FLAYING - Commandments - Violated

FLAYING - Commandments - Violated

FLAYING - Commandments - Violated

FLAYING - Commandments - Violated

Tuzemské vydavatelství Epidemie Records se v poslední době orientuje hlavně na kapely z pro nás exotických zemí. Vzpomeňme například pákistánské DUSK anebo izraelské ARALLU. Ne tedy, že by Lotyšsko byla pro našince kdovíjak exotickou destinací, ale přiznejme si, že příliš mnoho tamních metalových kapel se do našich povědomí zase nedostalo. O to více překvapí fakt, že „Commandments – Violated“ je debutové album FLAYING a už se mu dostalo přízně zahraničního vydavatele. Kapela si udělala jméno jak jinak hlavně četným koncertováním a předskakováním známým death metalovým bandám (VITAL REMAINS, CANNIBAL CORPSE a dalším), které v rámci svých koncertních šňůr zavítaly i do této pobaltské země.

FLAYINGPod nepříliš vzhledným obalem číhá desítka kompozic nesoucích se na vlně nefalšovaného brutálního death metalu amerického střihu. FLAYING se prezentují nekompromisním přístupem k věci bez snahy jakýmkoliv způsobem oživit svůj styl. Což o to, nemusí to být nutnost, kolikrát bohatě postačí, když kapela na solidní úrovni zvládne aplikaci základních žánrových pouček do praxe. To tahle pětice vcelku s úspěchem předvádí, byť vliv zámořských band zcela jasně dominuje nad vlastním pohledem na věc. Některé riffy či celé pasáže jakoby vypadly z desek takových SUFFOCATION či DYING FETUS, k jejichž tvorbě se i samotní FLAYING hrdě hlásí. Snaha o technické pojetí je podepřena již poměrně zkušenou instrumentací a v tomto ohledu kapele lze vyčítat skutečně jen máloco. Kytarové postupy rozhodně nepůsobí nikterak infantilně a svým vzorům ostudu rozhodně nedělají. To samé se dá prohlásit i o rytmice zvládající různé přechody a časté změny temp včetně vysokorychlostního sypání.

FLAYING jsou určitě sehranou a zkušenou bandou, ze které je cítit potenciál se nadále kvalitativně rozvíjet. Bude to však určitě chtít výrazně se zbavit až přílišné sázky na jistotu v podobě kopírování amerických vzorů. Debutové album lze z tohoto pohledu brát jako první krok směrem k novým obzorům, který určitě nedopadl špatně.

 16

Dalas

Verdikt

Průměrný death metal amerického střihu. Potenciál však v této kapele určitě je.

Hodnocení

Autor
5 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 24:46

Produkce: FLAYING
Studio: Phoenix Studio

www.flaying.net

Sestava

Skladby

  1. No Life For You
  2. Fallen Ones
  3. Sacramental Masturbation
  4. Flies - Myxu
  5. Devouring Reality
  6. Revenge From An Asylum
  7. Butchers Family
  8. Maniacal Depressive Psychosis
  9. Injection
  10. 45 Seconds

Diskografie

Commandments - Violated (2006)
Melna Piektdiena (kompilace) (2004)