ENDLESS - Vláďa Míča, nová tvář

ENDLESS - Vláďa Míča, nová tvář

ENDLESS - Vláďa Míča, nová tvář

ENDLESS - Vláďa Míča, nová tvář

ENDLESS konečně našli náhradu za odcházejícího Jardu – je jím kupodivu Západočech Vladimír Míča, který doteď působil v Domažlické hard-crossoverové bandě JAM BOY SLIM. Pojďme tedy nového člena jedné z předních skupin stáje REDBLACK vyzpovídat.

Vladimír MíčaPro začátek nám trochu přibliž, jak ses vlastně k ENDLESS dostal a proč právě tato skupina? Je to celkem znatelný žánrový skok od JAM BOY SLIM.

Všechno se to seběhlo hezky rychle.V prosinci jsem se rozhodl přestěhovat do Ostravy z osobních i pracovních důvodů, věděl jsem, že s JAM BOY SLIM už nemůžu dále hrát, ale ke svému životu potřebuju hrát v kapele, no a současně jsem někde na netu našel informaci, že ENDLESS hledají kytaristu.

Co tvoje minulá skupina, bude i bez Tebe dále pokračovat? Budou za Tebe hledat náhradu?

Nebudou, v klidu jsme to rozpustili, oni to samozřejmě pochopili, oba dva (bubeník a basák) spolu hrají ještě v jiné kapele.

Máš již za sebou první koncert se skupinou, navíc na MetalMania festu. Jak se Ti s kluky hrálo na jednom pódiu? Jak ses cítil před, po a během setu a kolik lidí vůbec v té době v hale bylo? Mnozí si stěžovali na předčasný začátek programu.

Měl jsem ze začátku z MetalManie trochu obavy, pořád jsem si říkal, proč není můj první koncert s ENDLESS někde v klubu, proč to musí být „křest ohněm“ v plné hale, ale hned, jak jsme začali hrát, tak to ze mě všechno spadlo. Hala byla asi tak možná ze 3/4 zaplněná, atmosféra mě úplně pohltila. Po setu jsem seděl v šatně a až tam mi to došlo:-) Myslím, že jsme hráli o čtvrt hodiny dřív, než bylo v plánu, ale co já vím, tak nikdo neremcal...

Přibliž nám trochu své hudební cítění, jaké styly máš rád, které skupiny Tě zásadně ovlivnily?

Tak samozřejmě mám rád různé styly, záleží na náladě, jestli mám chuť na tvrdší muziku nebo na pohodičku.V současnosti poslouchám KORN, INCUBUS, SYSTEM OF A DOWN, MACHINE HEAD, MOLOTOV, ILL NIŇO, BIOHAZARD, FEAR FACTORY atd. Ta muzika musí mít „koule“, pak je to ono, a taky nemám rád CD, které si jednou poslechneš a zapamatuješ si ho hned napoprvé natolik, že ho pak posloucháš podruhé, potřetí a už se ti zdá o ničem, protože už tě ničím nepřekvapí, s jistotou můžeš předem odhadnout, kdy bude asi refrén, protože je jedna písnička jako druhá. Mám rád alba, která mě na první poslech zaujmou, ale při padesátém poslechu tam zase najdu něco nového. V tomhle směru je u mě Incubus na prvním místě.

Vladimír MíčaJistě máš i ohledně ENDLESS svoji hudební vizi, myslíš, že skupinu Tvůj příchod ovlivní co se týče nově skládaných písniček?

Myslím, že určitě. Začínáme dávat dohromady nové skladby.

Víš, kolik kytaristů zkoušela skupina před Tebou? Proč myslíš, že se rozhodli právě pro Tebe?

Nevím kolik přede mnou zkoušeli kytaristů, pár asi jo, ale byli to prý kytaristi bez aparátů nebo bydleli někde dál od Ostravy nebo měli ještě jiné kapely a nešli by do toho úplně naplno.

Kdy jsi ENDLESS slyšel poprvé? Jak se Ti líbili?

Kdy, to už přesně nevím, bylo to snad někdy po „Vital#1“ na ČT1 nebo ČT2, videoklip „Sundown“. Pak jsem si koupil „Perfect Message“ a úplně mě dostal nový zvuk díky sedmistrunným kytarám.

Co bys na jejich tvorbě změnil?

To se uvidí.

Jakou hudbu aktuálně posloucháš? Máš nějaké soukromé „objevy“, se kterými bys nás mohl seznámit?

V poslední době jsem neměl moc času na poslouchání muziky, takže teď zrovna žádnou novinku nemám, ale jsem zvědavý na nové KURTIZÁNY Z 25.AVENUE.

Je v Čechách nějaká skupina, která Tě poslední dobou zaujala? Monitoruješ vůbec současnou tuzemskou hudební scénu?

Vladimír MíčaNaposledy to byla myslím GAIA MESIAH, jsou holky docela vostrý.  
 
Jak nejraději trávíš volný čas, máš vůbec nějaký?

Samozřejmě teď trávím dost času ve zkušebně, jinak zajdu občas do posilovny, abych vykompenzoval ta pivka, teď v zimě jsem se učil na snowboardu.

Ještě taková osobní otázka, měl jsi někdy problém s příjmením? Přeci jen „Míča“ přímo svádí k Pí** :o)

No, snad už od školky, ještě trochu na základce, pak už to opadlo. Teď občas na nějakém úřadě musím hláskovat, aby to nezvorali.

Máš na srdci ještě něco, o čem jsme nemluvili? Popřípadě nějaký vzkaz našim čtenářům?

Určitě bych je chtěl pozvat na Redblack Days, letos opět jako dvoudenní akce, kde se představí většina kapel ze stáje Redblack. Nás budou mít možnost vidět 16. dubna v Ostravě, 23. dubna v Praze a začátkem května v Brně a pak samozřejmě v létě na fesťácích.

 1

RIP
RIP

Další informace