VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

METALFEST 2016 - Hvězdu na čele máš! - zpět na článek

ov42 | 26.6.2016 00:53

Mě naopak přišlo, že toho srdce tam bylo daleko víc, než na poněkud chladně odehraném koncertu v Praze. Jen škoda, že toho nedali víc, čas tam ještě byl.

sklenda | Nightwish slabota a ohromné zklamání... | 25.6.2016 22:32

Nightwish již počtvrté a zatím nejhorší co se týká vnitřního uspokojení, efekty super, ale to srdce tam prostě za mě nebylo.Pokud v tomto trendu chtějí pokračovat, tak asi u mě už nepochodí....jen pocit jedince, který nemusí sdílet většina.....

ov42 | 21.6.2016 18:00

Není nutný, hned zabíjet:-). Stačilo před třemi lety přijet do naší krásné Plzničky. Sice bys byl promoklý až na kost, jako jsme tam byli všichni, ale King byl velkolepej. Hrál stejnej set jako hrál během toho turné na svých vlastních koncertech, byl to v podstatě regulérní koncert, ne osekaný festivalový vystoupení.

Corvus Corvus | 21.6.2016 13:36

Já osobně jsem Nightwish viděl 2x a nemám absolutně žádnou potřebu je ještě někdy vidět znovu... asi tak. Jinak za Kinga bych vraždil!

ov42 | 21.6.2016 09:09

Samozřejmě 21. století...

ov42 | 21.6.2016 09:08

Jde hlavně o to, z jakého pohledu tu hvězdnost hodnotíš. Co se týče návštěvnické atraktivity v druhém desetiletí 20. století, tak žádný interpret, co kdy na Metalfestu hrál se Nightwish rovnat nemůže. A platilo to dle všeho i co se týče honoráře.
Letošnímu Metalfestu hlavně chyběla pestrost, co se týče rozptylu metalových subžánrů. Thrash v podstatě úplně chyběl, to samé lze říci o blacku či o nějaký tý melodický moderně ze Skandinávie. Pořadatel vsadil na to, že když Nightwish, tak bude vhodné doplnit melodičtějším a měkčím metalem, hodně holek, prostě kapelami, které si fanoušci Nightwish, z nichž mnozí tvrdší metal nemusí, rádi poslechnou a zůstanou na místě celé tři dny.
A Zakk Wylde to bych nejlépe zhodnotil krátkou větou. Vynikající koncert na absolutně nesprávném místě. Tohle se prostě do hlavního času na takový typ festivalu absolutně nehodilo. Kdyby to dali jako poslechovku do Pekla, tak by si to 500 - 800 lidí našlo a zaplnili by sedadla v sále.
Paradoxní je, že letošní Masters of Rock je o hodně tvrdší než Metalfest, ačkoli by to asi mělo být naopak.

Avram | 21.6.2016 08:43

Nechci být tím, kdo módně ohrnuje nos nad Nightwish, ale King Diamond, Alice Cooper a minimálně 3 další kapely z minulých ročníků jsou rozhodně větší hvězdy než Nightwish. Letošní ročník, pokud jde o line-up, byl podle mě zatím nejslabší, ale i tak by dobrý a těším se na další.