VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

DARKTHRONE - The Underground Resistance - zpět na článek

Tomas | 12.3.2017 17:21

Kdo nemá rád DARKTHRONE nemá rád METAL!

DarthArt | 8.3.2017 23:23

vike: Člověče, mě to zas tak moc nebere... spíš Under a Funeral Moon nebo Transilvanian Hunger... to je primitivní, ale má to KVLT...

vike vike | 7.3.2017 22:11

A Blaze In The Northern Sky je naajs naaajs...

DarthArt | 7.3.2017 19:52

Řek´ bych, že Nocturno bude asi obstojný muzikant (když dělal třeba na Nemesis Divina), ale Fenriz hraje furt bum prásk bum prásk poštovní black metal. Teda nevím, jestli něco víc nepředvedl ve Storm nebo Isengard... Neptune Towers, tam jen tak nazdařbůh mačkali klapky synťáku :) :) Ale jak říkám, je to sypmaťák :)

Kozel Azazel Bobky Sazel | 7.3.2017 16:48

Tenhle přístup "jsme dobrý muzikanti, ale hrajeme naschvál jednoduše a odflákle" mají v Norsku třeba i Carpathian Forest, jejichž členové taky prolezli celkem dost kapel napříč žánry, kde se projevili jako víc než zruční hudebníci, ale v CF hrají uvolněnou a ujetou punkovačku.

DarthArt | 7.3.2017 14:52

Ale je fakt, že Dthn jsou takový úkaz, že podobný nenajdeš. Naprosto originální. Kdo jiný v metalových textech rozepisuje, jak byl stanovat a měl dvoje ponožky :) :)

DarthArt | 7.3.2017 14:50

Díky všem za postřehy. Já si Darkthrone určitě ještě občas projedu, ale jenom tak do Cult is Alive, dál ne. Co mi na F.O.A.D. přijde docela vtipný a roztomilý, mě tady na Resistence (nebo na Wagons) už přijde nesmyslný. Soulside Journey je podle mý chuti nejlepší deska Darkthrone, Ravishing jsem dřív odzíval a teď kupodivu zabírá. Co se týče Pařeza a spol. - to už není heavy metal, nýbrž boční projekt kabelovkového krále a jeho pobočníků. Ale když heavy metal, tak fakt radši Anděl na útěku než Underground Resistance :)

rolo rolo | 7.3.2017 14:18

také Ravishing Grimness je určite dobre zahraté

hellbastard | ha | 7.3.2017 14:08

jestli ono to nebude tím, že se fanouškům líbí právě ta nadsázka, že si "na nic nehraje - jede si to svoje- věříme mu to"...jestli se nepletu, tak v dávných dobách býval metal taky zábava, ne? - tedy pravý opak Křížků, Pařízků...

A mimochodem, třeba novinka, ta se tak nějak notuje spolu s kapelou sama...a zahrát jednoduše a nevtíravě je kolikrát těžší, než vypláznout tři prdele riffů za minutu...

Kozel Azazel Bobky Sazel | 7.3.2017 12:48

Nepřijde mi, že by neuměli hrát, viz hned první deska "Soulside Journey", která je hodně obstojným death metalem konce osmdesátek s odpovídajícími hráčskými výkony. Že mají totálně punkovej přístup, ke kterýmu patří odfláknout zvuk i hru, je třeba právě to, co na tom posluchače baví.

DarthArt | 7.3.2017 12:45

Teda, projel jsem si poctivě celou diskografii Darkthrone ... a ať mi tohle někdo vysvětlí ... kapela, která prakticky neumí hrát, za třicet let dala dohromady nápady, které by stačily tak na tři dema, o zpěvu se vůbec nebudeme bavit... taková kapela nahraje "heavymetalovou" desku? Kdo tohle poslouchá? Fanoušci Kreysonu a Iron Maiden asi ne, ti jsou zvyklí na úplně jiné hudební výkony. Fanoušci Darkthrone asi taky ne, ti začali Darkthrone poslouchat kvůli Transilvanian Hunger a ne kvůli tomuhle. Fanoušci nějakých obskurních heavy-power-metalů ze začátku osmdesátek, ti už vůbec ne, ti už jsou všichni mrtví. Připouštím, já mám Fenrize taky rád, on je prostě "boží" člověk a bezchybně aspoň poslendích deset-patnáct let plní roli metalového šaška Kacafírka, který může všechno a to všechno člověk vždycky vezme tak nějak pozitivně, i když je to sebevětší blbost. Ale proboha, kdo tohle kupuje? A stahuje? A doporučuje? Nedělám si patent na rozum, tak jestli mi to někdo vysvětlí, jsem jedno velké ucho...

m4xp4yn3 m4xp4yn3 | 14.9.2016 19:02

http://a2larm.cz/2016/09/frontman-blackmetalovych-darkthrone-nechtene-uspel-ve-volbach/7/

wenca | 2.4.2016 09:40

Pěkně napsaný.

