NOVINKY

DELAIN

vydají 10. února 2023 nové album "Dark Waters" (Napalm Records), na němž už uslyšíte novou zpěvačku Dianu Leah. Níže video k singlu "Beneath":

[před 2 dny]

POWERWOLF

vydají 7. dubna 2023 album "Interludium", jež bude obsahovat šest nových skladeb včetně nedávno zveřejněného singlu "Sainted By The Storm" a další novinky "My Will Be Done" nebo další rarity z historie skupiny. Album "Interludium" vyjde v několika verzích s dalším přidaným obsahem, jako např. již známým přehráváním skladeb skupiny jinými umělci.

[před 3 dny]

METALLICA

vydá po sedmi létech další, již dvanácté studiové album "72 Seasons". Album, produkovaké znovu Gregem Fidelmanem vyjde 14. dubna 2023 u kapelního labelu Blackened Recordings a bude obsahovat pořádnou porci muziky - přes 77 minut hracího času.

Seznam skladeb "72 Seasons":

01. 72 Seasons
02. Shadows Follow
03. Screaming Suicide
04. Sleepwalk My Life Away
05. You Must Burn!
06. Lux Æterna
07. Crown Of Barbed Wire
08. Chasing Light
09. If Darkness Had A Son
10. Too Far Gone?
11. Room Of Mirrors
12. Inamorata 

Níže video k prvnímu singlu  "Lux Æterna":

[před 3 dny]

Tomáš Kočko

Všestranný TOMÁŠ KOČKO se se svým ORCHESTRem proslavil po celém světě. Stále aktuální a opět úspěšné album „Ona“ jeho specifické world music s moravskými kořeny a rockovým drivem právě vychází jako LP verze u Smile Music Records.

TOMÁŠ KOČKO je osobitý moravský písničkář, zpěvák, skladatel, úspěšný producent a badatel v oblasti původní moravské a slovanské umělecké tvorby, historie i religionistiky. Je také hercem, moderátorem, režisérem, nebo držitelem několika cen Anděl a výhercem prestižního evropského festivalu folkové a etnické hudby Etnosphere.

Když nastal covid, po více než dvaceti letech aktivního hraní, kdy na koncertech po celé Evropě jeho ORCHESTRu šířil slávu moravských hudebních tradic, musel koncertní činnost omezit. A jelikož ‚bez koncertů nejsou koláče‘, spustili na připravovanou desku crowdfunding, aby dostali signál, že to celé má smysl. „Z covidové beznaděje nás vytáhli fanoušci. Podrželi nás, díky nim jsme začali natáčet muziku na budoucí CD Ona. Z peněz, které nám poslali, dokonce zbylo i na zpěvník!,“ říká ke kampani a nekoncertní době Tomáš KOČKO.

„Ona“, která je o ženách, které žijí životy svých prabáb a matek, radují se z podobných věcí, řeší podobná dilemata, dělají podobné chyby a podobně se rovnají se životem a svým údělem a zároveň své životy předávají dál svým dcerám, vnučkám…, vyšla na Silvestra 2021. „Ona“ je o ženských archetypech ukrytých ve folklóru s rockovým nápřahem i metalovými riffy, neb ženu lze oslavit něžnými tóny flétny, ale i drsným tónem elektrické kytary.

„Ona“ se pak držela 3 měsíce v TOP 20 World Music Chart Europe, takže Tomáš u vydání alba na LP bilancuje a jásá: „LP Ona, náš první vinyl!, mi přijde jako pěkná pointa, jako dobrá tečka příběhu alba, které málem nevzniklo. Na přebalu Ona je znak trojjediné bohyně. Sláva jí a sláva našim fanouškům!“

Soubor devíti lidových písní-příběhů, jež jsou až na jednu výjimku vyprávěné ženami, 23. listopadu? vychází na formátu LP u Smile Music Records.

„Ona“ na YouTube: https://youtu.be/eWZquw26aOY?list=OLAK5uy_nF6JT6l5cr-g2bgN_Gce9c2ykuv-5rRXU
„Ona“ na Spotify: https://open.spotify.com/album/3wkHGhcvkN09Z7U2loQLKV?si=jGQJbwSaQjuteMWLGgI0uA

Tomáš Kočko & Orchestr
https://kocko.cz
https://.facebook.com/tomaskockorchestr

Smile Music Records
https://smilemusicrecords.cz
https://facebook.com/SmileMusicRecordsCZ
https://instagram.com/smilemusicrecordscz

[před 3 dny]

Rock For People 2023

Třetím headlinerem historicky největšího 27. ročníku Rock for People a hvězdou sobotního večera jsou THE 1975. Tato britská kytarová senzace, oceněná dvěmi cenami Brit Awards z roku 2019, se tak zařadila mezi metalové legendy SLIPKNOT a britské rockové velikány MUSE, kteří jsou již oznámenými headlinery příštího léta.

