SADNESS - Spring 2025
Intimní, zasněné album, které si mě podmanilo už při prvním poslechu. Post-rock ve své nejkřehčí podobě, lo-fi zvuková estetika, epické smyčce a občasné screamo s jemným dotekem blackgaze. To vše v dokonalé harmonii.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Pekne si si to dovolil spísať, nemám prakticky výhrady mám rovnaký názor.
Dovolil som si spisať pár postrehov na novinku.
http://www.metalirium.com/index.php?id=1314800600
Takisto som si dovolil to tu pridat :P Vdaka
Rezi - [27.8.2011 07:07]
Ano, ano, pekné sumárum vystihnuté. Nie je to také peklo a vydávať albumy každé dva roky je pekelné na výdrž kvality...
No,vážení...Ač nerad,opravdu musím konstatovat,že po několikátém poslechu The Age Of Hell jsem to odložil.Nevím do jaké míry za to může kapela samotná,jež předkládá směsici dávno už někde slyšeného,nebo moje pokroucené smýšlení,infikované,a internetem devalvované...nabídkou hudby,již si díky jednoduchému stažení můžu kdykoliv poslechnout,aniž bych utratil za stříbrný kotouč originálu mraky těžce vydělaných peněz...Je možné,že bych si originálu vážil víc i vzhledem k jeho ryze finanční hodnotě,ale na druhou stranu-má cenu poslouchat nutně něco,co kvalit předchozích počinů skutečně nedosahuje?Odpověď je jednoznačná a nic na tom nezmění fakt,že je to v dnešní době trochu bláznivý-slyšet a zatratit něco-co nebylo ani zaplaceno-nicméně nepochybuju o tom,že se najdou tuny lidí,kteří Hunterovi a spol. tento(i mnou)ušlý zisk,způsobený neloajálností,pirátstvím a pokryteckým sosáním,vynahradí...:-)Spokojeny tak budou tři strany.Hudebníci,kteří s podporou velkého labelu v zádech tak jako tak vytřískají,fanoušci,kteří se budou pyšnit nákupem CD a merchandise na koncertě a pak my,kteří nebudeme litovat zbytečně vyhozených peněz za tuto variaci na všechno v metalu už slyšeného...The Age Of Hell je skutečně výborně zvolený název-po úrovni alb Resurrection a The Infection totiž není ani slechu a tudíž Chimaira padla opravdu(i díky odchodům Pana Bubeníka!!!)a baskytaristy a snad i klávesáka? do značného splínu...Tak snad jindy?
No ty ukázky zněly docela průměrně, měli snad ještě počkat a leccos si ujasnit. Kytarový tandem je i tentokrát dost přesvědčivý, ale kolem něj hrozí prázdno.
no veru, je to nejaké... obyčajné
Tak The Infection radim medzi klenoty, dokonca som si zohnal limitovku. Ta doska proste valcuje. ALe toto? Fuha :) Par zaujimavych momentov tu je, ale inak to vobec nekope. A ta kvazi inštrumentalka nakoniec,kde su časy The Heart Of It All.
tiež si myslím, je to ešte monotónnejšie ako doteraz :/
Novinka zatial velke sklamanie..točim to piatykrat a na The Infection sa to nehrabe ani nahodou.
to Cherubian:Jasný.Hele,já psal,že je to debilní názor:-)Ale věc se má prostě tak,že sice nemám patent na rozum a netvrdím,že jsem už všechno slyšel a všechno viděl,ale teď je taková móda dávat si pro kapelu ultra dlouhej název a v drtivý většině případů jde o tyhle mladý spolky,který vypadaj(kromě kérek)jak týpci z britpop scény konce devadesátejch let:-)Nic proti-opakuji-ale mě ničím v hudbě už nikdo nepřekvapí,takže nač hledat v těchto vodách,když mám svoje oblíbený kapely,který vydávaj kvalitní desky(alespoň drtivá většina z nich) a raději se tedy obracím ke svým oblíbencům a tohle nechávám plavat.Navíc těchto kapel je přehuštěno dnes a v podstatě až na pár vyjímek je to stejnej mustr-ultra nářez,sóla jak cirkule,sem tam sampl,bicí kulomet,baskytara z Marsu a zpěvák u mikráku tlačí z prdele ozubený soukolí...Nikomu to neberu,ale já se raději poohlídnu po něčem původním...:-)Nemusím mít doma všechno a už vůbec netoužím po novejch a mladejch a moderních kapelách,kde než dočteš název skupiny,tak v playeru už jede na cd závěrečný outro...Tady tedy závěrečné vysvětlení mé poněkud přehnané a relativně úchylné hudební asociace...:-)
Braňo: Tak nevim, byj sem na konciku a vystupovali uplně normálně a tvrdě se teda rozhodně netvářili... Byla to spíš docela prdel.
tvl koukám, že v JZD zase dneska vyhlašovali závody v chytrosti.
