NOVINKY

Prague Summer Festival potvrzuje THE OFFSPRING

Prague Summer Festival oznamuje nové datum konání koncertu The Offspring. Kapela vystoupí v Praze 12. června 2022, představí právě vydanou novinku Let The Bad Times Roll.

Organizátoři akce ve spolupráci s managementem kapel pracují také na nových termínech konání koncertů metalcorových Bring Me The Horizon a Little Big.

Nová koncertní série Prague Summer Festival měla původně proběhnout v červnu a červenci 2020 v pražském A-parku Ledárny Braník. Pandemie koronaviru plánované koncerty zmařila, hudebníci však potěšili fanoušky hned několika novinkami.

Britové Bring Me The Horizon vydali na podzim minulého roku EP Post Human: Survival Horror, na kterém spolupracovali s Yungbludem či Grimes. Činili se i ruští provokatéři Little Big, pobavili novými klipy Tacos, S*ck My D*ck! nebo Sex Machine.

O desáté album obohatili svou diskografii The Offspring. Deska Let The Bad Times Roll vyšla po devíti letech od vydání nahrávky Days Go By.

Nová muzika vznikala na nejrůznějších místech, včetně kapelního studia v Huntington Beach v Kalifornii. The Offspring přizvali již potřetí ke spolupráci legendárního producenta Boba Rocka. Věrni punk rockové tradici glosují současná témata „Mám pocit, že se nacházíme v jedinečném období historie, kdy místo toho, aby naši světoví vůdci říkali, že dělají maximum, spíše jako kdyby oznamovali, že na to se**u, což je opravdu děsivé,” říká frontman Dexter Holland.

Američtí The Offspring působí na scéně od roku 1984, alb Smash, Hombre, Americana nebo Conspirancy of One se prodaly miliony kusů a multiplatinových ocenění. Jejich hudba zazněla ve filmech Batman navždy, Já, mé druhé já a Irena, Prci, Prci, Prcičky, Tajemství loňského léta i videohrách - např. World of Tanks. Skupinu tvoří kromě Hollanda kytarista Kevin “Noodles” Wasserman, bubeník Pete Parada a basista Todd Morse.

Prague Summer festival pořádá Ameba Production stojící za Rock for People, Kefírem, Nouvelle Prague či klubovými koncerty Rock for People Concerts.


YouTube:
The Offspring https://youtu.be/J6vpedfGPwY

Bring Me The Horizon https://youtu.be/L5uV3gmOH9g

Little Big https://youtu.be/6VDzezv7atU


praguesummerfestival.cz

facebook.com/praguesummerfestival

[včera]

KAONASHI

Uřvaná post-hardcore partička KAONASHI zveřejnila singl "An Evening of Moving Pictures with Scooter Corkle". Album "Dear Lemon House, You Ruined Me: Senior Year" má termín vydání 21. května 2021.

[včera]

MASSACRE

podepsali smlouvu s Nuclear Blast a vypadá to, že bychom se mohli dočkat i nového alba, ovšem v úplně jiné sestavě, než která je podepsaná pod prozatím posledním studiovým zápisem "Back From Beyond" (2014). Té aktuální totiž vévodí tehdy nepřítomný vokalista Kam Lee, který se aktuálně obklopil pány Bordersem (basa), Johansson (kytara), Pettersson (kytara), Fairfax (kytara, jinak MEMORIAM) a Helgetonem (bicí).

[včera]

Radio_Head_Awards

"Trinásty ročník Radio_Head Awards bol iný ako tie predošlé. Vzhľadom na aktuálnu situáciu trval až dva dni, počas ktorých verejnosť spoznala víťazov žánrových kategórií, ale aj favoritov poslucháčov Rádia_FM.

Tých v roku 2020 najviac zaujali Billy Barman, ktorí si s albumom Zlatý vek odniesli hlavnú cenu Album roka. Objavom minulého roka sa stala mladá speváčka Nina Kohoutová, ktorá už zaujala vďaka spolupráci s kapelou Fallgrapp. Kapela na čele s Jurešom Liškom na Rádiohlavách bodovala tiež, a to v kategórii Skladba roka. Debutom pandemického roka sa stala nahrávka Sleepin' With The Lights On dvojice Kristin Lash & Jacob Grey.