Indie-rocková kapela v čele s Matthewem Healym přiveze novou desku Being Funny in a Foreign Language z letošního roku, nebudou ale chybět ani všem dobře známé staré pecky jako Chocolate nebo The Sound. Většina alb THE 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy za nejlepší rockový song. „Rýsuje se nám hodně nabitý ročník, takový, který tu ještě nebyl,“ komentuje lineup ředitel festivalu Michal Thomes a dodává: „Čtvrtého headlinera se fanoušci dozví již brzy v adventním kalendáři.“ Festival se uskuteční v termínu 8.-11. června v hradeckém Parku 360. V současné době je prodáno přes 70 % ze současné edice vstupenek.

Celofestivalové vstupenky jsou v prodeji v aktuální edici za 3490 Kč na GoOut.net: https://goout.net/cs/listky/rock-for-people-2023/hetn/. Pořadatelé se snaží co nejvíce ulehčit fanouškům cestu ke vstupenkám a od pondělí 1. prosince spouští společně s partnerem Twisto prodej vstupenek na splátky bez navýšení – Twisto na Třetinku.


[před 3 dny]

Christmas Mazec 4.

17. prosinec - Kolín / „U Vodvárků“ 18:00

Tak konečně po dvou covidových letech můžeme znovu obnovit tradici naší vánoční taškařice v metalovém duchu s názvem „Christmas Mazec 4.“. Stejně jako předtím i nyní se bude akce konat v kultovním kolínském klubu „U Vodvárků“ a termín byl stanoven na 17.12.2022.

Nadílka se bude skládat z pěkných metalových dárečků a zase to bude velice rozmanité. Na co si budete moci hodit řepou??? Budou to matadoři česko-slovenské metalové scény pražští metalisté BRUTALLY DECEASED. Smečka, která překousala death metal skandinávského střihu ke své podobě a v čele s Žlábou, který má jenom o trochu menší krk než Corpsegrinder, se řadí mezi to nejlepší v ČR. Brutální slam death metal, který láme kosti, nám předvedou CONGENITAL ANOMALIES. Hoši mají novou desku a určitě budou chtít ukázat svůj potenciál. Další v řadě bude lahůdka pro fanoušky thrashe a speed v podobě LAID TO WASTE. Kerosinová zběsilá jízda, která zastavuje až když fanoušci sotva tahají nohy. Techničtější formu deathmetalu přijedou prezentovat zlínští INCEPTION OF FALL. Kluci jsou hodně mladí, ale to na jejich výkonu není vůbec znát. Naopak při své muzice používají hodně velké množství not. Černí koně této edice budou brněnští SPACE HAMSTER. Neskutečně zábavný mix všech možných metalových stylů v moderním hávu, ale vše v rámci metalu. Opravdu si tuhle bandu pohlídejte. Pořádající banda ELYSIUM také nebude chybět s jejich vlastním pojetím metalu a dojde i na nějaké věcné dárečky.

Sestava je více než lákává, takže předtím, než usmažíte kapra na prach a shoří vám metalové cukroví dorazte si hodit kebulí do rytmu libých tónu kvalitní muziky.

Kompletní soupiska festivalu: BRUTALLY DECEASED, ELYSIUM, CONGENITAL ANOMALIES, INCEPTION OF FALL, LAID TO WASTE, SPACE HAMSTER

Veškeré informace o akci a aktuální informace se dozvíte na https://fb.me/e/zY8aEm4Jx

[před 3 dny]

Heavy/doomově magický křest TRAHIR

V okultních mlhách a z ozvěn aeonů věků se zrodila hudba skupiny TRAHIR. Příběhy z rozeklaných hor, prokletých hradů a pustin pouštních provází ty, kteří se s nimi vydají na cestu. Heavy Metal v jejich tvorbě značí melodiku a esprit jejich muziky. Doom se stoner pozůstatky ji dává těžkotonážní a tajemný punc, který se ve středoevropských oblastech vyskytuje naprosto ojediněle.

