteniu.

Moja zaujatosť?objektívnosť? práve naopak mám dojem, že tu zo strany iných, pri hodnoteniach je ta neobjektivita. Áno, môže sa ti páčiť aj Lady Gaga a dať jej desať bodov, ale ak hodnotíš žáner, teda albumy v rámci heavy metalu,recenzie albumov v rámci žánru je skutočne pre mňa nepochopiteľné, ak dá niekto Senjutsu 10 a Firepower a Invincible Shield 7 a 6,5 a novému Dickinsonovi 10. To naozaj nevidíš? To sú rovnocenné albumy?

mirec | 4.4.2024 10:01

A co mas za problem? Ved nech dá aj 100 bodov Dickinsonovi, keď sa mu ta hudba paci,snad jeho vec. Ty ideš dristat o zaujatosti a objektivite... Svojho casu si obodoval klenot od DEATH "Sounds..." jedným bodom, pričom ta nahrávka patri možno medzi najlepsie metalove klasiky. Keď bude mať novinka JP po štvrťstoročí taký cveng a status, ako "Sounds" potom sa mozeme ďalej baviť. Nehovoriac o fakte, že každý jeden zucastneny muzikant na danom diele strčí tych tvojich majstrov-bohov do prdele kedykoľvek ľavou zadnou.
Škoda fakt ďalej stracat čas. Melies tu hovna už dvadsať rokov, pričom si za miestneho šaška iba a na smiech. Aj keď pravdupovediac, za mňa, niekedy to bolo aspoň vtipné, človek sa bavil, teraz si už len parodiou sam na seba.

judášskypomstiteľ | 3.4.2024 17:35

Samozrejme mi nejde o to byť vtipný, ale u teba je Meresz ako taká istota, že sa budeš aj napriek mojim príspevkom aspoň pri hodnotení albumov správať nezaujato. čo sa týka Erika ten môže písať čo chce a je mi to jedno. Ak dá niekto Firepower 7 bodov a Senjutsu, opakujem Senjutsu 10 a ak dá niekto novému albumu Dickinsona 9,5 a Invincible Shield 6,5 boda tak tu už niet čo dodať.

Meresz Meresz | 3.4.2024 13:31

A hlavne to už nie je zaujímavé a vonkoncom nie vtipné. Časy jeho slávy na MP sa už dávno skončili. Stačilo.

P.S.: nový album sa mi ľúbi celkom dosť, dôchodcovia a jeden mladík nesklamali. Neskôr hodím hodnotenie.

erik | 3.4.2024 11:00

Ideálne bude, ak už nebudeš dodávať nič. Myslím, že oslavných žvástov a ód na hudobný album storočia sme si užili už dosť.

judášskypomstiteľ | Sám nechcem uveriť čo sa stalo | 2.4.2024 12:34

S radosťou(aj smútkom?) po 3 týždňoch môžem skonštatovať, že novinka Invincible Shield rozbila nie moju päťku, ale trojku.
Pred 9 marcom 2018
1. Painkiller
2. Defenders of the Faith
3. British Steel
4. Screaming for Vengeance
5. Angel of Retribution

Po 9. marci 2018:
1. Painkiller
2. Firepower
3. Defenders of the Faith
4. British Steel
5. Screaming for Vengeance
Po 8. marci 2024
1. Painkiller
2. Invincible Shield
3. Firepower
4. Defenders of the Faith
5. British Steel
Dva posledné albumy rozbili moju trojku, ktorá sa nemenila 28 rokov. Tu už neviem čo dodať.

Mickej | 1.4.2024 18:40

A ešte Difo. Tak sa volal, nie?

NETRO | 1.4.2024 11:47

Neviem sa toho nabažiť. Ten album ma odpálil a ja si len dávam otázku, kam až to môže zájsť. Môže byť niečo ešte lepšie? Nemyslím. Defenders vs Screaming Firepower vs Invincible Shield. Hľadaj víťaza. Víťaz je každy. Je to dokonalosť. PRIEST vvvvllláááádddddnnnneeeee.

Mickej | 27.3.2024 14:02

Prosim vas, Prznitel je upne obycajny troll. Jeho sloh je pritiahnuty za vlasy uz trocha prilis na to, aby to bolo uveritelne. Kludne to moze byt Rudi.

MEJDENSKÝ PORNSTITEĽ | 27.3.2024 07:54

UP THE IRONS !!!

Vorhees Vorhees | ... | 26.3.2024 18:13

Myslím, že každý človek má právo sa slobodne rozhodnúť, kam pôjde, či nepôjde. Nechápem, ako sa tým niekto môže vôbec zaoberať. Naopak chápem zaujatosť jedinca v prípade konkrétnej kapely a jej diskografie. Je naozaj veľký rozdiel pristupovať k Judas Priest ako fanúšik (niekoľko desaťročí) a jedinec, ktorý si album pustí "v pozadí". Každý to máme individuálne v prípade konkrétnych kapiel a tak je to aj správne. Určite by som sa však vyhol večnému porovnávaniu Iron a Judas, v mojom prípade som vďačný za každý album z oboch táborov. Neviem, ale nikdy som nemal potrebu ich večného pre mňa až detinského porovnávania, naopak veľmi rád si v tichosti a osamote vypočujem čokoľvek z oboch svetov. K novému Judasu musím povedať, že som z tohto albumu taktiež absolútne nadšený, už som si zakúpil tri rôzne LP vydania, čo sa mi úprimne zatiaľ v živote nestalo, možno len v prípade prvého albumu Dissection. Za mňa fantastická robota a vďaka.

