Pátek
17.8.2018
Noční verze
 id
 heslo
THE RASMUS v ČR
The Rasmus v říjnu v brněnském SonuTHE RASMUS ... cely text

COHEEN AND CAMBRIA
Zveřejněná skladba americké kapely nebude chybět na albu ... cely text

HUNTRESS
Zpěvačka a frontmanka této americké metalové kapely Jill ... cely text

ROADBURN 2019
Kurátorem příštího ročníku kultovního holandského festivalu ... cely text

ANAAL NATHRAKH
Do příštího léta, kdy tito Britové vystoupí i na festival ... cely text

TERRORIZER
Nové album "Caustic Attac" se blíží. Do 12. října zůstává ... cely text

CARNATION
Belgičtí deathoví staromilci streamují kompletní nové alb ... cely text

BEHEMOTH a AT THE GATES v ČR
Behemoth rozdrtí Prahu společně s At The Gates a Wolves I ... cely text

CASTLE
Američtí doomeři hlásí, že deska "Deal Thy Fate" uzře svě ... cely text

DOWNPOUR
je kapelou, ve které působí bývalí anebo současní členové ... cely text

HATE ETERNAL
Poznačte si 26. říjen. To je totiž datum edice nového alb ... cely text

AUGURY
...mají nové video. ... cely text

BRUTAL ASSAULT 2019
První seznam potvrzených kapel:MESHUGGAH, NAPALM D ... cely text

Pilsen Busking Fest


10 světoznámých umělců začalo svoji kariéru na ulici. Zrodí se hvězda i v Plzni?
Tisková zpráva – Glen Hansard, Bob Dylan nebo Janis Joplin – to jsou jen někteří slavní umělci, kteří odstartovali svoji kariéru vystupováním na ulici. Pouliční umění, známé také jako busking, je stále populární. Umělce vystupující na ulici přiváží už pět let do západočeské metropole Pilsen Busking Fest. Mezi nimi jsou světově proslulé celebrity i začínající hudebníci nebo performeři, na něž hvězdná kariéra teprve čeká.
Busking neboli pouliční umění označuje umělecké vystupování na veřejném prostranství. „Nejde jen o kytaristy nebo zpěváky, ale třeba o herce nebo artisty. Odměnou je pro ně spontánní odezva publika. Kolemjdoucí většinou ohodnotí shlédnuté vystoupení libovolnou částkou do připraveného klobouku, krabičky nebo pouzdra od hudebního nástroje,“ říká Jan Šinko, organizátor Pilsen Busking Festu 2018.
Ať se to dnes zdá těžko uvěřitelné, na ulici svoji kariéru začínalo i těchto 10 světoznámých umělců.
Bob Dylan
Kdosi ho vtipně označil za „nejbohatšího buskera na světě“. Už na střední škole založil několik kapel. Začal vystupovat v kavárně s hrou na klavír, který brzy vyměnil za kytaru s harmonikou a postupně se přiklonil k folku. V prvním ročníku vysoké školy v roce 1961 studia zanechal a odjel do New Yorku, kde hrál v různých klubech a parcích po Greenwich Village. Tam zaujal producenta a v roce 1962 vydal album, přijal umělecké jméno Bob Dylan a od té doby šla jeho kariéra už jen strmě vzhůru. V roce 1991 mimo jiné obdržel Grammy za celoživotní přínos.
David Bowie
David začínal jako nadaný zpěvák ve školním sboru a saxofonista ve školní kapele. Od svých 16 let hrál v řadě kapel na kytaru a zpíval. S kapelou cestovali ve staré sanitce a hráli v klubech, parcích i na ulicích v různých městech Anglie. Všiml si ho hledač talentů, na jeho radu si umělec změnil jméno a v roce 1967 se osamostatnil a vydal první album – David Bowie. Od té doby jeho kariéra vzkvétala, natočil více jak padesátku alb, založil několik doprovodných kapel a spolupracoval s významnými hudebníky.
Glen Hansard
Glen se narodil v jedné z nejchudších čtvrtí irského Dublinu. Ve třinácti letech předčasně opustil školní lavici a dlouhá léta se živil pouličním hraním. V roce 2006 si zahrál spolu s Markétou Irglovou hlavní role v komorním hudebním snímku Once režírovaném bývalým členem The Frames Johnem Carneyem a částečně inspirovaném jeho kariérou buskera v Dublinu.
Robin Williams
Jeden z nejpopulárnější amerických herců Robin Williams měl skutečně zvláštní cestu ke slávě. Jako chudý student si totiž vydělával jako mim před Muzeem moderních umění a celý jeho život v té době stál pouze na tom, zda dokáže beze slov pobavit své okolí, což prokázala pozdější úspěšná kariéra dokazuje.
Steve Martin
Málokdo ví, že vtipálek Steve Martin se v mládí snažil vydělávat na živobytí jako komediant a hráč na banjo pro kolemjdoucí. Nikdo se tak nemůže divit, že později kromě několika nezapomenutelných filmových rolí založil i ocenění "Steve Martin Bluegrass Prize" pro nejlepší hráče na banjo.
Benjamin Franklin
Autor, diplomat, zakladatel, vynálezce, tiskář, poštmistr, vědec a pouliční umělec. Ben Franklin nebyl „pouze“ prezidentem USA. Jako mladík v Bostonu zpíval písně, četl básně či komentoval aktuální události přímo na ulici. Není divu, že se v pozdější době stal jedním z nejhlasitějších obhájců svobody projevu.
Sheryl Crow
Držitelka ocenění Grammy již od svého dětství ukázala výrazný potenciál, když začala hrát na klavír v šesti letech. Díky buskingu a setkávání s dalšími pouličními umělci absorbovala spousty různých vlivů a dostala tak skvělý základ pro svoji budoucí kariéru blues rockové zpěvačky. Když se Crowová setkala s místním hudebníkem a producentem Jayem Oliverem, byla jen otázka času, kdy se o ní dozví i okolní svět.
Rod Stewart
Rod Stewart nebyl vždy tak úspěšný a populární jako dnes. Když se jeho první pokus založit kapelu nepovedl, spojil své síly s folkovým zpěvákem Wizz Jonesem a společně se důkladně seznámili s ulicemi celé Evropy. Netrvalo dlouho, a i on se dočkal své slávy a milionů prodaných hudebních nosičů.
Janis Joplin
Začala zpívat po barech a ulicích, od mládí trpěla drogovými sebedestrukcemi. Její strmá ale krátká kariéra z ní udělala jednu z nejvýraznějších představitelek právě se rodící rockové odnože populární hudby v 60. letech. Mnozí ji považují za nejlepší zpěvačku v historii rockové hudby.
BB King
Někdy mají i Ti nejlegendárnější hudebníci, ty nejskromnější začátky. Riley B. King byl jedním z takových muzikantů, kteří začali budovat kariéru v ulicích Mississippi. Kytarista a bluesový hráč vystupoval na jazzových večírcích po celé Americe a získával fanoušky kdekoli hrál. Nakonec se Riley přejmenoval na B.B. Kinga, což neznamená nic jiného než zkráceně "Beale Street Blues Boy", název ulice, kde dříve hrál.
Plzeň bude hostit buskery z celého světa
„Umělců, kteří dříve vystupovali na ulici a později se stali slavnými, je celá řada. Těšíme se na to, že i na našem, už pátém ročníku festivalu pouličního umění vystoupí lidé, jimž se podaří odstartovat skvělou kariéru. Pilsen Busking Fest se uskuteční v západočeské metropoli od 3. do 6. října a vystoupí na něm umělci z celého světa včetně České republiky,“ dodává Jan Šinko.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O Pilsen Busking Fest 2018
Pilsen Busking Fest je festival prezentující umění přímo na ulici. Již 5. rokem nabízí návštěvníkům kvalitní a originální umělce, firmy a jednotlivce přímo v historickém centru města Plzně. Návštěvníci se mohou těšit na hudebníky, divadelníky, kejklíře, malíře, karikaturisty, spisovatele nebo sochaře. V programu se objeví kolem 50 vystupujících z celého světa. Program doplní zajímavé výstavy, kreativní zóny a tematické dílny. Festival proběhne ve dnech 3. až 6. října 2018. Více informací najdete na webu http://buskingfest.cz/ nebo na Facebooku.RIP [7.8.2018]