TRAHIR je pražská čtyřčlenná kapela, kterou tvoří kytarista Jéňa Mašek, patrně ztracený syn vrchního riffmistra Tonnyho Iommiho, pódiově freneticky šamanský zpěvák Adam Balcar, hřmotný bubeník Martin Horčic (Symbtomy, ex-Vladivojsko, ex-Mortal Cabinet (Live)) a basák Dan Friml (Mean Messiah, Surma a majitel nahrávacího studia The Barn).

Kapela byla založena v roce 2018, kdy kytarista Jéňa Mašek přišel s konceptem hrát muziku, která by zrcadlila jeho nehynoucí lásku k raným Black Sabbath, a po nalezení správného zpěváka Adama Balcara dokázala vytvořit prvotinu v podobě EP „Succubus“ (2019), která se nesla v patřičně stonerovém duchu archaických těžkotonážních riffů a páchla pálícími se bylinami a vůbec psychedelickým odérem. Již v té době se na scéně etablovala předskakováním kapelám jako Demon Head /Dk/, The Hazytones /Can/, The Castle /USA/ nebo 1000mods /Gr/.

Od roku 2019 do stylu TRAHIR stále více začal vstupovat metalovější zvuk a kapela přiznala i své další vlivy pramenící z NWOBHM, které zapříčinily i vlivy příchodu bubeníka Martina Horčice a posléze basisty Dana Frimla. Po jejich příchodu si TRAHIR střihli support pro kapely Hällas /Swe/, Spirit Adrift /USA/, Ufomammut /Ita/ nebo svým vystoupením zavírala metalový festival Symbolic 2022 po boku Candlemass /Swe/.
Chystaná dlouhohrající deska „Whose Hearts Petrified“, která vychází 1. 12. 2022, odkazuje svým názvem na Václava Hraběte a jeho báseň „Variace na renesanční téma“ („...těm, kterým srdce zkameněla“) a snaží tímto významem a hlavně hudbou navnadit posluchače, aby se nebál při poslechu být strhnut do říší fantazie a otevřít své srdce heavymetalovému zvuku s poetikou z dob, jako když byl metal před 40 lety ještě velmi mlád. Přitom se zvukem zabaleným do produkce studia The Barn dává nahrávce punc mimořádně solidní nahrávky.

Co se týče témat alba, Hrabětova stopa není jediným českým odkazem na albu. Deska skýtá například i píseň „Amra“, jež je inspirována českým orientalistou a tzv. českým „Lawrencem z Arábie“ Aloisem Musilem. Dále se na ní nachází píseň s okultní tématikou „Blåkulla“, píseň čarodějných transformací „The Ruin“ a „Rapture“ či o boji s drogovou závislostí a příslovečným bojem zla se zlem – „Lichking X Witchqueen“.
Kapela rovněž pečlivě zvolila astrologickou symboliku pro datum vydání alba 1. 12. 2022, kdy planeta Mars bude zemi za dlouhou dobu nejblíž a rovněž i datum křtu alba v pražském klubu Hells Bells, kdy 8. 12. 2022 dojde k překrytí (konjunkci) planety Mars s Lunou.

Neradno utajit také okolnost, že kmotrem křtícím desku „Whose Hearts Petrified“ bude slovutný František Štorm (Master’s Hammer).

Na křtu jako předskupina vystoupí brněnská sludge/stoner metaloví SLAŤ. Jejich zvuk jest jako příchod biblicky kataklyzmatické bažiny, která pohřbí všechny, kteří se nebudou v onom uchvácení kývat do rytmu. V hlubinách jejich produkce budou znít tlející pozůstatky hudby skupiny Nikander, na kterých SLAŤ vznikla. Žánr sludge v jejich podání nikdy nebyl a ani už nikdy nebude víc tajemný a blátivý či „slaťovitý“.

Najisto lze čekat událost, kdy se magické okamžiky spojí s monumentálním metalem!

TRAHIR, support SLAŤ

8. 12. 2022 – Praha, Hells Bells Rockin‘ Pub
FB event: https://facebook.com/events/657441915779454
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/528

TRAHIR
https://youtube.com/watch?v=zLEvn4B2ghY
https://youtube.com/watch?v=cuCtUY6swmU

SLAŤ
https://youtube.com/watch?v=uMZL2NtxQWk
https://youtube.com/watch?v=UGBmD1fvo6A

[před 3 dny]