Valič Bulev | 21.12.2013 09:35

*Def Leppard

Valič Bulev | 21.12.2013 08:05

V pohodě, ono to taky nebylo mířené přímo na tebe, těch narážek na lidi z Moravy případně z venkova tu v poslední době bylo celkem dost od různých lidí. Každopádně už bych to dál neřešil.

Ještě zpátky k tomu Fenrizovi, mě je samozřejmě úplně jedno, co má na sobě (ať si klidně nosí stříbrné sako, cylindr a boa kolem krku). Mě jenom ta nášivka Scorpions pobavila v souvislosti z různými výroky těch norských kapel na začátku 90. let (třeba jak označovali všechny tehdejší death metalové skupiny za komerční sračky). Fenriz mi teď připadá jako celkem sympatický pohodář, dost ale pochybuji, že takový byl i před těmi dvaceti lety.

Proti Scorpions nic nemám (i když je neposlouchám). V době, kdy jsem začínal poslouchat metal a ještě jsem se v něm moc neorientoval jsem měl na kazetách i něco od nich, pak taky Deff Leppard a snad dokonce Bon Jovi. Když jsem pak objevil Slayer, Death a Bathory, tak jsem ale všechny ty měkčí kapely přemazal novinkami od Terrorizer, Macabre, Defecation apod. :-)

Stray | 21.12.2013 04:51

Vždyť nic neříkám, bylo to jenom konstatování.:-)

Valič Bulev | 21.12.2013 00:39

Stray:
Omlouvám se za ten svůj nejapný žert, který byl částečně ovlivněný nadměrnou konzumací míchaného drinku z předloňské marhulovice a láku ze znojemských okurek. 
Celé je to samozřejmě nesmysl. Čistým nářečím tady mluví tak maximálně profesionální baviči na koncertech cimbálových kapel, hony na Pražáky už se tu přestali pořádat před několika lety (aspoň ty oficiální) a starostka nám žádné prostěradlo nepůjčila (potfora lakomá, včil budem moset ten Troškuj majstrštyk promítat na zeď kravína, kerá je tak nízká, že tem hercom a herkám určitě nebudů vidět hlavy).
Chtěl jsem jen reagovat na některé příspěvky na těchto i jiných stránkách, podle kterých to vypadá, že každý, kdo pochází z Moravy musí být zákonitě věčně ožralý pologramotný křupan v montérkách a zmijovce (případně v kroji), který jako jediný dopravní prostředek používá traktor, celý den buď kydá hnůj nebo zpívá lidovky (případně obojí zároveň), zuby si čistí slivovicí a nehty srpem a jeho hudební obzor začíná Moravankou a končí Argemou.
To, kde se člověk narodí, přece není jeho zásluha nebo chyba a nechápu, co je špatného nebo směšného na tom, když člověk mluví s přízvukem oblasti, kde se narodil nebo občas používá některé výrazy z místního nářečí nebo slangu. Znám plno lidí, kteří se přestěhovali do Prahy a svůj původ úzkostlivě tají a žijí v paranoidním strachu, že jejich noví známí někdy zjistí, že původně pocházejí z nějaké malé moravské vesnice. Pro mě jsou tyto věci naprosto irelevantní. Pokud mluvím s někým odjinud, snažím se sice mluvit spisovnou češtinou, ale určitě se nestydím za to, že mi občas ujede nějaké to „tož“ nebo „včil“.

Stray | 20.12.2013 22:57

Nejsem za žádných okolností Pražák.:-) Jsem ještě o 100km dál. I když jim po pravdě, co se týče mluvy, asi rozumím o ždibíček víc než vám, vinařům. :-)

Valič Bulev | 20.12.2013 19:08

Stray:
Ná tož šak já su taky z Moravy, tos nepoznál?
Dovčilkaj ste mě neodhalili, lebo su chytrý jak cirkusácká opica a všecko to svoje mudrování si nechávám přeložit do tej vašej cajzlovštiny v guglu.
Tů disku tu roztáčám kvůli temu, že už su vyvrtěný jak ringlšpíl z teho, že se tu furt rozebírá enem Laďa Kreuzchen a ten jeho Klakson či jak tů jeho grupu menujů. A přitem si nigdo ani nevšíml, že toďkaj vyšla nová plotňa od Protector. What’s wrong with you, guys? (to mám taky z guglu)
No nic, mosím už končit, idu ešče do stodole nabrůsit vidle a narovnat kosu. Zejtra sa tu pořádá hon na pražáků spójený ze zabijačků, ochutnávků archívního vína a videoprojekců filmu Babovřesky v barvě, na kerů poščala bílý lajntuch sama paní starostka.
Tož tak lovu zdar!

P.S.
Důfám, že ste tu všecí polygloti, ale dyby né, tak poščat znamená půjčit a ne pochcat. :-)

Demonick | 20.12.2013 15:36

Konečne poriadna klasika! :) Tento ročnik zatial slabota pre mna, ale SFU, Venom a Sodom paradička :)