VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

TOP GUN: MAVERICK - Vizuálně opulentní sbírka předvídatelných klišé - zpět na článek

rip | 1.9.2022 09:44

m_h | 1.9.2022 07:46 = rip sorry, identita zcizena omylem

m_h | 1.9.2022 07:46

ad Amazon ... k tomu přistupuju s velkou opatrností už teď, s očekáváním průšvihu - jen nevím jak velkého prozatím

KegroundfromBa KegroundfromBa | 31.8.2022 19:39

Za mna ok. Ocakavania na film roku som nemal. Skor boli na urovni ze to bude nieco ako SW7. A to bolo. Hlavne ked sa na scene zjavila F14, to bolo ako ked sa vratil na scenu Falcon :)

rip | 31.8.2022 16:47

Ale tak však píšu, že jsem k tomu přistupoval s jistým očekáváním a to možná byla chyba. Akční scény s letadly jsou super a vizuál taky. Jen ten příběh mi přijde trochu omšelý.

m_h m_h | 31.8.2022 16:25

velmi demotivujuca recenzia, tak to si ani nepozriem.
tesim sa na recenziu pana prstenov od amazonu :-).

Irktus Irktus | 31.8.2022 15:19

Áno :)

J.Rose | Top Gun | 31.8.2022 12:45

Naprosto výstižně napsané, akorát, že já bych tomu dal 8/10. Vše podstatné bylo skvěle shrnuto, takže jen velmi stručně.

Opět šlo v jádru o drahou náborovou reklamu pro budoucí americké letce. Příběh by šel opět odvyprávět jednou větou a Deus ex machina, která vždy zázrakem vyřeší jinak neřešitelný problém, tu úřadovala ve dvou zásadních scénách.

Jenže co naplat, když nový Top Gun z těchto zdánlivých nešvarů dokáže udělat přednost. Jde o film, který nám předhazuje stokrát ohraná klišé s nečekanou grácií. Všechny ty náhody a předvýdatelné dějové cestičky jsem filmu žral i s navijákem.

Stáří pardálové i nové posily jsou bezvýhradně cool a navíc skvěle hrají (Miles Teller best). Akční scény jsou skvostně nasnímané s tendencí zarazit diváky do sedaček. Díky perfektnímu střihu dokáže být film strhující a napínavý i v momentě, kdy se třeba "pouze" projednává budoucí bojový plán. Tohle zkrátka Joseph Kosinski umí.

Rovněž mě potěšilo, že nepřítel nebyl vůbec konkretizován, čímž odpadla jakákoliv politická agitace. Filmem se, podobně jako v originálu z roku 1986, nese jakási elektrizující aura potlačované homosexuality.

Toužebné pohledy z očí do očí, kamarádství na hranici romance, či fráze typu: „Vrať se mi“ „Snad se nevidíme naposledy“ „budu na tebe čekat“ ... Tedy verbální výměny a situace příznačné spíše pro smíšenou dvojici než bandu chlapáků v elegantních uniformách.

Maverick samozřejmě nemá ženu ani děti, ale naštěstí je tu Jennifer Connelly, která zde podobně jako Kelly McGillis zastává funkci heterosexuálního katalyzátoru.

Na téma zda-li je Maverick gay nebo nikoliv, by se dala napsat esej :-)

Každopádně jde o ryzí kino záležitost. Přesně pro takové typy filmů vzniklo obrovské stříbrné plátno. Lahůdkový soundtrack beru jako bonus navíc.

PS: Také vám hlavní akční část filmu, evokovala zničení Hvězdy smrti ze Star Wars?