DYSRHYTHMIA - Coffin of Conviction
Instrumentální progrock převrácený na ruby. Parádní náladová deska plná technických fines s typickým svojským rukopisem Colina Marstona, který na posledních dvou deskách střídá basu s druhou elektrickou kytarou.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
MOTÖRHEAD zapomínají stárnout. Ačkoli! Kdybyste se zeptali Lemmyho Killmistera, jakže to v tom životě jde, dozajista by vám odpověděl, že to už nejni jako za starejch časů. Dneska že si vymlaskne před spaním svojí litrovku bourbonu a má vystaráno. Inu, co byste také chtěli od člověka s tak bohatou životní minulostí... Jenže elixír Lemmyho mládí tkví právě v této kapele, se kterou už nespočet let brázdí neúnavně svět. A též vydává alba, která jsou si podobná jako bradavice bradavici, což jim ovšem pranic neubírá na kvalitě. V tom to vlastně všechno vězí – tohle trio vyhlásilo válku času a pokroku a zatvrzele si drhne svojí notu. A dělá to tak dobře, že pojem kult je zcela na místě.
Dalším milníkem na cestě k poslednímu panáku je album, otitulované jako Hammered. Takže – co vlastně chcete slyšet? Znalci MOTÖRHEAD mají jasno už více než dvě desítky let a ty nepřekvapím ani já, ani Lemmy a spol. Neználkům mohu posloužit malým vodítkem – klasický rock´n´roll, podaný s neskutečnou vervou, opravdovostí a tvrdostí, která krystalizuje ve vychlastaném chrchláku pana Killmistera. Navíc přiostřený metalovým tabaskem... Že chcete slyšet víc? Inu dobrá, dobrá...
Pokud očekáváte, že Hammered zůstane věrné svému názvu a přibije vás ihned strašlivým úderem k matičce zemi, budete přeci jen překvapeni... Narozdíl od minulého nekompromisního výkřiku MY JSME MOTÖRHEAD!!! se totiž začíná téměř něžně. Střední tempo, až netypicky chytlavá mixtura Philipových sól a příjemných podkladových riffů = Walk A Crooked Mile. Navíc Lemmy si v refrénu coby podnapilý havran zanotuje něžný vícehlas, který by se dal jen s malým mrknutím víček označit za hitový. Malé překvápko na úvod. Nejsilnější pozici na novince má ale „kupodivu“ starý špinavý rock´n´roll se vším všudy. Vůbec nejlépe zní dřevní flákota Mine All Mine, kde kytarové party ustupují skvělé base a energií sršícímu projevu páně kapelníka. Philipova sekerka švihá pod refrény tradičně skočné melodie a člověk si vybavuje atmosféru kravaťáky přeplněných sálu, zmítajících se v divém rytmu hudby.
Krom staromilských, ale naprosto svěže a nezaměnitelně syrově odehraných rock´n´rolláren, dojde i na tvrdší kousky, kde podlazené kytary, Lemmyho basa a těžkopádnější tempo dělají s atmosférou pravé divy. Přidušeně nenávistná Kill The World a lomozivá No Remorse hovoří nad míru výřečně. I fanoušci Ace Of Spades, Bombera atd. se dočkají své verze 2002, tentokrát s názvem Brave New World. Nabručený basový rozběh zůstává, mění se jen vokální linka a samozřejmě Philipova kytara. Ta zní až netypicky vzdušně, o to více je pestrá. Případnou nahromaděnou energii si Motorové hlavy vybijí v předposlední Red Raw, což je ta nejpravověrnější kvaltovačka, jakou si dovedete představit. Jen lituju bubínků, které během koncertů prásknou. V epilogu vám pak Lemmy s industriálně naefektovaným doprovodem zaševelí do ouška, že je sériový vrah a vy můžete blaženě usnout.
