NOVINKY

WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, MASON

Chystejte džísky, za týden Vopicí bude znít thrash palba! WARBRINGER a EVIL INVADERS na společné turné přibírají prověřené SCHIZOPHRENIA a kvalitní australský otevírák MASON.

Americká thrash pětka WARBRINGER nejenže poctivě dodržuje pravidla, jaká nastavila stěžejní formace metalového dávnověku, ale přináší do obvyklých postupů vlastní ksicht a svěží nápady. Od jejich poslední desky „Weapons of Tomorrow“ uběhly už přes dva roky, tak se při nadcházejícím turné dá očekávat, že nakopnutí thrasheři už něco ukuli.
Letošní desku „Shattering Reflection” budou představovat belgičtí předáci speed/heavy/thrashe EVIL INVADERS. Tahle extrémní heavy kolekce od předchozí „Feed Me Violence“ vyšla téměř po pěti letech a opět obsahuje široce pojatý dynamický a 80. klasikou inspirovaný mix uvedených žánrů, kde jsou silné refrény i štěkavý zpěv, hymny i kvapící rychty.
Třetími do party jsou SCHIZOPHRENIA, kteří svým prvním EP před dvěma lety v undergroundu explodovali jako bomba. Adrenalin, groove, dynamika, death/thrash. To nabízí i jejich očekávaný debut „Recollections of the Insane”, kde to vří Morbid Angelem, Demolition Hammerem, Slayerem, Sepoškou, Deathem i Pestilence. Svěží a nápaditá interpretace těchto Belgičanů vás ovšem odstřelí.
Našláplý večírek odstartují MASON z australského Melbourne a určitě vám vedle svých dvou vydaných desek představí i tu nádcházející, která do vínku dostala název „Martyr”.

Předprodej vstupenek končí o půlnoci před koncertem a běží i v síti Ticketmaster, poté vstupenky budou k zakoupení už pouze na místě.

6. 4. 2023 – Praha, Modrá Vopice
FB event: https://fb.me/e/5o96iqoKn

e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/531

[včera]

THE DEVIL'S TRADE, PLATON KARATAEV

PLATON KARATAEV z Maďarska se pojmenovali podle postavy Lva Tolstého a vznikli v roce 2016. Indie kvartet po okamžitém úspěchu jejich debutu For Her (2017) se postupně odklonil od akustického zvuku a své zvukové krajiny rozšířil k těžší instrumentaci, elektrizujícímu zvuku a co nejosobnějšímu vyjádření. Nová deska Partért Kiáltó v tom pokračuje a dál nabírá mezinárodní uznání a další miliony streamů.

THE DEVIL’S TRADE, alias Davida Makó, už z Prahy nebo Brutal Assaultu znáte. Maďarský umělec vyznává tradičnější formu hudby, kdy svůj nakřáplejší zpěv doprovází kytarou, případně banjem, sem tam vyjede i za podpory kapely, která má vyzněním blízko k post-metalu. Tentokrát by měl představit úplně nové trio, které bude znamenat novou kapitolu jeho zadoomaného indie/dark folku vycházející z maďarských a transylvánských tradic lidových písní.

 

1. 4. 2023 – Praha, Strahov 007

FB event: https://fb.me/e/2iYvnsMMl
e-TICKET: http://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/552

timing:

19:00 doors
19:30 - 20:30 PLATON KARATAEV
20:50 - 21:50 THE DEVIL'S TRADE

 

Předprodej vstupenek končí o půlnoci před koncertem a běží i v sítích Ticketmaster a GoOut, poté vstupenky budou k zakoupení už pouze na místě.

[včera]

METALLICA

Video k titulní skladbě alba "72 Seasons", které vyjde už za dva týdny:

[před 2 dny]

NERVOSA

Změny v sestavě divoženek dokresluje nový singl "Endless Ambition":

[před 3 dny]

PIRATES OF THE PUBS

Zbrusu nové video k asi nejtutovější pecce "Vlci" z debutu "Drunken Forever", natočeno v prostorách pražského klubu Futurum u příležitosti 10 let fungování kapely:

[před 3 dny]

CULT OF FIRE

Cult of Fire se při příležitosti vydání nového EP "Om Kali Maha Kali” vrací na začátku dubna po čtyřech letech na pódium ve Slovensku a po dvou letech v Čechách. Cult of Fire je atmosférická metalová kapela s hinduistickou a buddhistickou tématikou, která vzplála v roce 2010. Přestože se v počátcích své existence kapela zaměřovala na jiná témata, vše se změnilo v roce 2013 s albem "???????? ????? ????????", které bylo postaveno na tématech bohyně Kálí, Aghorů a pohřebních rituálů v Indii a blízkém okolí. Zakladatel kapely cestuje před každým albem do Indie, kde čerpá inspiraci a energii, kterou pak vkládá do hudby a pódiové prezentace. Z velké části pocházejí pódiové rekvizity kapely právě z Indie a Nepálu. Pokud chcete vidět prastaré rituály, cítit vůni orientu a přenést se tisíce kilometrů na východ, pak je Cult of Fire to, co hledáte.

S Cult of Fire vystoupí také plzeňská black/death metalová kapela Mallephyr, která znikla v roce 2014 a od té doby vydala dvě studiové desky. Za dobu existence Mallephyr odehráli desítky koncertů, například na Brutal Assaultu, Phantoms of Pilsen nebo Enter the
Eternal Fire Festu. Aktuálně mají Mallephyr nahránu třetí studiovou desku, z níž také zazní ukázka. Dále se můžete v Košicích těšit na Teufelsmauer a v Jablunkově na Solipsism.
Info/Odkazy:
Cult of Fire: https://www.facebook.com/cultoffireofficial

https://www.cultoffire.cz/

EP "Om Kali Maha Kali”: https://www.youtube.com/watch?v=NjGV8aBfuVM

Košice v Ohňu
7.4.2023, 18:00, 16 EUR
Událost: https://www.facebook.com/events/918562282729626/

Lístky budou k dispozici pouze na místě.
Jablunkov v Ohni
8.4.2023, 18:00, 400 Kč
Událost: https://www.facebook.com/events/218899200628378/

Předprodej: https://connect.boomevents.org/event/jablunkov-v-ohni

[před 5 dny]

1914

byli nuceni zrušit dubnové turné po Evropě v důsledku toho, že nebyli schopni dosáhnout ukrajinské výjezdní doložky. Ve státě agresivně napadeném Ruskem byly totiž aktuálně zpřísněny podmínky pro jejich vydávání, neboť začaly být zneužívány k tomu, že někteří se z obavy z mobilizace do své země nevraceli. Více na facebookovém účtu kapely.

[před 5 dny]