WAR FROM A atď. Normálni chlapci bez póz?
Však vyzerajú ako mix Limp Bizkit a Fall Out Boy.
A k tomu sa tiež tvária ako macho bojovníci.
Rezi: Jo, chápu, každej má alergii na něco jinýho. Navíc sto lidí sto chutí že ano. Ikdyž neposlouchat něco kvůli dlouhýmu názvu je řekl bych více než zajímavé :-) Já deathcore taky nějak nesjíždim, ale zrovna tebou zmiňované WAR FROM A HARLOTS MOUTH mám rád. Normální kluci bez póz s ultrabrutální tvorbou. Asi teda nemá cenu zmiňovat další výborné party typu AND SO I WATCH YOU FROM AFAR nebo EXOTIC ANIMAL PETTING ZOO viď? :-)
sorry
napsal jsem to samý:)))
no
a jak skandujou jméno kapely, které je na tři řádky? :))))
@Rezi
Čo tam po logu, ale na koncertoch ako fanúšikovia skandujú meno trojriadkovej kapely ? :D
Rezi
velice dobře napsáno !!!
Motörhead počúvam, no a názvy albumov sú, povedal by som, tak trochu iný šport :-D
Ale beriem názor, že dobré veci sú tak 12 rokov rozchytané a jeden musí sakra premýšľať, ako z toho nešťastia von, na druhej strane keď vidím názov dlhý odtiaľto až do utorka, pomerne spoľahlivo to indikuje že síce môžem na MS skúsiť, či motyka nevystrelí, ale je fakt, že tento nástroj ako palná zbraň za moc nestojí :-D
Martin L.
cize pocuvas Motorhead? :)
Inac, s tymi nazvami by si nemal byt taky kruty, si zober nazvy albumov jednej nemenovanej kosickej kapely :)))
Intimní, zasněné album, které si mě podmanilo už při prvním poslechu. Post-rock ve své nejkřehčí podobě, lo-fi zvuková estetika, epické smyčce a občasné screamo s jemným dotekem blackgaze. To vše v dokonalé harmonii.
Udělat dokument o vzniku vlastní poslední desky a k tomu přidat ještě samostatný soundtrack, to už chce kus odvahy. Denverští se však ničeho nebojí a servírují nám kosmický ambient coby pastorální protiváhu k „Absolute Elsewhere“. Citlivé a meditativní.
Už to není zrovna nejaktivnější kapela a navíc úplně jiná, než ta z nultých let, ale Italové i přes odklon z přehlednějších rockových struktur nezapomněli tvořit muziku plnou nostalgické atmosféry a sladkých podmanivých melodií.
V žánru, kde ještě nedávno byli za mladou naději, je dnes konkurence nesmírně tvrdá. Vědomi si tohoto faktu připřavili KHEMMIS svěží mixturu různých doomových odnoží s typickým zámořským feelingem. Není to nic revolučního, ale poslouchá se to moc dobře.
Celá léta si říkám, proč se tak výborný interpret nedá dohromady i s dobrým skladatelem. Takový hlas a takové mrhání talentem! Četní hosté tu nahrávku možná zpestří, ale nezachrání. Je to opět jen hezky zhudebněná a ve studiu vyšperkovaná nuda.
Skotské duo navařilo naprosto pohlcující a opojnou synťákovou mlhu, ve které cítíte ambient, downtempo i psychedelické vlivy v nejasných tvarech, které mě nepřestává bavit objevovat a obdivovat.
Nielen BESNOU je súčasný slovenský black metal živý. Novinka rozhľadených Stredoslovákov určite rozbúri mútne vody domácej scény. Je to sofistikované, má to hĺbku, temnotu a hnev; slovenské aj anglické texty a super zvuk. Prudko počúvateľné dielo!






Vložit diskusní příspěvek