VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

ČERVENÝ TRPASLÍK - Sci-fi je velká sranda 2/2 - zpět na článek

kyssling kyssling | Kvalita epizod | 12.2.2024 15:50

Gratuluji ke skvělé angličtině ! Nedovedu si představit sledovat zrovna takovýto seriál plný všelijaké hatmatilky v originále ...
Ač se považuji za fanouška, stejně mě připadá, že seriál nekriticky hodnotíte ... Napsat, že jsou série (až na tu jednu dvě výjimky skvělé to je za hranou) ... Prvních pár sérií souhlasím, byl scénář skvělý a humor či zajímavé nápady sršely. Ale od třetí/čtvrté série podle mě humoru i hlášek ubývalo, možná nepatrně, ale určitě nebyly STEJNĚ kvalitní. A nové díly, kdy jsem přestal Trpaslíka sledovat odehrávající se v současnosti mě připadali nejen slabší, ale vyloženě trapné, téměř bez humoru.

Xmilden Xmilden | 7.2.2024 13:58

Musím opět smeknout před autorem, po článku k Červenému trpaslíkovi musím označit za geniální čtivost těchto článků. Jak se říká "Slupnul jsem to jedna báseň." Knižka bude holt chlape nutností :) ... Jinak spousta informací, velmi jsem ocenil rozbor jednotlivých sérií i vývoj. Mě naopak úplně nesedí 5. série a 1. a 6. považuju za nej, ale opravdu je to jako když člověk večer vybírá zda si pustí Predátora nebo Terminátora 2. Zkrátka Trpaslík je skvělý jako máloco co kdy bylo natočeno. Stala se mě loni v květnu taková osobní nepříjemnost a strašná životní událost, kterou nikomu nepřeji a spousta lidí si s ní v minulosti prošla a musela se s ní vyrovnat... po čem myslíte že jsem okamžitě sáhnul. Ano, hoši z Trpaslíka spolehlivě léčí na duši a ty postavy jsou úžasné. V Trpaslíkovi člověk najde odpočinek, pohlazení a hlavně dostatek kvalitního humoru.

racik | 7.2.2024 09:50

Aha, tak koukám, že máš pravdu, Grant Zpátky na Zemi i 10. sérii psal a ještě se taky podílel na scénáři prvních 2 dílů 7. série. Od 10. série pak už nic...

racik | 7.2.2024 09:33

Díky za skvělý články, mám teď na pár večerů o zábavu postaráno. U mě funguje Trpaslík naprosto bez chyby do série 5, od 6 do 8 to občas drhne (ale jen na poměry Trpaslíka, i tak je to pořád super zábavná podívaná). Nejvíce si užívám asi první 2 série, kdy jsou vlastně všichni přítomní naprostí pošuci a všcheno je založeno na naprosto bezchybných dialozích. V průběhu série se ty jejich charaktery do nějaké míry normalizují (vyjma Krytona, který se naopak ze stabilního majáku celé výpravy hlavně v 7. sérii změní v žárlivou hysterku).
Zpátky na Zemi je pořád slabší (vlastně především potěšila už jen ta skutečnost, že se vrátili). A od 10. série už to vlastně opět funguje na jedničku.
Pokud vím, po už po konci 7. série byl dlouho v plánu celovečerní film, byly na to i upoutávky, napsaný scénář, udělané kostýmy, ale po asi 10 letech to krachlo na financích.

Jinak Rob Grant se na psaní scénáře Zpátky na Zemi ani na dalších dílech nepodílel, jeho poslední sérií je tak 6. Všechno od Zpátky na zemi až po Zemi zaslíbenou má jako scénárista i režisér na starosti pouze Doug Naylor.