Piatkový večer patril žánrovým kategóriám, v ktorých o víťazoch rozhodovali odborné poroty. Ceny od hudobných odborníkov si rozdelili Gleb, FVLCRVM, Autumn Nostalgie, Michal Noga Band, Lukáš Oravec Orchestra, Lukáš Borzík a dvojica Daniel Kordík a Ken Ikeda. Cenu Album roka / Cenu novinárov získali Le Payaco s albumom Pohybliví v nehybnom.

 

Prvý deň 13. ročníka hudobných cien Rádia_FM priniesol aj živé vystúpenia, ktoré sa odohrávali na rôznych miestach Slovenského rozhlasu. Večer otvoril projekt Predskokan Otrok Miroslava Tótha, zahrali aj ocenení FVLCRVM a Le Payaco. Z Prešova sa fanúšikom predstavil trikrát nominovaný David Kollar.

V sobotu si ocenenie za prínos do hudby prebral podporovateľ trenčianskej scény Ľuboš Dzúrik, hudobník a kapelník kapely Chór vážskych muzikantov. Práve v duchu podpory lokálnych scén sa nieslo udeľovanie cien počas obidvoch dní. Počas sobotného večera priamo z Trenčína zahrala Nina Kohoutová ale aj kapela Chór vážskych muzikantov.

Záver Radio_Head Awards 2020 patril ocenenej kapele Billy Barman, ktorá zahrala zo strechy Slovenského rozhlasu.

Prehľad víťazov Radio_Head Awards 2020

Album roka 2020
Billy Barman - Zlatý vek

Skladba roka 2020
Fallgrapp - Keď padal sneh ft. The Curly Simon

Debut roka 2020
Kristin Lash & Jacob Grey - Sleepin' With the Lights On

Objav roka 2020
Nina Kohoutová

Album roka / Cena novinárov 2020
Le Payaco - Pohybliví v nehybnom

Elektronická hudba 2020
FVLCRVM - attentioncore

Hip-hop / Rap / R'n'B 2020
Gleb - Leto v kufri

Hard & Heavy 2020
Autumn Nostalgie - Esse Est Percipi

World Music / Folk 2020
Michal Noga Band - Stopy

Jazzová hudba 2020
Lukáš Oravec Orchestra - Light of Blue

Klasická hudba 2020
Lukáš Borzík - Signum magnum

Experimentálna hudba 2020
Daniel Kordík & Ken Ikeda - Mimo-Soto"

[před 2 dny]

CANNIBAL CORPSE

Neztletilým a mladistvým nepřístupné video ke skladbě "Necrogenic Resurrection" z čerstvého alba "Violence Unimagined":

[před 2 dny]

MINCING FURY

Death/grindová stálice z Moravy s více než 20letou existencí (a stovkami odehraných koncertů po celé Evropě) hledá bubeníka. Níže „oficiální“ vyjádření kapely z webu:

Aby těch špatných zpráv v této posrané době nebylo málo, rozhodl se nás opustit náš dlouholetý kamarád do nepohody a alko-radovánek, bubeník Denis alias Dicko. Tímto mu děkujeme za veškerý čas a společné zážitky, a přejeme mu hodně zdaru v dalším působení na scéně v jeho dalších kapelách.

Jelikož se ještě necítíme na důchod a myslíme, že můžeme scéně ještě něco dát (min. vyčistit pár pódií), rozhodně se nechystáme končit. Bez pořádného bubeníka to ale jen tak nepůjde. Najde se tedy nějaký tlučmistr (nejlépe podobný magor, jako jsme my), který by to s námi chtěl zkusit? Samozřejmě nejlépe z Brna či okolí, nicméně i případná spolupráce na větší vzdálenost je možná. Zájemci prosím pište do zpráv.

Všechny ostatní poprosíme, aby nám pomohli se sdílením a šířením této poplašné zprávy, čím dříve budeme zase komplet, tím dříve se zase uvidíme na akci (jestli nám to pánové z STB ovšem ještě někdy vůbec dovolí). Budeme samozřejmě rádi za jakékoliv tipy na schopné bubeníky. Děkujeme!

 

Případný kontakt skrze Facebook (https://www.facebook.com/MincingFuryOfficial) nebo na e-mail antitrend@seznam.cz či telefon (+420 778 144 578)

[před 3 dny]

SILENT PLANET

Nový singl "Trilogy" dává na vědomí, že u SILENT PLANET to žije.

[před 3 dny]