NOVINKY

MACHINARIUM

 oslaví své 10. výročí remixovým albem Oceňované hudbě Tomáše Dvořáka vdechují nový život také 65daysofstatic, Jim Guthrie či C418

Oblíbená počítačová hra Machinarium od českého studia Amanita Design letos oslaví své 10. narozeniny exkluzivním remixovým albem. Na Machinarium Remixed se objeví 7 skladeb od 7 různých projektů, v čele s legendou britské taneční scény, bratrskou dvojicí Orbital, jejichž remix skladby The Glasshouse with Butterfly právě dnes přichází na streamovací platformy jako pilotní singl. Deska vychází ve spolupráci s Minority Records na vinylu a digitálních platformách 16. října. Tomáš Dvořák alias Floex při této příležitosti chystá i unikátní koncertní vystoupení.
S měsíčním předstihem si dnes na streamovacích platformách můžete poslechnout původně ambientní skladbu The Glasshouse with Butterfly v tanečním aranžmá od britské elektronické dvojice Orbital. Také Orbital letos slaví kulatiny a k jejich 30. výročí „na oplátku“ zremixoval jednu z jejich skladeb právě Floex, jehož soundtrack pro Machinarium si před lety oblíbil zejména mladší z bratrů Hartnollů, Paul. Floexův remix by měl vyjít po boku předělávek od Jona Hopkinse či Davida Holmese v příštím roce.
„Machinarium jsem hrál krátce poté, co původně vyšlo, a rychle se z něj stala jedna z mých nejoblíbenějších her s mým vůbec nejoblíbenějším soundtrackem. Vlastně jde o jedno z mých nejoblíbenějších alb za posledních 10 let,“ říká Paul Hartnoll, který českého hudebníka Floexe na základě této nahrávky tehdy okamžitě kontaktoval. „Když se mě Tomáš zeptal, zda by Orbital chtěli být součástí tohoto projektu, vůbec jsem neváhal, a už v ten moment jsem věděl, kterou skladbu zremixujeme, a jak. Udělalo mi ohromnou radost, že jsme si mohli vybrat The Glasshouse with Butterfly. Užili jsme si s tímhle remixem spoustu zábavy, a navíc nám Tomáš na oplátku zremixoval jednu z našich skladeb. A nezklamal – vzešel z toho jeden z nejlepších remixů, co pro nás kdy kdo vytvořil. Byla to skvělá tvůrčí spolupráce,“ dodává.
Ostatní zástupci pestrého line-upu mají s herními soundtracky zkušeností také víc než dost. Svými remixy na desku přispěli německý hudebník C418 známý pro svůj návykově odpočinkový doprovod ke kultovnímu Minecraftu, či experimentální post-rocková formace 65daysofstatic, hernímu publiku představená skrze povedený soundtrack k vesmírné odysee No Man’s Sky. Desku pak uzavírá české freak-folkové duo DVA, jejichž hudba pro hry CHUCHEL a Botanicula je oceňovaná po celém světě.
Machinarium Remixed vychází 16. října v limitované edici 700 ks na jantarovém 180 gramovém vinylu, a týž den zamíří také do digitální distribuce. Originální obal pro desku navrhla výtvarnice Eva Marková na základě původních ilustrací pro Machinarium od Adolfa Lachmana, a speciální výroční motiv se objeví také na kusově omezené sérii triček.
Křest alba se chystá 27. listopadu v pražském Paláci Akropolis. „Křtem alba odstartujeme nový hudební program a živé provedení některých skladeb z mých soundtracků, které jsem dosud ještě nikdy nehrál,“ uzavírá Floex, který za své poslední album A Portrait Of John Doe s Tomem Hodgem získal Cenu Anděl v kategorii Alternativa a elektronika.
Tracklist 01 The Glasshouse With Butterfly (Orbital Remix) 7:58 02 By the Wall (Jim Guthrie Remix) 3:34 03 The Prison (65daysofstatic Remix) 4:00 04 The Sea (C418 Remix) 5:36 05 Mr. Handagote (Baiyon Remix) 5:52 06 The Castle (Ed Critchley Remix) 4:07 07 Gameboy Tune (DVA Remix) 3:50
Tomáš Dvořák (Floex) je klarinetista, skladatel, producent a multimediální umělec z Prahy. Ve své tvorbě propojuje elektronickou a akustickou hudbu do svébytné atmosférické podoby. Vedle skládání hudby Tomáš též experimentuje rád nad rámec lineárních hudebních scénářů, vytváří interaktivní multimediální projekty, nebo hudbu do her. Vydal dvě alba Pocustone (2001) a Zorya (2011) a také EP Gone (2014). Oba tituly získaly několik prestižních ocenění nejen v České republice (3 Ceny Anděl, Nominace na evropské ceny Qwartz, Nominace na Ceny Apollo a Vinyla). Vzrušující spolupráce Floexe s Tomem Hodgem, reprezentovaná deskou A Portrait Of John Doe (2018), vytváří jinou úroveň synergie, kde se klasická hudba a avantgardní elektronika míchá do jedinečného organického universa. Získal za něj Cenu Anděl v kategorii Alternativa a elektronika. Vedle své vlastní hudby je Floex známý svou spoluprací s Amanitou Design na soundtracku pro hry Samorost 2 (2006), Machinarium (2009) a Samorost 3 (2016). Právě soundtrack ke hře Machinarium byl přelomový a pomohl Tomášovi „zapsat se“ v mezinárodním kontextu. Je také autorem několika jedinečných interaktivních multimediálních instalací a představení (RGB, Crossroad, Live Score, Archifon ve spolupráci s Initi), které vytváří od roku 2002. Jeho hudba vyšla na vydavatelstvích Mercury KX (Decca Classics / Universal), Denovali, Minority Records a Quazi Delict.
Amanita Design je nezávislá herní vývojářská společnost sídlící v Praze. Známá po celém světě je pro své dobrodružné hry zdůrazňující vizuální umění, hudbu a surreálné světy. Za hry jako Machinarium, Samorost 3, Botanicula a CHUCHEL získala různá prestižní ocenění. V současné době pracují souběžně na několika nových hrách různých žánrů.
Další informace
https://amanita-design.net/

https://www.minorityrecords.com/

http://floex.cz/

https://www.facebook.com/floex.official/

https://youtu.be/GaAUYButUZE

RIP

Zveřejněno: Středa, 18. září 2019