VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

GOJIRA - Fortitude - zpět na článek

velké kapely | 9.6.2021 09:04

Nové velké metalové kapely jsou. Namátkou třeba Avenged Sevenfold nebo Five Finger Death Punch, vyprodávají haly a kdysi slavní Megadeth jim tam dělají předkapelu, to že je starší ročníky neposlouchají, neznamená, že nejsou

steff | 7.6.2021 18:09

Na albume je pre mna len jedina zaujimava vec: The Chant - pre svoju atmosferu. A na margo velkych kapiel ... zatial poslednou velkou je Metallica.

m4xp4yn3 m4xp4yn3 | 28.5.2021 13:02

Náhodou, Slavoj Žižek vyprodává haly.
Jinak v zásadě souhlas, metal saturuje kulturní potřeby několika autistům. Kytara s masou nerezonuje (což jí nemám za zlé), velký kapely nemají z čeho růst.

subeer subeer | 26.5.2021 05:43

„Fortitute“ je velmi dobré (8.5) album od kapely, která si je vědoma svého „vyhajpovaného“ statusu a znovu nabízí (podbízí) jistý mírný pokrok v mezích zákona, který z velké časti sama formovala. Hoši z Roadrunneru opět vytasily marketingové kolty a dodávají dalšího „runnera“ - spasitele žánru, když kdysi podobný produkt v podobě TRIVIUM možná nevyšel dle představ. To ale nic nemění na faktu, že obě tyto kapely dlouhodobě dokážou nabízet, pro moji osobu, chutné hudební menu.

Jakýkoliv následovník marxismu-leninismu nebude oslavován tak, jako jeho zakladatelé, i proto si nemyslím, že by někdy GOJIRA a kapely ze stejné generace dokázaly v přítomném on-line věku(návyku) standardně plnit stadióny jako např. IRON MAIDEN, či METALLICA. Nicméně chápu, že sněni je krásná věc, ale profit margin z něj neuděláš.

Vypadá to, že emotivní profilové zvolání „Davaj album a mazaj na turné!“ tu s námi vydrží ještě nějaký ten čas jako u hokeje podobně oduševnělé “Přepište dějiny!”. Chválím, že z druhého pohledu byly cenzurovány nesouvisející proklady „plzeňské fáze honění“. Holt nominace na Břitvu usměrní i bouráky typu „řeporyjský starosta“.

Meresz Meresz | 24.5.2021 15:12

Aká veľká kapela? Ghost? Volbeat? A koniec koncov aj Gojira je ňou.

Alter Bridge? Objavil som ich len vlani, rýchle sa dokázali prepracovať medzi moje najpočúvanejšie kapely za posledný rok, ale skutočne veľká kapela na úrovni Muse to nikdy nebude. V Európe síce hrajú v solídnych priestoroch (v UK dokonca veľké arény), ale nemám pocit, že majú nejaký extra potenciál rásť do budúcnosť. To Gojira zase určite hej. Až raz budú headlinovať Wembley Arénu, tak to bude potvrdené.

m_h m_h | 24.5.2021 14:17

Aká "veľká kapela" vydala debut po roku 2000?
Za 20 rokov snáď nejaká bola (nemyslím Gojira).
Posledná veľká kapela je pre mňa Muse (aj keď posledné albumy...) a snáď niekedy bude Alter Bridge.