Poslední 1 novinka související s Pilsen Busking Fest

PILSEN BUSKING FEST [2.7.2018]
LETOS OSLAVÍ 5 LET A OPĚT ROZTANČ&# ...


Rychlá navigace:
HATE ETERNAL - Infernus
stefanos [17.8.2018 22:21]

DAUGHTERS - Daughters
patras [17.8.2018 16:16]

COLLEGIUM MUSICUM - Prebrnkal som sa až do dôchodku (rozhovor s Fedorom Frešom)
Pupôčok [17.8.2018 12:32]

UADA - Devoid Of Light
hevimetal [17.8.2018 12:06]

OBSCENE EXTREME 2018 - Oči v moči (den první a druhý)
brutusacek [17.8.2018 12:06]

BRUTAL ASSAULT 2018 očami Rudiho Rusa - alebo Veterán je stále spokojný
ozzy [16.8.2018 14:44]

BRUTAL ASSAULT 2018 očima Jiřího V. Matýska - aneb nováček jede na Brutal
mickej [16.8.2018 13:49]

BRUTAL ASSAULT 2018 - Brutální fotoromán aneb telegrafické zápisky z fotokoridoru I. (úterý a středa)
shnoff [16.8.2018 10:50]

TERRORIZER - Hordes Of Zombies
bzuco2 [15.8.2018 21:40]

EXORCIZPHOBIA - About Us Without Us
Norr [15.8.2018 17:10]

IHSAHN - Àmr
thematic [17.8.2018 20:15]

IHSAHN - Àmr
hauby [17.8.2018 12:15]

GREEN CARNATION - The Acoustic Verses
hauby [17.8.2018 12:13]

PLINI - Sunhead
Dilemma [17.8.2018 11:02]

PARADISE LOST - The Plague Within
B.L.E.S.K.O. [17.8.2018 09:45]Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page