VLOŽIT HODNOCENÍ

Právo hodnotit mají pouze registrovaní uživatelé. Přihlašte se anebo zaregistrujte v případě, že ještě nemáte vytvořen účet.

HELLOWEEN - Helloween - zpět na článek

Mandator Mandator | 19.11.2021 14:37

-bez slovního hodnocení-

7,5 / 10

Zdenos Zdenos | 24.10.2021 21:31

je to producentsky a hráčky skvělé, nostalgické i futuristické, ale taky přeplácané, a na půl mě to vlastně moc nebav

7 / 10

dzuso dzuso | 25.9.2021 17:49

Je to veľký návrat. Samozrejme, je radosť počúvať znova tie melódie, spontánne refrény a sóla, monumentálne striedanie sa troch hlasov a aj triumfálny záver v podobe výpravnej Skyfall. Mohlo to byť kľudne aj za 9 bodov, ale nemôžem sa zbaviť dojmu, že niektoré skladby bolo treba odfiltrovať. Ku koncu som už uťahaný a napríklad taká Cyanide, Robot King alebo Down in The Dumps mi začali liezť na nervy dosť skoro. Skrátiť o 10-15 minút a ten ohromný skladateľský potenciál, ktorý súčasná zostava stále má, by zažiaril omnoho viac.

7,5 / 10

Vytek Vytek | 27.7.2021 14:59

Čekal jsem "Brave new world", přišel "Angel of retribution"......

5,5 / 10

Mileator Mileator | 24.7.2021 15:08

...Kapitolu Helloween som uzavrel niekedy v roku 89 , možno som ešte z rádia niečo neskôr začul , ale už ma to nezaujalo... a teraz si tak pustím tvojutrubku a vyskočí tam na mňa obal nejakého Helloweenu , zazrel som tam tie kľúče , tak z nostalgie som to pustil... a dopočúval som ho až do konca ! Neviem kedy sa takto dali dokopy , ale sakra dobre sa to počúva , povedal by som že je to pre mňa najväčšie hudobné prekvapenie tohto roka... Veľmi dobré !

9 / 10

helrohir helrohir | 19.7.2021 19:36

Nie je to úplná bomba, zamrzí hlavne málo skladateľského priestoru pre Hansena, ale určite ma to baví viac než posledné dve radovky. A za toho Kiskeho dávam pol bodík naviac.

8 / 10

vovage vovage | 19.7.2021 08:50

Přidávám se k těm, kteří ho na první poslech brali jako průměrné album, ale s dalšími poslechy mě album bavilo víc a víc. Styl je mixem keeperovské éry s tím, co tvoří v novém miléniu, což jsou přesně má oblíbená období. Éra devadesátek, kdy se přiklonili ke klasickému heavy metalu, mě s výjimkou experimentálního Chameleóna moc nebrala. Všichni skladatelé se vytáhli k nebývalým výkonům, ale naprosto dokonalé zvládnutí, kdo bude zpívat jaký part z něj dělá klenot, který nezapadne. V tom album dává mat všem projektům, které jsou zajímavé jen soupisem interpretů, ale poslouchat se v nich není co. Album Helloween řadím na rovinu prvních třech alb. Jako nejlepší songy bych musel vypsat minimálně polovinu a váhal bych, zda nepřipsat i tu druhou....

10 / 10

kuklač kuklač | 18.7.2021 21:01

Velmi dobre album, takze spokojmost.

7,5 / 10

fathertime fathertime | 8.7.2021 15:15

uprimne vam poviem, ze stale nedokazem uverit tomu, ze Kiske je spat v Helloween, toboz ze sa kamosi s Derisom... a to je tento album este level up, ked Michi spieva Andiho piesne... toto bolo dlhe desatrocia absolutne nepredstavitelne... ale ajhla, koniec dobry vsetko dobre a eponymny album s prehladom splna enormne ocakavania... ano, mozete si zafrflat, ze striedanie hlasov znie miestami "eventejžoidne", ze kvoli reunionu lahli k ladu Unisonic a GammaRay (ktorych posledne albumy su fakt paradne) alebo ze je to cele len kalkul... ano, zarobia na tom, ale zasluzia si to... v power metale jednoducho tato hviezdna zostava nema konkurenciu a navyse to nie je iba trip down the memory lane, ale borci maju v zasobniku nove songy, ktore sa v mnohom vyrovnaju ich nesmrtelnym klasikam... klucov bolo vzdy sedem, teraz je sedem aj strazcov... Somewhere Out in Space...

10 / 10

Girg Girg | 7.7.2021 09:34

Rozhodl jsem se to vzít vstřícně. No. Pořád ale, nejmíň třetina písní by se dala vyškrtnout a tím by se neúnosná stopáž více jak hodiny zkrátila do přijatelnějších cca 45 minut. Získali bychom sadu vcelku chytlavých písní, na kterých neni nic špatně, člověk by i přimhouřil oči, že třeba taková hitovka Indestructible dost připomíná I want out. Hansenův Skyfall je vcelku super, ale zase zní jako od jiný kapely. Celkově jako průser to neni a když to člověk přestane srovnávat se slavnými začátky kapely, tak se to dá. Jenom nevim, jestli to vůbec jde nesrovnávat. V krku mi to teda neuvízlo, ale nemam nějak velkou potřebu se k tomu vracet. Boduju vstřícně, vstřícně, boduju to vstřícně.

7 / 10

cadaver cadaver | 3.7.2021 14:12

Sračka od unavených dôchodcov

4 / 10

Dilemma Dilemma | 1.7.2021 07:31

Dobre je to len ma trosku drazdi to striedanie hlasov

7 / 10

zzinn zzinn | 30.6.2021 18:10

Ale no tak ...

