BODY COUNT - Merciless
David Gilmour popri melancholickom novom albume stíha aj trochu aktivizmu. V nepravdepodobnej spolupráci s BODY COUNT sa na gitare riadne odviazal do šesťminútového sóla. Skvelé!
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
CONCEPT OF GOD vznikl jako vedlejší projekt členů kapely SOLITUDE AETURNUS, poté co kapela v roce 1999 vydala své páté album „Adagio“. SOLITUDE AETURNUS se poté na spoustu let odmlčeli a následující album „Alone“ vydali až v roce 2006. Nicméně ještě krátce po vydání „Adagio“ se Robert Lowe, Steve Moseley, James Martin a dřívější bubeník SOLITUDE AETURNUS John Covington pustili pilně do práce na vedlejším projektu. Následovalo několik měsíců intenzivního koncertování a koncem roku kapela vstoupila do texaského studia Pineapple a pustila se do nahrávání devíti písní. Avšak objevili se problémy v „domácí“ kapele SOLITUDE AETURNUS, projekt byl odložen na vedlejší kolej, a už to vypadalo, že nikdy nespatří světlo světa. Až vloni v červenci si nahrávky vzal J.T. Longoria a společně se Stevem Moseleyem je dokončili. Pod jménem „Visions“ se pak materiál podařilo vydat u Massacre Records v listopadu téhož roku.
CONCEPT OF GOD a SOLITUDE AETURNUS kromě skoro shodné sestavy mají i více společných prvků, hlavní rozdíl pak spočívá v tom, že CONCEPT je o trochu svižnější, jako by bylo cítit, že se páni muzikanti při hraní svého depresivního doomu samotní nudili, a tak si potřebují taky trochu rozproudit krev v žilách. Atmosféra „Visions“ je velmi podobná té, kterou známe z „Adagio“ nebo „Alone“, jen je rytmika jejich konzervativního doomu nahrazena rytmikou klasického hard rocku. Moseley se vysloveně vyžívá v hutných riffech, které značně přispívají k depresivní náladě celé desky, sem tam si střihne rychlejší sólo, ale po většinu času to drhne zatraceně hluboko, i když by možná někdy neuškodilo to drhnutí drobet obohatit - ony kytarové motivy zrovna nepřekypují proměnlivostí. Co se zpěvu týče, tak na „Visions“ dává Lowe svým hlasivkám mnohem víc zabrat, přiškrcený, agresivní vokál mu sedí o dost více, než jeho utrápená podoba ze SOLITUDE.
CONCEPT OF GOD, byť jde o vedlejší projekt, by se mohl brát i jako další album od SOLITUDE AETURNUS, rychlejší, obohacené o některé nápady, ochuzené o jiné, zajímavé na poslech, ale pokud vás úplně mine, tak se toho vlastně také moc nestane. Přesto bych „Visions“ k poslechu doporučil, své charisma tahle deska má.
CONCEPT OF GOD je zajímavé skloubení klasického hard rocku s doomem, s ponurým a teskným zvukem. Sice by některým riffům neuškodilo trochu nápaditosti nebo proměnlivosti, ale jinak jde o poslechově atraktivní záležitost.
6 / 10
Robert Lowe
- zpěv
Steve Moseley
- kytara
James Martin
- basa
John "Wolf" Covington
- bicí
1. Past Perfect
2. Visions (Nightmares)
3. Soul Embrace
4. Hearing Voices
5. Falling Down
6. Traces
7. Fires of Life
8. Unspoken
9. Man On The Silver Mountain
Visions (2007)
Vydáno: 2007
Vydavatel: Massacre Records
Stopáž: 48:37
Produkce: Steve Moseley, J.T. Longoria
Studio: Pineapple Studio
-bez slovního hodnocení-
David Gilmour popri melancholickom novom albume stíha aj trochu aktivizmu. V nepravdepodobnej spolupráci s BODY COUNT sa na gitare riadne odviazal do šesťminútového sóla. Skvelé!
Velmi solidní album, jak se to snad od arizonských veteránů už tak nějak dá i očekávat. Power s thrashem si na něm intenzivně a přátelsky ve známých pózách potřásají rukama a místy je to skutečně intenzivní, zejména tedy v první půli celé nahrávky.
Nová americká skupina poskládaná ze zkušených hudebníků na svém debutu hezky kombinuje svižný progresivní death s trochou té blackové černoty, notnou dávkou melodiky, chmurné atmosféry i nějaké té lehčí hitovosti. Šlape to po čertech dobře.
Už tady byly různé pokusy (i velmi úspěšné) propojit death metal s jinými žánry, ale nevzpomínám si, že by někdo až takto mohutně zfůzoval smrtící kov se sedmdesátkovým art rockem. Deska, která chce svůj čas a deska, o které se bude hodně mluvit.
Redakčný Schrödingerov paradox. Ak je Manatar sklamaný, môže to byť dobré. Rudi chváli - treba byť opatrný. Mari nehlási album roka. Fajn, že Aaron skúsil projekt mimo MDB – doposiaľ premárnená príležitosť. Výsledok ako tvrdší „One Second“ neurazí.
Další emoční zkrachovalec, co tíhu světa ventiluje skrze black metalový one-man projekt. Rockový základ, na který je nabaleno blackové vřeštění. Depresivní, chvílemi podivné, ale zajímavé. Jde o poněkud garážovou nahrávku, ale ty emoce jsou autentické.
Při prvním poslechu mi to sice připadalo jako když pejsek s kočičkou vařili dort, ale nakonec si to sedlo a je z toho opravdu příjemná krmě, sice hodně kořeněná všemožnými extrémy, ale chutná to skvěle.