Meresz Meresz | 26.3.2024 17:09

Je to tak, bolo tu v metalopolisáckej diskusii krátko po vydaní Firepower. Rudi ho v dobrom volal osláviť vydanie toho albumu do rádia, keďže väčšieho fanatika a odborníka na JP na týchto stránkach niet - a skutek utek. Alebo možno chce zostať navždy tajomnou figúrou, z ktorej mala aj tak drtivá väčšina komunity MP prču :)

Jacobo | 26.3.2024 13:21

Meresz, mirec, Naozaj tak bolo, že ten človek dostal pozvanie do relácie a nezúčastnil sa? Veď kto iný by už mohol mať viac zmapovaných "bohovia", ako on na tom šírom svete. No, kto len iný.... Až by ma len tak zo srandy fakt zaujímalo, čo je to za človeka v reálnom svete.

mirec | 26.3.2024 10:13

Meresz: Presne. Tu prisilné slová, ramená, štatistiky, predaje, história, súkromie členov, urážky iných, že nerozumia muzike, že nevedia oceniť genialitu - proste "všetko zmaknuté" do detailov a zrazu, keď trebalo znalosti zúročiť a ohúriť celú planétu, rozdávať múdrosti aj live... Bobky. Škoda reči.

Meresz Meresz | 26.3.2024 08:54

Buď si robí srandu z ľudí, alebo je to psychopat. Každopádne, pri pozvánke do Headbanger_FM pri vydaní Firepower pustil do gatí, takže asi prvá možnosť.

mirec | 26.3.2024 07:42

Fakt máš čas v dnešnej dobe hrabať sa v histórii, kto komu koľko a prečo dal kedysi body aké dal? Závidím.
Za mňa album - nie zlý, pohodovka do pozadia, ale zas naozaj - geniálne, monštrózne, album dekády, storočia alebo žeby mi odchádzali slová a odpadával som z toho (ako Ty), to je prisilné kafé, to ani nemôžeš myslieť vážne. Alebo si tu iba robíš dlhé roky srandu a ľudí doberáš. Obyčajný, jednoduchý hevík kapely, ktorá bola v správnom čase na správnom mieste - nič viac, nič menej :)

judášskypomstiteľ | Už sa to začalo | 25.3.2024 17:56

Podčiarknuté. Album rastie každým ďalším vypočutím a poslucháč nehľadá, na akú skladbu má práve náladu. Dalas to naozaj trafil, že skladby v druhej časti albumu (tie pomalšie, melodickejšie, refrénové) sú vyrovnané a nie na jedno kopyto ako hodnotil Erik. Album začínajú skladby a to hneď úvodné trio vo vraždiacom a rýchlom tempe a potom sa uberá z plynu rýchlosti, ale nie na kvalite. Čo má spoločné 80-tková Sons of Thunder s Giants in the Sky? Čo má spoločné Crown of Horns s rýchlou As God is my Witness alebo neuveriteľná Escape From reality so skladbou Devil in Disguise alebo bonusovkou Vicious Circle? Ja nebudem nikoho presviedčať o mojom názore, ale asi naozaj tento album pochopí iba fanúšik, čo má niečo z diskografie Judas Priest napočúvané. Ale chápem Erika, teda jeho sklamanie z Iron Maiden. Ak dá niekto Invincible shield 6,5 a Firepower 7 a Senjutsu 10 tak viem, prečo tak hodnotil. Môžem ti však garantovať, že IM album ako Firepower alebo Invincible Shield nikdy nenahrajú. Ale ďakujem Erik aj za tvojich 6,5 boda a som rád, že na Metalopolise to vychádza zatiaľ na 8 bodov. Dalas ? no, OK beriem, recenzia je v poriadku.
To čo Judas Priest začali s British Steel a cez Defenders of the faith preniesli na Painkiller a po 28 rokoch zúročili na Firepower s novinkou Invincible Shield iba pozlátili a opečiatkovali. Monštrózne album dekády uzrelo svetlo sveta.
A ja už iba doplním moje motto: Kto hovorí, že sa mu Painkiller nepáči klame, naozaj klame.
Kto povie, že Invincible Shield je stávka na istotu, vôbec album nepochopil, nie je fanúšik Judas Priest, alebo ho nepočúval viac ako jeden krát. Každá skladba iná, iný zvuk, iné linky, iný spev, iná melódia, iné postupy.
Po Firepower som Vás posielal na odpočinok, lebo ste dokázali niečo neuveriteľné. Som rád, že ste ma nepočúvli a hoci až, alebo dokonca až po 6 rokoch ste vydali toto. Nemám slov a ďakujem.