4 / 10

Meresz Meresz | 27.6.2021 21:36

Ja som spokojný, určite je to lepšie ako niekoľko albumov z posledných rokov + počuť opäť Kiskeho hlas v nádherných helloweenovských šlágroch Out for the Glory, Skyfall, Down In the Dumps či Indestructible je mimoriadne príjemný bonus. Ako už bolo viackrát spomenuté, je škoda že Kai nedodal viac materiálu, ale všetok svoj um sústredil na záverečný epický kúsok Skyfall, ktorý sa mu za to mimoriadne vydaril. Bonusové skladby sú tiež v pohode. Tak kvalitný kus poctivej maliarskej práce, akej nesie obal tohto diela už Helloween tiež dlho nemali. Suma sumárum, za mňa ide o podarený comeback a album utešenie rastie každým počutím. Takže riadne tučná osmička môže veselo letieť do Hamburgu :)

8 / 10

Araxes Araxes | 24.6.2021 20:08

V prvom rade albumu uškodili nie iba veľké očakávania ale aj veľké očakávania + nútený odklad vydania albumu ktorý ešte natiahol a zvýšil to očakávanie. K Albumu. Začal by som takto. Ja som očakával určite viac Hansena a určite viac spomienok na minulosti keď tomu dali názov Helloween. Ale to že som nedostal to čo som chcel, neznamená že je to pre mňa zlý album. Out fot the glory je mimo Skyfall asi najväčšia spomienka na staré časy. Hneď som si ju zamiloval. Ďalšia zaujímavá vec je Best Time ktorá je veľmi chytľavá ale pripomína mi skôr Unisonic ako Helloween. Mass pollution je slušna štadionovka. Angels je na mna moc taká progresívna vôbec Gerstnerove piesne odrážajú aj jeho taky pre mňa až moc progresívny prístup ale neni to úplne že zle. Robot King je ďalší parádny kúsok ale nie na prve počutie. Zvlášť za zmienku stoji Down in the Dumps. Tuto pieseň " pochopiť " je naozaj problém. Raz mam pocit že je to geniálne a raz mam pocit že je to úplná šialenosť. Ako poslednú spomeniem Skyfall. Za mňa majstrovské dielo parádna spomienka na staré časy. Pri nej si nemôžem odpustiť kritiku na ľudí ktorý píšu že to je skôr GammaRay song. Aký GammaRay song ? Hansenov začiatok je Helloween a tam začal skladať takéto pesničky. Je to klasická Helloweenovska dlhá pesnička. Parádna vec. Skvelo rozdelene vokály. Hansenove sú presne tam kde majú byt kde sa presne hodia sem tam Derisov drsný hlas a väčšina božský hlas Kiskeho a najviac mam rad ten Kiskeho začiatok pesničky. To je balzam na dušu. Mne na tomto albume strašne chyba niekde v strede taká oddychovka. A bonusovka We are real by bola presne ideálna nato aby trochu ten album odľahčila pesničkou ktorá je na štýl happy helloween song. Tento album je podľa mňa taký mix aj nostalgie aj nových vplyvov. Aj keď by som osobne bol radšej keby sa zavreli do štúdia stým že ideme sa snažiť doslovne pokračovať v keeproch ( čo by si samozrejme takisto našlo svojich odporcov a ich ako hudobníkov by to asi moc neuspokojovalo ) tak som s výsledkom spokojný.

9,5 / 10

martin81 martin81 | 24.6.2021 13:53

Začnem asi takto , Helloween počúvam od úplného začiatku , tak ako všetci považujem Keepri za naj čo kedy Hells urobili, ale nie som ako všetci čo oplakávali odchod Kiskeho , pravé naopak , odstupom času keď tam už bol Deris mi Kiske prestal úplne chýbať aj jeho hlas ( aj napriek tomu ho považujem za najlepšieho speváka ) , potom ako som sa dopočul o reunione som si povedal že a prečo sa vracajú títo dvaja?! Mne tam vôbec nechýbali , ale povedal som si ok uvidím, album som počul asi 5 krát , prvý krát som mal ako všetci asi zmiešane pocity také čo ja viem som si povedal , postupne som ale prichádzal na skvele veci, nebudem klamať ale stále mi Kiského hlas nechýbal ale je tam. Keď všetci ospevovali Skyfall ako pecku tak som si ju vypočul ako singel , skladba je super ale pre mňa je to skôr skladba vhodná pre Gamma ale ok beriem ( škoda ze The king for the thousend years nevyšla teraz , oveľa lepšia ako Skyfall) , pre mňa je úplný top Robot King , neskutočná skladba kde dokážem aj Kiskeho zniesť :) áno ukameňujte ma ale ta skladba je neuveriteľná hlavne sóla a všetko okolo toho . Za ďalšie všetci čakajú od Hansena viac skladieb ale podľa mňa Hansen už nie je ako bol, ale skladba we are real je výborná !! Takže ak mam hodnotiť album za mňa 9,5 / 10

9,5 / 10

bohuš bohuš | 23.6.2021 13:34

Na to jsem se hodně těšil, a bohužel výsledek je takový nějaký průměrný. Zase nějaký Helloween. Teď do budu poslouchat dokola, a za měsíc už si to pouštět nebudu. A pak si zas občas pustím keepery, walls, better than raw a dark ride.

5 / 10

Sakic Sakic | 22.6.2021 18:59

-bez slovního hodnocení-

9 / 10

Tatrman Tatrman | 22.6.2021 17:09

Jistěže je to výborná deska. Některá špatná hodnocení můžou plynout z přehnaného očekávání.

9,5 / 10

kamanova_boy kamanova_boy | 22.6.2021 16:09

-bez slovního hodnocení-

6 / 10