NEGATIVE FACE - The Garden Of Wishes

NEGATIVE FACE - The Garden Of Wishes

NEGATIVE FACE - The Garden Of Wishes

NEGATIVE FACE - The Garden Of Wishes

Matěj Lipský se svým rozšafným hudebním projektem s metalo-rockovými kořeny získal počátkem roku prestižního metalového Anděla za právě recenzovanou desku a je to zřejmě první Anděl v tomto žánru, který letí za hudebním projektem, nikoliv za standardní hudební skupinou. NEGATIVE FACE na této fošně více než kdykoliv jindy poukazují na svoji neuchopitelnost. Prakticky každá skladba táhne album na zcela jinou stranu. Zůstávají silné opakující se refrény, mezi kterými se nalézá žánrově bohatá tříšť střepů z barevného skla. V tom je na jednu stranu největší deviza v opravdu bohatém stylovém záběru, na druhou stranu přílišná roztříštěnost dodává „The Garden Of Wishes“ odér sbírky skladeb náhodně generovaných od různých autorů. Většinou nemám nejmenší problém s kombinováním nezkombinovatelných prvků, zde se však již přešlapuje hranice mého osobního vkusu. I jednotlivé samostatné skladby si povětšinou neudrží náladu, myšlenku - chovají se na jednu stranu sympaticky svobodně, nevidí žádné hranice, na stranu druhou – pokud jsem v minulé recenzi napsal, že paralelu s Čapkovým Pejskem a Kočičkou, které pustíte do nehlídané kuchyně nevidím, na aktuální desce se podobný vztah již rýsuje. Chvilku taneční rock, chvilku náladová popina, chvilku vesnický death metal.

NEGATIVE FACE

Silná místa a písničkové refrény většinou těží z prosté jednoduchosti hudební myšlenky. Za zmínku stojí ženské vokály, které mají velmi často aranžérsky krásná místa, velká škoda, že tyto prvky autor nerozvíjí a spokojí se s pouhým opakováním, čímž vám fragment za několik chvilek poměrně zoškliví, neboť se ho rychle přejíte. Za zmínku stojí i snaha udržet silnou písničkovou formu skladeb a tlačit na chytlavou melodiku. To se NEGATIVE FACE daří více než dobře.

Úsměvnou epizodkou je pak poctivá rocková vypalovačka pojmenovaná „Ego“, která je rockovým pseudomega hitem s parádním teatrálním počátkem i koncem. Hlavně díky několika podobným atributům působí „The Garden Of Wishes“ velmi pestře, až poněkud neuspořádaně, na druhou stranu lze říci, že se podařilo většinu stránek alba dotáhnout po řemeslné stránce. Pokud překousnete maličkosti, jakými je ne právě korektní angličtina, čeká na vás v nádherně zpracovaném digipacku opravdu bohatá žánrová paleta, která nabídne death metalovou čerň i růžově nadýchaný pop.

 1

RIP
RIP

Verdikt

Stylově opět velmi bohatá kolekce skladeb, které však přestávají držet jednotný tvar a to nejen v koloritu alba jako celku. Jako kdyby se o „The Garden Of Wishes“ porvali žánroví psi, kteří se snaží svými čelistmi přetáhnout co nejvíce z kořisti na svoji stranu. Velké bezvýznamné plus za krásné zpracování a několik moc hezkých melodických motivů.

Hodnocení

Autor
6,5 / 10
Redakce
-
Čtenáři
7,7 / 10

Další informace

Stopáž: 52:34

Produkce: Maťo Mišík
Studio: Hostivař

bandzone.cz/negativeface

Sestava

Skladby

 1. Falling Asleep
 2. Falling Asleep
 3. Falling Asleep
 4. Falling Asleep
 5. Falling Asleep
 6. Falling Asleep
 7. The Way
 8. Woman
 9. The Garden
 10. The Dream
 11. Morning Star
 12. Ego
 13. Her Face
 14. Forever
 15. The Name
 16. The Tears
 17. Zahrada Emocí

Diskografie

The Garden of Woshes (2009)
Stín (2005)
The Dance Of The Mournful Clown (promo) (1998)
In The Positive (demo) (1995)