VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

METALOPOLIS v 2.0 - aneb vítejte v nové éře - zpět na článek

Dalas | 21.9.2018 08:20

Ty diskuse už nefrčely dlouhodobě. Vše se přesunulu na sociální sítě:-) Navíc něco ve stylu "Avenue" tady pořád je, jen už to nemá tak exklusivní místo.

tom | 21.9.2018 08:06

Myslím, že velký fail je nahrazení obalů alb fotkami muzikantů, protože to jsou kolikrát ksichty, to se nedá koukat :-)) No a pak samozřejmě zazdění diskuzí, protože o tom byl metalopolis vždy především :)

Dalas | 20.9.2018 19:02

Web se bude dolaďovat a vylepšovat. Ale hezky postupně a v klidu. Základ byl vůbec to spustit a motivovat se po těch letech a v současné situaci. Nakonec se povedlo. Teď mě tady zajímají jen muzika a psaní. IT a věcí kolem mám v práci dost.:-)

A smutná doba (doba ani ne, asi je to fakt věkem:-) ), že se moc nečte, ale tak to prostě je a dovedu to pochopit:-/

Ten Shoutbox má ještě jedno úskalí a zároveň výhodu. Je omezen tuším na max. 300 znaků, takže vymáčknout se na malé ploše je někdy docela problém a hodně to cvičí i stylistiku. To je ale spíše druhotný efekt. Ten hlavní byl, že toho stále posloucháme / sledujeme / čteme dost a ne o všem už se nám chce psát, proto nám přišlo zajímavé vnést tento dynamický prvek na jinak už poměrně statickou stránku. Navíc často je hláška v Shoutboxu jen předkolem před normální recenzí. Zatím to funguje supr a za sebe můžu říct, že mě to i "drží ve střehu", pokud se to tak dá definovat:-)

Morbo Morbo | 20.9.2018 18:46

Shoutbox je naprosto super nápad. Mezi klasickými ziny dost originální a hlavně skvěle funkční.
Osobně už nemám skoro vůbec čas číst recenze. Většinou prolítnu první věty odstavců, abych identifikoval, o co cca jde a když mě to zaujme, vygooglim hudbu. Případně ocenim, že je YT video přímo v článku. A tím většinou končím četbu, kterou pokračuju jen v případě, že mě muzika aspoň trochu zaujme. Takže všechny krátký štěky typu Shoutbox strašně oceňuju. Sorry jako, nemám tolik času jako v 19ti. :)

Pohrát si s designem směrem k větší přehlednosti by určitě šlo, ale CSS je největší sračka a naprosto tě chápu, Dalas.

Takže za mě furt super práce.

Dalas | 20.9.2018 17:22

Sedmdesátníci až ne, ale lidé kolem padesátky se smartphonem v ruce nejsou výjimkou.

Řekl bych to takhle. Starý web byl podnikatelské baroko, ten nový je funkcionalismus. Tentokráte ta stavba vznikla jako nutnost se nějak dlouhodobě upíchnout z chátrajícího baráku s věžičkami a balustrádami, bez ambice ohromovat okolí. Navíc jsme nutně zmenšili podlahovou plochu, poněvadž uklízet sem můžeme chodit už jen v pauzách mezi knedlíky a dětmi.

Dalas | 20.9.2018 17:22

Sedmdesátníci až ne, ale lidé kolem padesátky se smartphonem v ruce nejsou výjimkou.

Řekl bych to takhle. Starý web byl podnikatelské baroko, ten nový je funkcionalismus. Tentokráte ta stavba vznikla jako nutnost se nějak dlouhodobě upíchnout z chátrajícího baráku s věžičkami a balustrádami, bez ambice ohromovat okolí. Navíc jsme nutně zmenšili podlahovou plochu, poněvadž uklízet sem můžeme chodit už jen v pauzách mezi knedlíky a dětmi.

