VLOŽIT HODNOCENÍ

Právo hodnotit mají pouze registrovaní uživatelé. Přihlašte se anebo zaregistrujte v případě, že ještě nemáte vytvořen účet.

KARAMAZOVI - rezavé háky existence - zpět na článek

goether goether | 20.1.2013 13:58

-bez slovního hodnocení-

9 / 10

Vavča Vavča | 6.2.2012 15:56

-bez slovního hodnocení-

9 / 10

tomimmortal tomimmortal | 3.12.2011 00:37

Troufnout si na něco tak těžkého (kniha), to chtělo odvahu. I za tu bych tedy mohl přidávat body, ale ono není potřeba, protože Zelenka se zase vytáhl!

10 / 10

sokelsson sokelsson | 11.5.2011 19:12

Jeden z najväčších umeleckých zážitkov za posledné roky.V niektorých momentoch som len čumel z otvorenou hubou.Brilantné!!!

10 / 10

walram walram | 11.5.2011 08:07

Velmi zajímavé spojení divadelního představení s civilními vstupy herců a příběhu polského dělníka. Myšlenka (hraní role a současně hraní sebe sama) sice není původní (viz Balada pro banditu či Trhák), ale tady to spojení funguje, a to především díky výborným hereckým výkonům, velmi pěkné hudbě a zajímavě zvolenému prostředí. To, že Ivan Trojan umí hrát, vím z filmů, to platí i pro Radka Holuba (toho znám z divadla), ale absolutně příjmeně mě šokoval David Novotný (bravo!). I tento film se však někdy nevyhne hlušším místům, kdy pozornost diváka mírně upadá.

8 / 10

wojtyla wojtyla | 13.4.2009 22:14

-bez slovního hodnocení-

1,5 / 10

ravenir ravenir | 2.3.2009 10:33

-bez slovního hodnocení-

9 / 10

standa standa | 1.1.2009 23:57

Takhle bravurně předložit Dostojevského, smekám...

9 / 10

MoRt8 MoRt8 | 1.1.2009 19:55

Uf, ani ve snu bych nečekal, že mi podobný divácký zážitek nabídne domácí snímek. Petr Zelenka dostal nádherný nápad, jak dostat na plátno Dostojevského klasiku a onen nápad dokázal přetavit ve film, který u nás nemá obdoby. Vynikajícím způsobem vyřešené prolnutí světa Dostojevského se světem naším, každodenním. Skvělá volba prostředí hutí, úžasná Kaczmarkova muzika (jak toho Zelenka získal?) a především potom herecké výkony, které bez nadsázky usazují na prdel. Pidikaňkou je pro mne rovina osobní tragédie jednoho z dělníků, která jakoby byla roubována trochu silou, ale jinak v podstatě není co vytýkat. Dostojevským nedotčen jsem zíral, jak silným textem Karamazovi jsou. Rozhodně nepovažuji naši současnou kinematografii za oslnivou, Karamazovi nechť jsou onou pověstnou vyjímkou.

9,5 / 10

Deceased Deceased | 9.11.2008 21:11

Výborný, originální a v českém kraji nevídaný dílko. Na 90 procentech těch kinovejch filmej se musím přemáhat, aby se mi to jako že líbylo a tady neni o čem diskutovat. Prostě mě to vtáhlo a uchvátilo. Právě proto, že to bylo jiný než všechno ostatní! Tady z mé strany nemá cenu spekulovat co přidat a co vypustit. Je to jaký je a i tak nenacházím v dlouhé době nikde konkurenci...Nebo mam holt jen smůlu na blbí filmy v kině :-D

10 / 10

Tigi Tigi | 29.6.2008 13:57

-bez slovního hodnocení-

9 / 10

Hellrider Hellrider | 3.5.2008 19:11

...á .. Marigold byl zase v kině. To je paráda, že Marigold pokaždý když odejde z kina je uchvácen tak, že nedá pod 9. Taky bych chtěl tyhle pocity mít, ale nemám. Nuže pointa není ničím zvláštní - uchovat v archivu času zfilmováním výkony herců Dejvickýho divadla, leč i celkem zajímavá. výkony herců byli vynikající samozřejmě, hudba ucházející. Vlastně děj filmu vystihoval Dostojevskýho dílo asi dobře... Tak jo, ale ty otázky kolem boha, psychologie atp :)) mě připadá, že si autoři trošku nadsadili laťku a někdo jim to s chutí sežral. Ty dialogy co tam vedli nebyli ani za mák intelektuální, nijak extra analytický a introspektivní - prostě jenom názory pár dalších týpků, ničím extra zajímavým nebyli. Ani náhodou nebyli tak hluboké jako jsme si mohli přečíst v přiložené velkohubé brožurce k filmu. Ale to je jedno . Co mě osobně vyloženě SRALO byli ty ''shoty'' ze zákulisí filmu přesně odrážející spotřebnost českýho diváka (i umělce?), naprosto rušící dějovou posloupnost původní hry. Proč se proboha zase snažili vytvořit uměle zase nějakou skurvenou jakože akční atmosféru? Nejde tam dát jenom komorní divadelní hru, voni tam prostě MUSEJ naprosto necitlivě nasrat smrt sedmiletýho dítěte, akční a velmi netradiční prostředí sléváren (páč divadlo už každej viděl žj xD) a ve finále nějakej frajer prošvih natáčení a režisér ho honí nahej po place. Jo a abych nezapoměl ta herecká komunita mi (pokud je to autenticky) mi v zákulisí přišla dost cynická a povrchní až k zblití ale tak..... hmm bravo chlapi, co na to říct? To je asi už v česku normální. Za divadlo jako takový 9/10. Když připočtu to, čím to je ''přikrášleno'' mám :

7 / 10