NOVINKY

IMMOLATION

Další video ke skladbě z chystaného nového alba "Acts Of God" (18. 2. u Nuclear Blast Records), tentokráte jde o "The Age of No Light":

[včera]

LEFT TO DIE

Peníze zřejmě nesmrdí a tak jsme svědky dalšího připomínání legendárního Chucka Schuldinera a jeho DEATH. Nový projekt tvoří někdejší členové téhle kapely Terry Butler (ex-MASSACRE a nyní OBITUARY) a Rick Rozz (ex-MASSACRE), kteří společně se zakládajícími členy GRUESOME Mattem Harveyim (EXHUMED) a Gusem Riosem (ex-MALEVOLENT CREATION) plánují napsat EP a v létě objet Spojené státy s koncerty, na nichž přehrají kompletní album "Leprosy" a některé kusy z debutu "Scream Bloody Gore".

[včera]

TESTAMENT

se rozešli s bubeníkem Genem Hoglanem, podle všeho v dobrém, když zjistili, že se kříží budoucí plány celé kapely s jeho individuálními. O náhradě nebylo dosud rozhodnuto.  

[před 2 dny]

HAMMERFALL

Druhý singl z novinky „Hammer of Dawn“ (25. 2. 2022), skladba „Venerate Me“, v níž si zahostoval i slovutný King Diamond:

[před 2 dny]

TARANTULA

Okolo kapely se poslední dobou stále cosi odehrává: po třiceti létech můžete za mikrofonem znovu slyšet Viktora Kulu v remake skladby "Apokryfa: Kunhutin pláč" z někdejšího dema "Železná jízda":

[před 2 dny]

GOSPEL OF THE FUTURE

"Moravská kapela GOSPEL OF THE FUTURE patřila v letech 2004 až 2010 k tomu vůbec nejlepšímu, co zdejší scéna tvrdých kytar nabízela. Jejich nekompromisní sludge hukot a hypnotické rytmy přinášely naprosté hlukové opojení jak naživo, tak z desek. Ty kapela vydala dvě, ale záhy po vzniku té druhé, The Eclipse, se na prahu roku 2011 rozpadla. A zůstala po nich nezacelená rána. V roce 2019 se GOSPEL OF THE FUTURE vrátili, aby vám do ní nasypali popel z vyhořelých rašelinišť. Zakládající členy Aleše Medunu (bicí) a Jiřího „Ultrazvuka“ Spurného (kytara, zpěv) v sestavě doplnili již dříve hostující baskytarista Jiří Kos (basa) a zbrusu nový kytarista Lukáš Benešovský.

Návrat na pódia kapele po několika vystoupeních přerušila v roce 2020 covidová pandemie, ovšem pobyt ve studiu si GOTF rozhodně vzít nenechali a na přelomu roku 2020/2021 v Golden Hive studiu natočila materiál na novou desku „Blowtorch Mankind“, jež vychází začátkem roku 2022 na LP u Kabinet Records a na CD opět pod hlavičkou Epidemie Records.
Po stránce grafické přebírá po Seldonu Huntovi štafetu neméně uznávaný umělec Marald van Haasteren, jež se postaral o kompletní artwork pro nadcházející album.

Diskografie:
Gospel of The Future – Forever Dead 7” EP (2004, Electric Digits)
Gospel of The Future – s/t CD (2007, Epidemie Records)
Gospel of The Future – The Eclipse CD (2010, Epidemie Records)"

 

[před 4 dny]

SYMBTOMY

"Mezinárodní kapela SYMBTOMY (CZ/UK) složená z členů kapel SECTESY či IMPERIAL FOETICIDE vydává v pořadí své druhé demo nazvané jednoduše "DEMO#2". I zde se kapela snaží oprášit ducha staré školy Death Metalu s pomocí legendární krabičky " Heavy Metal HM-2".

Stejně jako v případě minulé nahrávky, najdete i zde 3 songy, kterým ke konečnému vyznění pomohli tři persóny spjaté s historií Death Metalu. Po Jonnu Petterssonovi (WOMBBATH), Ralfu Haubertovi (REVEL IN FLESH) a Johanu Janssonovi (INTERMENT) kteří se objevili na prvním demu, oslovila tentokráte kapela ke spolupráci Ricka Rozze (ex DEATH, ex MASSACRE), Johna Walkera (CANCER) a Maxe Otera (MERCYLESS).

Bezmála 18ti minutový materiál vyjde v půlce února 2022 na klasických kazetách (SOULS OF UNDERWORLD rec./FROZEN SCREAMS IMPRINT), dále pak s prvním demem na CD/LP u slovenských METAL AGE prod., přičemž o dalších licencích do dalších koutů zeměkoule se intenzivně jedná."

[před 4 dny]