VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

IHSAHN - Àmr - zpět na článek

Zemetras | 14.5.2018 12:41

Uff, uz pri uvodnej Lend me.. mi skoro odfuklo klobuk. Vyborna nahravka.

steff | 13.5.2018 16:33

Magická hudba, výborný spev - Ihsahn je skutočný umelec.
Tlieskam !!!

Mike.Vilture | Veľké severské svieženie ! | 13.5.2018 16:02

Ako sa mne už dlhší čas stáva, moja graficky založená myseľ vníma hudbu v obrazoch,asociáciách a určitých príznačných farbách..nuž a stalo sa mi to v opäť v pozoruhodnej intenzite aj pri počúvaní tohoto ďalšieho počinu od jedného s mojich naj- metalových umelcov súčasnosti- majstra Sverreho Ihsahna.. elegantná, tajomná, čierna...tak nejak sa mi javí jeho najnovšia doska Ámr...podobne ako samotné ,,lord goat ´´ kreslo na jeho coveri :).. Vrelo album doporučujem všetkým milovníkom extrémnejšieho progresssive metalu, ktroí sa neboja experimentov. presne o tom totiž najnovší jeho počin je, vrátane veľmi zaujímavého až progressive-rockového zvuku- hlavne gitár a bicích, na Ihsahnovom albume doteraz príliš nevídaných...A čo osobne veľmi lahodí mojim ušiam, sú veľmi svieže a zároveň umne poskladané refrény vo väčšine skladieb na ňom (čuj napríklad skladby ako Arcana Imperii alebo Wake , či už vyššie spomínaná Twin Black Angels) ,ale aj avantgardnejší blackový výjazd v úvodnej Lend me the eyes of a millenium...každopádne to Maestro opäť niekam posunul- skladateľsky aj žánrovo...moja veľká poklona a zdravím všetky metalové hlavy naprieč Slovenskom :)...

Kozel Azazel Bobky Sazel | 11.5.2018 11:41

Je to pan muzikant, pan skladatel a navíc sympaťák, videa s ním na youtube jsou pecka - např. když nostalgicky vzpomíná na koncert Iron Maiden v Norsku někdy v roce 91 nebo kdy.

panteraj | 10.5.2018 17:03

Vyborna recenzia na vynikajuci album. Ihsahn zatial nesliapol vedla. Osobne si myslim, ze zlom nastal uz s AngL, odvtedy (vratane) odpaluje desiatkove albumy jeden za druhym.