Stray | 20.9.2018 16:18

Takovej "fajrung" jako staré stránky v roce 2004, ty nové v roce 2018 jen stěží způsobí. S přihlédnutím k uběhlému času je tam handicap. Prostě je to moc sněhobílé a nevybízí to moc ke čtení, což je asi nejhorší vyvstalá vlastnost, jak jsem psal, je to jako hypnotizovat tvárnici. Na mobile to vypadá mnohem líp, to je sice pravda, ale uzpůsobovat web nějakým "rychlým lidem a pózerům, kteří si ani neudělají na četbu čas", to se mi zdá nesmyslné. Jestli u vás už i starší lidé čumí cestou v MHD do mobilu, pak je třeba obávat se konce světa, moje máma je sedmdesátiletá ex-paní učitelka asi dvanáct let v důchodu a neví k čemu je tlačítko enter, nejenže v životě nebyla na internetu, ale dokonce ani neseděla za PC.... a já jsem rád. :-)

Dalas | 20.9.2018 15:17

Čáry v pravém sloupci zvýrazníme, stejně tak barvu písma. To půjde. Ale doladit ten seznam článků bez toho, abych nerozbil něco na "druhém konci" webu bylo pro mě slušný peklo, které už nechci opakovat:-)

Dalas | 20.9.2018 15:14

Cokoliv měnit v CSS ohledem pozadí, oddělení prvků atd je moje smrt. To už radši ať je to "nepřehledné":-)

mickej mickej | 20.9.2018 13:59

Ale on je naozaj neprehladny, nic v zlom. Jednotlive clanky sa zlievaju, nie su dostatocne vyrazne odlisene, jemny ramik okolo ich nevytiahne, cele to posobi prilis jednoliato a tazko sa v tom orientuje. Myslim, ze by pomohlo farebne odlisenie jednotlivych textov. Na pravej strane u jednotlivych textov mozno vyraznejsi ramik, vlavo jemne farebne zvyraznene pozadie jednotlivych "obdlznikov". IMHO by to uplne stacilo.

Dalas | 20.9.2018 09:06

:-)) Nazývat tento jednoduchý de-facto blog nepřehledným mě už fakt rozesmívá:-) A ještě navíc v porovnání s barokním starým webem. Inu zvyk je zvyk, to jsme od začátku veděli, když jsme to nechali tolik let ležet:-)

Pikus | ??? | 20.9.2018 08:55

Nuz, vyvoj nemusi vzdy znamenat posun k lesiemu. Sucasny web je neprehladny, graficky nezaujimavy. Za mna bol stary design lepsi, prehladnejsi a viac user friendly.. toto je take ze to chce vyzerat strasne moderne a cool ale.. nepodarilo sa.

Dalas | 20.9.2018 07:25

A to se vlastně celou dobu bavíme o verzi webu pro klasická PC. Na mobilních telefonech anebo tabletech se ti pak hned v horní části jako první zobrazí aktuální články s velikými fotkami buď pod sebou anebo v mozaice (záleží na rozlišení, orientaci atd.) Podle našich statistik sem z mobilů leze už přes 30% lidí.

Dalas | 20.9.2018 06:47

U těch vykopávkových recenzí je často problém sehnat fotku z toho období a ještě ve vyšším rozkišení. Něco jsem dokoncel skenoval z bookletu cd, co jsem nedělal snad 15 let. U recenzí aktuálního materiálu to myslím hlídáme dost.

Smrsknutí novinek - o tom jsme už uvažovali, zkoušeli jsme tam mít jen nadpisy, ale to nevypadalo dobře. Uvidíme.

Shoutbox - já osobně bych jej trochu graficky vylepšil, zvýraznil. Nejsem ale designér a tohle kolem je moje momentální časové i schopnostní maximum. Jinak jsme s tím jak to je zatím spokojeni. Náhrada klasických článků to rozhodně být nemá. Spíse rétorické cvičení asnaha to v rámci možností trochu oživit. Na mnoha (nejen) metalových webech je to úplně běžná věc, my jsme mic nového nevymýšleli.

A co se obecně týče nahuštění informací hned na první obrazovku, nejsem úplně přesvědčenej o tom, že je to v dnešní době nutné. Často vidím cestou v buse, jak jsou lidé i docela starší než já celou tu půlhoďku cesty "proscrollovat" tuny banalit na siciálních sítích, tudíž najet o něco níž na stránce zas tak namáhavé být nemůže. Navíc je několik náhledů nejnovějších článků střídá ve velkém okně hned v horní části stránky.

