SADNESS - Spring 2025
Intimní, zasněné album, které si mě podmanilo už při prvním poslechu. Post-rock ve své nejkřehčí podobě, lo-fi zvuková estetika, epické smyčce a občasné screamo s jemným dotekem blackgaze. To vše v dokonalé harmonii.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Niečo pre fandov:
https://www.youtube.com/watch?v=SZ96NSeeiHA
Mojsejevič pekne si mu to natrel :DDno.SYOTOS sa mi zo začiatku nepáčil a podobne ako pri Untouchables som mu prišiel na chut až neskor.ale z Twisted Tranzistor a Coming Undone ma bolí hlawa...Politics je fajn aj Liar.Open Up skvelá,podobne ako Throw Me Away,a záwer geniálnSeen It All a Tearjerker.howorte si čo chcete,ale KoRn je kapela,ktorá wždy udáwa smer :-)
Asi tak :))))))
Myslím, že k příspěvku podemnou netřeba cokoliv dodávat :D :D :D
tak tohle už přestává všechno
i když patřím k udajné skupině mladých debilů která poslouchá udajné sračky dovolím si těm co si ta hrají na borce a odbrníky říct to že se nadává na linkin park,LB aspol dokážu pochopit protože to poslouchají spíš ne metalisti a kvalitu nechám stranou ale to že nějaká parta DEBILŮ chodí po forech a nadává na kapely který nidky v životě neslyšely nebo sem jim to prostě nelíbí tto už je vážně moc to že se dá skoro po každým albem že je to shit............ to není normální byl bych rád kdyby se ti debilové zamyslely proč nesnáší spoustu kapel jenom proto že si myslí že znají lepší
ted k albu je to revoluce v tvorbě KoRn prostě nové hudební i textové podněty....... vychválich bych Twisted Tramzistor,Policts,Come Undone,Hypocrites,a spoustu dalších Pro mě "náctiletého debila" 8,9/10
Masaker: Na riffy se vyser. KORN to je hudební instituce, ne nějakej připosranej hardcůrek. :))
Gotický je to proto, protože gotický věci asi mezi teenagerama ve státech zrovna letěj, a tak kapela prohlašuje všude, kam se hne, že jejich nový album je gotický:-)) Jinak deska slabá. Líbí se mi Intro, celkem Starting Over a I Will Protect You. Jinak vata, vata, vata....
mohol by mi niekto vysvetlit pojem "goticky" v suvislosti s tymto albumom? dakujem
No ja som novy album pocul uz mnohokrat a co sa zvuku tyka, nepaci sa mi vobec zvuk gitary.Žiaden krasny drtiaci zvuk,ale len take hrmenie v niektorych skladbach až nečitatelne.Inak na albume sa mi zda,ze je nahrana len jedna gitarova linka a nie dve ako vzdy.Bicie su fakt skvele a co sa tyka spevu a basgitary,tak to je rovnake ako na SYOTOS.Viac je tu počutelny klavir,co je v ich pripade asi normalne,kedze toto album je povazovane za goticke.Co sa hudby tyka,kazdy song sa mi niecim velmi paci a ma zaujal,ale chybajumi sakra tie RIFFY,RIFFY !!!
nove ce-de sa mi paci, aj ked podla mna je az velmi chytlave. a musim uznat ze dvojzaprah evolution - hold on sa vyrovna takym ako bol freak - got the life a falling away - trash
ZATÍM 3x, však je to venku teprv 14 dní. Zatím to vidím na 7/10, stejně jak SYOTOS. Pár super věcí, většina v pohodě, ale pořád tak 2-3 vatový songy. Už podle mě nikdy nenatočí desku, která by byla dobrá od začátku do konce (LiP, Issues, Untouchables) Ale v příštích dnech si doplním vzdělání.
Ještě pár výtisků AHA.... a mám maturitu! :-)))
neuveritelne premakane bicie na novinke! bozzio prinisiel svojim stylom imho este industrialnejsi nadych nez bolo u nihc pocut doteraz!
