VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

ZABIJÁCI ROZKVETLÉHO MĚSÍCE - Lidský mamon ve své děsivé podstatě - zpět na článek

Mickej | 18.2.2024 13:58

Ach, ten mobil. Pardon za chyby a samozrejme ma nenapadá nik okrem Rosea.

Mickej | 18.2.2024 13:52

Spoilere absolútne nerušia a neprekážajú. Ja osobne neznášam tie "moderné" recenzie z ktorých sa nič nedozviem, maximálne tak, že je to o NIEČOM a NIEKTO tam rieši NIEČO. V tomto sa v plnom rozsahu podpisujem pod názor nenávidenej Mirky Spáčilovej. Je to ako z knižkou, pokiaľ je skvelo napísaná tak jednoducho nevadí ak si nalistujete zo zvedavosti koniec. Naopak, táto recenzia je skvelá a momentálne ma v československom priestor nenapadá prakticky nik, koho recenzie na filmy má zmysel čítať.

kyssling kyssling | Spoilery | 13.2.2024 10:38

Ivan Drago: ještě drobnost souhlasím s těmi spoilery, úplně jsem zíral, když jsem recenzi četl ... Kdybych film neviděl a recenzi přečetl, byl bych "nasrán".

Ivan Drago Ivan Drago | 12.2.2024 23:17

kyssling: Pokud vím, ten film měl původně vypadat dost jinak a daleko víc se měl zaměřovat na vznik FBI, jak řeší svůj první velký případ, takže Leoše plánovali do role toho agenta, co hraje Jesse Plemons. Jenže pak se do toho Marty pořádně ponořil a zjistil, že ho podstatně víc zajímá příběh Osedžů, film se vydal touto cestou, FBI byla odsunuta na druhou kolej a Leo si celkem logicky vzal novou hlavní roli jako úplně jiná postava...

Jedna poznámka k recenzi - příště bych se vyhnul těm spoilerům ohledně děje. Jasně, není to úplná novinka, ale dost lidí to nemuselo vidět a vykecat jim v textu, kdo konkrétně tam co špatného dělá, mi nepřijde úplně nejšťastnější, kór když k většině těch odhalení dojde až v druhé polovině filmu.

J.Rose | 12.2.2024 16:25

Není zač.

Asi takhle. Nesouhlasím s těmi, kteří tvrdí, že DiCaprio podal obyčejný nebo snad průměrný výkon. Ta role byla zkrátka nějak napsaná a DiCaprio se jí zhostil s grácií. Žádné šaškování ani přehrávání, ale čistý soustředěný výkon.

A k té neplánované přestávce? Je to dost možné. Vůbec bych se tomu nedivil.

kyssling kyssling | Výborná recenze | 12.2.2024 15:43

Děkuji za moc pěknou recenzi, jinak mě tam trochu chybí hodnocení DiCapriova herectví, podle mě byl skvělý, navíc obsadit ho do záporné role byl majstrštyk. Někde jsem četl, že původně měl hrát vyšetřovatele. Celkem by mě zajímalo, jestli zpoždění natáčení, nebylo tou příčinou, že scénář přepracovali a zahrál tu "bestii" ....

Dalas | 11.2.2024 13:40

Pitta jsem prvně zaregistroval v Thelmě a Lousie - byl jsem na tom v kině hned jak se to k nám dostalo. Tehdy prakticky už pár týdnů po US premiéře, takže první setkání OK a nemusel jsem řešit tvůj problém.:-) Pak v té době byl dobrej ještě v epizodní roli feťáka v True Romance. Scéna mi utkvěla, páč sjetej Brad si v ní pouštěl Soundgarden:-) Naproti tomu Legendu o vášni dodnes považuji za přeslazenou limonádu.

J.Rose | 11.2.2024 12:53

Dalas: Tak ohledně Lea to máme úplně stejné. Poprvé jsem ho začal brát vážně po zhlédnutí filmu Prokletý ostrov (zase Scorsese). Určitě za to do jisté míry mohl i ten „mystifikační“ scénář, který mě dokonale zmátl. Ale i tak to Leo zahrál parádně.

Podobně jsem svého času nahlížel i na Pitta. Katalogový krasavce, co nedostatek talentu dohání tvářičkou. Bohužel jsem jako první jeho film viděl Mexičana, což je děsná nuda. Jakmile jsem objevil „Sedmičku“, došlo k razantnímu přehodnocení jeho hereckých schopností.