Neboť MOTÖRHEAD (jako ostatně obvykle) neselhali a naservírovali výborný, benzínem, střelným prachem a trochou nostalgie vonící kotouček. Nepopírají sami sebe, drhnou to od podlahy a ani za mák nenudí. A troufám si říci, že se to už nikdy nenaučí. Svět je nepředvídatelná partie pokeru, ale Motorová hlava – to je krom smrti ta jediná jistá karta...
Neboť MOTÖRHEAD (jako ostatně obvykle) neselhali a naservírovali výborný, benzínem, střelným prachem a trochou nostalgie vonící kotouček. Nepopírají sami sebe, drhnou to od podlahy a ani za mák nenudí. A troufám si říci, že se to už nikdy nenaučí. Svět je nepředvídatelná partie pokeru, ale Motorová hlava – to je krom smrti ta jediná jistá karta...
8 / 10
Lemmy Kilmister
- basa, zpěv
Philip Campbell
- kytara
Mikkey Dee
- bicí
1. Walk A Crooked Mile
2. Down The Line
3. Brave New World
4. Voices From The War
5. Mine All Mine
6. Shut Your Mouth
7. Kill The World
8. Dr. Love
9. No Remorse
10. Red Raw
11. Serial Killer
The Wörld Is Yours (2010)
Motörizer (2008)
Kiss Of Death (2006)
Inferno (2004)
Live At Brixton Academy (Live) (2003)
Hammered (2002)
We Are Motörhead! (2000)
Everything Louder Than Everyone Else (Live) (1999)
Snake Bite Love (1998)
Overnight Sensation (1996)
Sacrifice (1995)
Bastards (1993)
March Ör Die (1992)
1916 (1991)
Nö Sleep At All (Live) (1988)
Rock´n´roll (1987)
Orgasmatron (1986)
No Remorse (1984)
Another Perfect Day (1983)
Iron Fist (1982)
No Sleep ´Til Hammersmith (Live) (1981)
Ace Of Spades (1980)
Bomber (1979)
Overkill (1979)
Motörhead (1977)
je to jeba , nic nove ale...
Instrumentální progrock převrácený na ruby. Parádní náladová deska plná technických fines s typickým svojským rukopisem Colina Marstona, který na posledních dvou deskách střídá basu s druhou elektrickou kytarou.
Přiznávám, že je to dle očekávání trochu oříšek. Chybí mi ta hravost starších alb. Tohle je víc komplikované a náročné, než bych si přál, byť další poslechy postupně zvedají tu oponu počáteční nepřístupnosti. Dobrá deska je to určitě, uvidíme jak moc.
Norský instrumentální prog metal, který využívá djentové manýry, přesto se neutápí v této stylové kaši. Silně vystupující basové linky "tvrdí" výraz a rezonují s kytarovými vyhrávkami. Sóluje se hodně často, takže trochu exhibice. Ale špatné to není.
Veteráni NWOBHM s omlazenou sestavou dávají najevo, že se s nimi musí ještě pořád počítat. A proč by také ne, když dnešní doba tak přeje oldschoolu? Nečekejte ovšem žádnou ostrou břitvu, album nabídne spíše jemnější sound a příjemný hardrockový feeling.
Gavin Harrison (THE PINEAPPLE THIEF, ex-PORCUPINE TREE) spolu s Antoine Fafardem stvořili již druhou porci instrumentální hudby bloumající kdesi v oblasti fúzí prog rocku s dalšími vlivy. Opět zajímavé, pro někoho možná i víc něž to.
I takové desky jsou třeba. Death metal s antracitovou aurou, jenž zatrhává všechna základní žánrová políčka. Ale žádné doplňkové. Nepřekvapí, nepřinese nic nového, přesto pobaví. Pokud máte chuť na výživnou jednohubku, GRAVE SERMON jsou vám k službám.
Dokud je to černý modrooký Rambo vs zkorumpovaný maloměstský policejní aparát, funguje to skvěle. Jakmile to zkomplikuje thriller o spravedlnosti a svědomí, začne se to drolit. Nakonec bohužel spíš slow než burn, i když na poměry streamů okej.