VLOŽIT HODNOCENÍ

Právo hodnotit mají pouze registrovaní uživatelé. Přihlašte se anebo zaregistrujte v případě, že ještě nemáte vytvořen účet.

HAMMERFALL - Dominion - zpět na článek

Mandator Mandator | 12.6.2020 14:14

-bez slovního hodnocení-

7 / 10

fathertime fathertime | 5.3.2020 10:14

TES-TI-CLE !!! Ale ne, celkom v pohode album, prve styri dosky aj tak uz nezopakuju... Joacimovi to solidne spieva, metalove klise az po povalu, ide sa na dalsie vitazne turne...

7,5 / 10

7metalheart 7metalheart | 2.2.2020 18:51

Hammerfall natočili po troch rokoch znova album a znova sú moje pocity z ich tvorby skôr rozpačité. Po poslednom počine v podobe albumu Built To Last, ktoré prekvapivo prinieslo svieži, energický a nápaditý heavy metal sa zdalo, že je všetko okolo kapely na dobrej ceste. Lenže kapela znovu skĺzla do istej povrchnosti pri skladaní. Ono tie skladby nie sú vyložene špatné, ale ich problém je hlavne v tom, že sú po väčšinou až príliš tuctové. Úvodné duo skladieb si drží slušnú úroveň (titulná pieseň je jasný heavy metalový hit, akurát si kapela mohla odpustiť vykradnutie skladby Titan pri úvodnom riffe). (We Make) Sweden Rock je ďalšia koncertná pecka a podobne je na tom aj skladba One Against The World. Potešila aj balada Second To One, či speed metalová šleha Scars Of Generation. Na záver kapela ponúkla trochu netypickú, ale inak peknú pieseň And Yet I Smile, ktorá mi silne evokuje starú tvorbu Europe. U tých ostatných fanúšik kapely o nič nepríde (zvlášť ma irituje dvojica Testify a Dead By Dawn). Pri druhej menovanej kapela vykradla pre zmenu The Unforgiving Blade. Z uvedeného vyplýva, že menej náročný fanúšik kapely bude určite spokojný, ale ten kto si Hammerfall pamätá v top forme na prelome tisícročí si album rozhodne kupovať nemusí. Pri tom to chcelo len trocha viac sebareflexie, vyhodiť niekoľko zbytočných vecí a popracovať na albume ako celku.

7 / 10