LANDMINE SPRING - Love With Silver Spears

LANDMINE SPRING - Love With Silver Spears

LANDMINE SPRING - Love With Silver Spears

LANDMINE SPRING - Love With Silver Spears

Strakoničtí LANDMINE SPRING se již dají počítat mezi zkušené koně firmy DAY AFTER a novinková kolekce „Love With Silver Spears“ nás znovu vrhne do víru intenzivního, ale zároveň „sofistikovanějšího“ emo-rocku, ve kterém není nouze jak o energické kytarové výpady, líné vazbení či ležérní hraní si s tóny. Bohužel jsem zatím neměl tu čest vyposlechnout si s důkladností starší dílka LANDMINE SPRING, a tak budu hodnotit toto album bez spojitosti se starší produkcí. Naproti tomu jsem byl svědkem živého vystoupení, které mohu vřele doporučit všem, kteří si libují v současném  anglo-americky znějícím kytarovém indie rocku, protože tato formace je další z těch, kteří by mohli navázat na úspěchy táborských SUNSHINE. Na rozdíl od SUNSHINE však LANDMINE SPRING spoléhají výhradně na kytarový zvuk bez elektronických příkras a efektů. To má však za následek, při současném kompozičním vkladu LANDMINE SPRING, stále ještě menší nápaditost, barevnost, atraktivitu vyznění, než je tomu v případě SUNSHINE.

LANDMINE SPRINGAlbum zahájí poměrně naléhavá skladba „The Reverse Is True“, která se až příliš stylizuje do současného výrazu mladých amerických soft-core partiček. Postrádá moment překvapení a výraznější nápad. Ten pravý start nás tedy čeká až s dvojkou a tou je titulní kompozice „Love With A Silver Spears“. Svižná úderná skladba, poháněná vpřed živelnými kytarovými motivy a vokálem plným emocí, obsahuje povedený vyřvávací refrén, který vám ještě nějakou dobu po poslechu duní v hlavě. Spolu s také rychlou, avšak o poznání křehčí „Poison“ zřejmě nejsilnější moment, který dodává celé kolekci na potřebné svěžesti a životaschopnosti. Zato z „Overwhelmed“ mám dojem jakoby se LANDMINE SPRING stále chystali někam vletět, definitivně vygradovat, ale nikdy se k tomu neodhodlali. Prakticky píseň bez větších vrcholů v napětí očekávající věcí příštích, které nikdy nepřijdou. Je jako začátečnický lovec adrenalinu naklánějící se ke skoku nad propastí, ke kterému se stejně nikdy nerozhoupe. Zaujme teskná „Don´t Be So Cold“, která zobrazuje kapelu v jemnějších polohách vykreslující plačtivé a téměř placebovsky výpravné nálady do zvukoprostoru, stejně tak v závěru kolekce píseň „Fake“ plná kytarového kouzlení s atmosférou.  Celkově bych však nahrávce vytkl, že až na výše zmiňované položky nenabízí zas tolik výrazných skladeb a časem upadá do monotónnosti. To samé by se dalo říct i o zpěvu, který je sice zajímavě položený, zabarvený, nepostrádající potřebnou naléhavost a emoce, ale s přibývajícím časem si uvědomíte jeho ve všech skladbách podobný způsob frázování, což má za následek permanentní udržování alba v určitých výrazovou šablonou daných mantinelech. Naopak pochválit musím precizní zvukovou stránku, která si nic nezadá se zahraniční konkurencí. Neříct vám to, českou kapelu by jste v nich jen stěží poznali.

Přes povedený zvuk a několik zajímavých položek, tak musím novinku LANDMINE SPRING díky s postupujícím časem mírně narůstající monotónnosti hodnotit jako nepatrně nadprůměrnou nahrávku, které by však slušel a velmi pomohl nějaký experiment. „Love With Silver Spears“ je svěží a zralá kolekce s jasným cílem, avšak bez touhy po originalitě a objevnosti a to je v případě, že i hitovější skladby jsou zde v menšině, nedostatek. Na rozdíly mezi „českou“ a „zahraniční“ produkcí se zde stejně už dávno nehraje. Doba kdy se říkalo: „Na to, že jsou to Češi je to výborný“ je už doufejme dávno za námi. A tak při srovnání se zahraniční špičkou indie kytarové hudby hodnotím jako ucelené moderní album, které potěší, ale neohromí. Živé koncerty však v každém případě doporučuji.

CD k recenzi poskytli Day After records
Day After records

 1

Stray

Verdikt

Moderní kytarový rock s jasným cílem, ale bez větší originality. Povedený zvuk a několik svěžích skladeb vzhlížejících na západ.

Hodnocení

Autor
6 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 36:00

Produkce: LANDMINE SPRING
Studio: studio Hostivař, Praha, listopad 2004

www.landminespring.net

Sestava

Skladby

 1. The Reverse Is True
 2. Love With Silver Spears
 3. Overwhelmed
 4. Don´t Be So Cold
 5. It´s Not So Complicated
 6. Look Out
 7. Bracelets
 8. 2006
 9. Poison
 10. The Venus Flytrap
 11. Scenario
 12. Fake
 13. Hidden Track

Diskografie

Love With Silver Spears (2005)
…Call Girl (maxi) (2005)
Sip Of Wine (2003)
Your World (EP) (2001)
Ride (1999)
Do You Answer Me? (maxi) (1996)