GRIEFGOD - Deterioration
Velmi přesvědčivý death metal z Litvy. Spíše střední tempo, silově zasekávané riffy a hluboko posazený vokál evokuje starou severskou školu. Občas jako by se uctívali CARCASS. Vydařená deska.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
IN SO FAR - The Fall (2005)
Jižní a jihozápadní Anglie není v dnešní době zrovna kdovíjakou zásobárnou kvalitních rockových kapel, ale čas od času se z této oblasti předhůří Walesu přeci jen ozve určitým způsobem zajímavý soubor. Poměrně mladá nu-rocková formace IN SO FAR by klidně za pár let mohla být jednou z těch kapel, které se přeci jen zviditelní na vyšší než oblastní úrovni.
Zrovna poslouchám jejich třískladbové debutové minialbum z loňského roku, které na poměry, v jakých se zatím mladičký soubor pohybuje, obsahuje poměrně zdařilý materiál. Všem skladbám nechybí chytlavost, nasazení, ani potřebné hráčské výkony. Celkově se nahrávka pohybuje na pomezí zaoceánského emo-rocku a tvorby britských LOSTPROPHETS či jejich dravějších kolegů z THE COOPER TEMPLE CLAUSE. Titulní „The Fall“ i následující „Drowning“ mají vysoké hitové ambice, přesto nespadají do kolovrátkového kýče. Z nahrávky je patrná ujasněnost budoucí cesty a vyhranost. Zejména výkon sólové kytaristky Hannah stojí více než za zmínku. IN SO FAR tak mají zatím všechno ještě před sebou, samozřejmě včetně předlouhé a vytrvalé práce, přesto první krok učinili pevně a správným směrem. Jednoduše řečeno – to, co zatím třískladbový disk nabídl, zní opravdu nadějně. Na druhou stranu, z takhle krátkého vzorku hudby není možné dělat přesvědčivé závěry. Uvidíme...
1. The Fall
2. Drowning
3. Choker (Early demo)
Paul Brigstock - vokál
Hannah Marie - kytara
Martin Richardson - basová kytara
Stu Messer - bicí
Hodnocení: 7/10
SAKURAI - The Room We Do Not Speak Of... (EP 2006)
Představte si někoho s velmi podobným hlasem, jakým se prezentuje někdejší zpěvák IRON MAIDEN Blaze Bailey na svých současných sólovkách. Až na to, že styl této kapely, ve které zmíněný pěvec dovádí, se pohybuje někde na pomezí pomalého emo-coru a na funkční nápady beznadějně vyschlého post-grunge. Navíc tento člověk, jehož jméno zní Mark McKay, nemá ani zdaleka na zmíněného Baileyho, jen se zkrátka tlačí do podobných poloh.
Celá nahrávka je monotónní jak šedivé panely monstrózních sídlišť z doby posledního období totality. Zvláště když hlasový dobrodruh Mark McKay vydatně hýká ve své jednotvárně rozcáplé poloze bez přestání půl hodiny a pranic jej nezajímá, zda jeho výpovědi obsahují také zajímavou melodii. Onen týpek nejenom že se vyžívá ve vytrvalém natahování posledních samohlásek v každém zpívaném slově, ale kolikrát zachází do tak výrazných falší, až člověku naskakuje husí kůže. Když k tomu připočtete fakt, že po celou dobu nahrávky pod ním duní výhradně středně rychlé šestistrunné křoví neobsahující jediný zapamatovatelný motiv, jde opravdu o zkoušku jen pro silné nátury. Bezvýraznost, akutní nedostatek invence nebo dokonce na jakýkoliv poslech nekončící ušní tortura? Vyberte si. Hrůza.
1. Nexus
2. Czen
3. De-Crux
4. Lo-Fi
5. Lo-Fi Pt.II
6. Despondent
7. Definitely Would
8. Glass Eyed Girls
Mark McKay – zpěv
„Poid“ Jamie Knape – baskytara
Jordan Sorbie – kytary
Darren Moss – bicí
Hodnocení: 1/10
Tak tady máme dva počiny od Casket Music, které spojuje krátká stopáž, ale rozděluje kvalita.
Vydavatel: Casket Music
Velmi přesvědčivý death metal z Litvy. Spíše střední tempo, silově zasekávané riffy a hluboko posazený vokál evokuje starou severskou školu. Občas jako by se uctívali CARCASS. Vydařená deska.
Päťskladbový návrat do najradostnejšej európskej éry: Berlínsky múr je preč, studená vojna skončila, U2 vydali „Achtung Baby“ a na velikášskej vlne optimizmu križujú svet. Dalo by sa to zniesť dlhšie – aj táto nahrávka, aj tá eufória raných deväťdesiatok.
Bruselský chrlič Déhà seká desky jak na běžícím pásu, ale dokáže být kreativní a pokaždé trochu jiný. Bohužel to šije horkou jehlou a produkce a zvuk působí často jako nedokončené demo. To je případ i téhle atmosféricky depresivní blackové jízdy.
Pokračování trendu z předchozí "Starlight And Ash"? Opět pasáže plné emotivní baladičnosti s výrazným vokálem Cammie Gilbert, ale skupina svůj doom rock překlápí i do temnějších a často drsných metalových poloh. Přitvrdilo se a rozhodně to není na škodu.
Švédsko není živo jen chrastěním. Žijí zde i rozervané duše, jenž se chtějí vyjádřit něžnějšími tóny. Třeba jako post-blackoví (i když, kolik tam toho blacku vlastně zbylo?) TOGETHER TO THE STARS. Nechme se tedy unášet na vlnách hořkosladké melancholie.
Nová éra švédskej legendy, debut u veľkých Metal Blade Records! Podaril sa na výbornú; veď si pustite napríklad hitovku Nail Bomb. WOLFBRIGADE v roku 2024 valcujú všetko, čo im stojí v ceste!
Instrumentální progrock převrácený na ruby. Parádní náladová deska plná technických fines s typickým svojským rukopisem Colina Marstona, který na posledních dvou deskách střídá basu s druhou elektrickou kytarou.