VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

SOUNDGARDEN - Superunknown - zpět na článek

Dalas | 1.4.2024 19:07

Děkuji a jsem rád, že se článek líbí:-) Chystají se další.

subeer subeer | 30.3.2024 14:50

Herr-šif-safr-loď, to je pomlázka.
Díky za (6-ti minutový) exkurz do časů, kdy jsem ještě míval vlasy. Nedávno jsem svých několik CD SOUNDGARDEN taky projel a s podobným pocity jako Dalas založil zpět do police. Jedna věc, kterou bych tu rád podtrhl je to, že v rámci celého alba „Black Hole Sun“ opravdu nezaujme tak, tak jako při té masivní singlové promo masáži a ta, že tehdá tedy byla. Je to jen jedna z čárek na tomto uhrančivém depresivním partesu.
Vše důležité jest zde náležitě odprezentováno a za sebe bych ještě dodal, že i tohle album, resp. jeho booklet, a mnoho dalších z té doby, přispělo při procvičovaní překladů. Byly to opravdu dost jiný časy.
Alive in the Superunknown. First it steals your mind and then it steals your soul.

tomas jedno | 6428464829 | 30.3.2024 14:47

velka laska

Meresz Meresz | 30.3.2024 11:07

Dlho sa už chystám vypočuť tento album, tak snáď tento rok sa k tomu konečne dostanem :)

dead dead | 30.3.2024 10:33

Ten album som si kupil ako fagan. Recenziu citam ako (takmer) dedo :) Vdaka za nu.

J.Rose | 30.3.2024 00:46

Musím na to album mít vyloženě náladu, ale o to víc si pak ten masivní zvukový dekl užívám. Skladba zmiňovaná v úvodu článku, jest zrádnou vábničkou. Alespoň tak ji dnes vnímám, protože zbytek materiálu mi dal - přiznávám - docela zabrat. „Black Hole“ Sun mě doslova přilákala k okraji králičí nory. Tam dole jsem pak objevil zcela nový svět.

Opravdu specifický zvuk nahrávky, jaký se v devadesátých letech podařil vytvořit snad ještě Anthrax, Tool, Manic Street Preachers a několika dalším hudebním tělesům (v undergroundu se vůbec neorientuji). Nemyslím ani tak vyzněním, ale okamžitou rozpoznatelností. Do nahrávky se v mém případě pronikalo těžce, ale vynaložené úsilí se vyplatilo. Z pomyslné „čtyřky“ ta umělecky a vlastně i technicky nejnadanější.

Vše ostatní shrnuje článek, který je mimochodem parádní.