Stray | 19.9.2018 23:40

"Rozesranej s blbou fotkou" alias "fotky", nemyslel jsem rozsypanej článek (poznámka o Internet Explorer působí jako snaha o kombinaci Makarov, Krutov, Larionov před tlupou vidlemi se bránících nýmandů :-), protože ten prohlížeč jsem snad od roku 2006 neotevřel, mezidobí Mozilla, teď jedu osm let Google Chrome), ale článek s velkou, nevýraznou/ neostrou fotkou. Chápu, že při převedení do nového kabátku jsou fotky u starých článků na hovno, ale nechápu, proč jsou na hovno i u nových (např. GOREFEST) Proč můžu mít výstavní fotky a vy ne?:-) Novinky udělat jako roztahovací sloupec (přičemž současný stav je to roztažení) , tam bycgh to taky smrsknul, hrozně roztažená sekce, stejně jako Shoutbox, to je jako hypnotizoval takovou tu bílou tvárnici, potřebujete prostě články s hodně velkými, ostrými a hodně barevnými fotkami. :-)

Dalas | 19.9.2018 20:13

Jo a jak to myslíš s těma fotkama? To jsem moc nepochopil:-)

Dalas | 19.9.2018 20:11

Díky za užitečné postřehy.

"Rozesranej s blbou fotkou" ... nepoužíváš náhodou Internet explorer? Tam to rozesraný bylo:-)

Shoutbox - ve většině případů se tam objeví věci, o kterých budou i "řádné" články. A když ne, internetový svět je dnes takovej a je to naše hranice ochoty mu vyjít vstříc. Youtubeři z nás ale nebudou, v klidu:-) Že se dlouhé články moc nečtou je prostě fakt. Na druhou stranu, my jsme taky stará škola, takže tady vždy budou hlavní náplní.

Pravý sloupec je teď asi na třetině toho, co obsahoval starý web. Jsou tam podle nás podstatné věci, i když já osobně bych dal do řitě i diskuse.

Písmo ztmavíme, to už jsme se shodli záhy po spuštění, ale ještě jsem neměl čas.

Stray | 19.9.2018 19:19

Po měsíci asi takhle: SHOUTBOX zabírající největší prostor hned při prvním pohledu na stránku působí docela na hovno, ona i existence podobného formátu mě přijde jako výsměch lidem:-), jakoby tím posádka deklarovala, už se nám nechce moc psát, stačí jen nějakej canc na pár řádek a oni to nějak zbaští. Prakticky by se tyhle "shoutbox věci" daly napsat někam do fóra, prostor ve vápně by se vyčistil a konečně by byly na první dobrou vidět i dlouhé články, dva na šířku u velkých zavřených článků je lepší než ten jeden rozesranej s blbou fotkou, co tam byl na začátku, to doladění bylo k dobru věci, s fotkama - je nutné se zlepšit - tohle je zatím bída, lepší a víc, co jiného může oživit metalovej web s designem jao Toplist než hezké a barevné obrázky? ještě v případě Shoutboxu - méně radikálním zásahem by bylo snížit počet viditelných příspěvků na čtyři. Kdo se má koukat na tolik divných ksichtů? Navíc podobné věci říkajících? Zkrácení obdélníku u zavřeného shoutboxu jen na fotku, nadpis a tři řádky textu by bylo optimální, o to výš by se posunuly další sekce, důležitější sekce. Dle mého změna stránek byla sice nutná a fakt, že byla sedm let po optimálním datumu té změny nakonec uskutečněna je dobře (tedy spíš je dobře, že zmizel starej design než abych se radoval z nového), ale z mého pohledu ten potenciál souběžně s touhou po pročištění webu NEBYL ZCELA VYUŽIT. Modrá barva bude proti černé vždycky tak trochu na hovno, zaprděná a neúderná, písmo u nadpisů tenké, u textu matné , neviditelné, šedé, nevýrazné, v pravém sloupci zas mnoho nadpísků a odkazů na poslední oživené články (těchhle postranních tabulek je prostě moc). věci co maj být malé jsou velké a věci co maj být velké jsou malé. Mě osobně je to jedno, ale furt lepší to napsat rovnou v podobě adresného vzkazu, než se tomu posmívat na vlastním webu. My borci u nás budeme ctít především literární kvalitu!

Dalas | 14.9.2018 22:07

Doporučení tam ale hodit můžu, díky za tip:-)

Dalas | 14.9.2018 22:07

To bohužel vzhledem k tomu, že to běží na starém scriptovacím jazyce není možné. Upload je tupej a tohle neumí.

V redakčnm systému už to máme vychytané, ale ten běží na něčem jiném:-)