Jenom 3krát? To je kámen úrazu, ta deska chytne až tak po šestý. Kytary pravda tolik nehřmín, ale jsou tam jakoby protkaný, těmi industriálními rytmy...cítím v jejich hře vliv THE CURE. :))
:)) Uvidíme s čím přijdou THE HIVES a THE HELLACOPTERS ale je to dost pravděpodobné, že to budou KORN. No letos je to hodně plodné...MACHINE HEAD, 2xKORN vždy skvěle, PAIN OF SALVATION, QOTSA, INTERPOL, NIN, dobrej je i OZZY, BRMC, ...
Stray: btw.jak tak vidím Tvůj avatar, ty už máš asi o Albu roku jasno,co? :-)
3 nejlepší matroš? Až tak? No já tomu samo dám ještě čas, zatím jsem to pravda slyšel jen 3x. Jen mě mrzí, že po každým albu odpadávají jednotliví členové, že už je to spíš projekt (byť kvalitní) než organická kapela. Ohledně novinky: mě nejde o to, že kytary nehrají "hustý riffy". Ale jsou tam málo slyšet, celé je to zvukově postaveno víc než kdy jindy na Jonathanově hlasu a taky bicích (což se nedivím, měli tam Bozzia, tak ať je ho slyšet, že :-)
Jinak období Issues-Untouchables je i pro mě zlaté
Třeba kytary mě přijdou mnohonásobně pestřejší než dřív. Jde to pravda dýl do hlavy, ale celkově to pak nabere nezadržitelné obrátky.Vedle Issues a Untouchables nej matroš.
Viper: To mě mrzí, mě se líbí moc (Hold On, Love And Luxury...vlastně skoro všechny), recku jsem už odeslal. V srpnu bude.
Untitled - konec Korn?
Taky jsem se chtěl zeptat, kdy bude recka, páč v kalendáři do konce srpna není.
Jinak se mě zatím taky vůbec nelíbí. Kromě slušného singlu Evolution se mě nejvíc líbí Ever Be, ta svým refrénem s gotickou náladou evokuje Untouchables, ale jinak mě to připadá jako poslední hřebík do rakve. Rozhodně nejslabší album. Na dalším albu bude 5 bubeníků a 10 kytaristů, ale jen Jon z původní sestavy. Nevadí mi u nich změna stylu, ale že ten původní duch KAPELY je už nenávratně pryč a taky jednoduše slabý písničky, na novým albu se snaží hrát jak NIN, ale na to vůbec nemají
Tys ten poslech novinky musel odfláknout. :)) Počkej na recku.
Intimní, zasněné album, které si mě podmanilo už při prvním poslechu. Post-rock ve své nejkřehčí podobě, lo-fi zvuková estetika, epické smyčce a občasné screamo s jemným dotekem blackgaze. To vše v dokonalé harmonii.
Udělat dokument o vzniku vlastní poslední desky a k tomu přidat ještě samostatný soundtrack, to už chce kus odvahy. Denverští se však ničeho nebojí a servírují nám kosmický ambient coby pastorální protiváhu k „Absolute Elsewhere“. Citlivé a meditativní.
Už to není zrovna nejaktivnější kapela a navíc úplně jiná, než ta z nultých let, ale Italové i přes odklon z přehlednějších rockových struktur nezapomněli tvořit muziku plnou nostalgické atmosféry a sladkých podmanivých melodií.
V žánru, kde ještě nedávno byli za mladou naději, je dnes konkurence nesmírně tvrdá. Vědomi si tohoto faktu připřavili KHEMMIS svěží mixturu různých doomových odnoží s typickým zámořským feelingem. Není to nic revolučního, ale poslouchá se to moc dobře.
Celá léta si říkám, proč se tak výborný interpret nedá dohromady i s dobrým skladatelem. Takový hlas a takové mrhání talentem! Četní hosté tu nahrávku možná zpestří, ale nezachrání. Je to opět jen hezky zhudebněná a ve studiu vyšperkovaná nuda.
Skotské duo navařilo naprosto pohlcující a opojnou synťákovou mlhu, ve které cítíte ambient, downtempo i psychedelické vlivy v nejasných tvarech, které mě nepřestává bavit objevovat a obdivovat.
Nielen BESNOU je súčasný slovenský black metal živý. Novinka rozhľadených Stredoslovákov určite rozbúri mútne vody domácej scény. Je to sofistikované, má to hĺbku, temnotu a hnev; slovenské aj anglické texty a super zvuk. Prudko počúvateľné dielo!






Vložit diskusní příspěvek