VLOŽIT HODNOCENÍ

Právo hodnotit mají pouze registrovaní uživatelé. Přihlašte se anebo zaregistrujte v případě, že ještě nemáte vytvořen účet.

SVETOVÁ VOJNA Z - je lepšia kniha alebo film? - zpět na článek

endyamon endyamon | 23.11.2013 13:44

-bez slovního hodnocení-

8 / 10

willow willow | 17.11.2013 14:48

-bez slovního hodnocení-

9,5 / 10

Jozef Šmarja Jozef Šmarja | 10.10.2013 11:41

Slušný film. V žánru i osvěžující (navíc "zombie" velkofilm se jen tak nevidí). K tématu kniha vs film - film musí být jiný, pokud by to neměl být mnohadílný seriál a každý díl by se odehrával jinde s jinými lidmi. Bylo by to zajímavé, ale rozhodně ne aplikovatelné na formát filmu. A co se týče pohybu samotných nakažených, tak to rozhodně není v žádném rozporu "so zvykom žánru." A přijde mi dětinské, že recenzent jen díky tomu filmu strhává body. Vybavuju si hned několik filmů, kde se zombie / nakažení / říkejmejimjakchceme - princip je podobný: nakazí se něčím, nejlépe kousnutím od již nakaženého (nebo "umře"), sám se stává nakaženým a snaží se nakazit další, případně se živými živí :-) - pohybují rychleji než šouravým mátožným krokem a dokonce i běhají: Dead set, Dawn of the dead, Resident evil, I am legend, 28 days (weeks) later, Dead snow, Zombieland, REC ... V některých těch filmech se nakažení chovají mimo "zvyk žánru" nejen pohybem. "Zombie" žánr je tak různorodý, že je opravdu nesmysl žehrat nad tím, jestliže se třeba některá zombie rozhoupe k rychlejší chůzi a poruší tím jakási imaginární pravidla žánru! Takže zaprvé: tento "zvyk žánru", o kterém recenzent píše, je spíše jen "zvyk Romerových zombie filmů", nikoli žánru samotného. A zadruhé: i kdyby se ve všech ostatních filmech nakažení loudali jak děti pro výprask a bylo to tudíž proti zvyklostem žánru, přesto to samotné není důvod k odsouzení filmu. Navíc i sám Romero v novější tvorbě tento svůj zvyk porušil, když upgradoval své zombie o inteligenci. (Hodnocení se vztahuje na film.)

8 / 10

Petrucci Petrucci | 10.10.2013 08:54

-bez slovního hodnocení-

8 / 10

powerslave89 powerslave89 | 29.9.2013 17:55

-bez slovního hodnocení-

7 / 10

Lukoboss Lukoboss | 28.9.2013 16:33

B. Pitt se tentokrát vrhnul na postapo-zombie film a udělal dobře. V roli je přesvědčivej v podstatě jako vždycky, krom toho se jedná o oblíbenou tématiku, která se jen tak neokouká. Dokonce dostaneme naservírovaných několik výborných scén, z nichž nejlepší je přelízání obranné zdi. Ta jednoznačně vede a je to, myslím, vrchol celý filmu. Jako jo, dávám palec nahoru...

7 / 10